Kampnr | Dato | Tid | Hjemme | Ude | Spillested | Resultat | |||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
17. aug 2020
19:00
Lundtofte Boldklub (2)
Rødovre (1)
UMH
|
|||||||||||||||||||
18. aug 2020
18:00
Vestia (M)
2
A27 (Ø1)
3
|
|||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
18. aug 2020
18:30
Fløng-Hedehusene Fodbold (2)
5
Herlufsholm GF (M)
4
|
|||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
18. aug 2020
18:30
IF Skjold Birkerød (M)
0
Holbæk (Ø1)
10
|
|||||||||||||||||||
18. aug 2020
18:30
Nivå-Kokkedal FK (1)
0
FC Whop en Dei (1)
5
|
|||||||||||||||||||
18. aug 2020
18:30
Jyllinge FC (1)
Værløse BK (M)
UHT
|
|||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
18. aug 2020
18:30
Brøndby Strand IK (Ø2)
4
Vanløse (Ø1)
5
|
|||||||||||||||||||
18. aug 2020
18:30
Karlslunde IF (M)
6
Taastrup FC (M)
7
|
|||||||||||||||||||
18. aug 2020
18:30
Avarta (M)
3
Brønshøj (Ø2)
4
|
|||||||||||||||||||
18. aug 2020
18:30
Virum-Sorgenfri (M)
6
Bagsværd BK (Ø2)
5
|
|||||||||||||||||||
18. aug 2020
18:30
Gladsaxe-Hero (1)
0
B 1903 (Ø2)
4
|
|||||||||||||||||||
18. aug 2020
18:30
Oversidder
Hillerød Fodbold (M)
|
|||||||||||||||||||
18. aug 2020
18:30
KFUM BK, Roskilde (Ø2)
1
LSF (Ø2)
2
|
|||||||||||||||||||
18. aug 2020
18:30
Sorø Freja (M)
0
B. 73, Slagelse (Ø2)
3
|
|||||||||||||||||||
19. aug 2020
18:00
Sundby Bk. (Ø2)
2
GVI (Ø1)
0
|
|||||||||||||||||||
19. aug 2020
18:30
Herstedøster IC (M)
3
FB (M)
5
|
|||||||||||||||||||
19. aug 2020
18:30
FC Holte (1)
4
Fremad Valby (M)
1
|
|||||||||||||||||||
19. aug 2020
18:30
B. 1973, Herlev (1)
0
Skovshoved IF (M)
3
|
|||||||||||||||||||
20. aug 2020
18:00
Skjold (1)
8
Allerød FK (Ø2)
9
|
|||||||||||||||||||
20. aug 2020
18:30
Kværkeby IF (2)
0
Høng GF (M)
4
|
|||||||||||||||||||
20. aug 2020
18:30
Svogerslev BK (1)
0
Hørsholm-Usserød IK (Ø1)
4
|
|||||||||||||||||||
20. aug 2020
19:00
Frederiksværk Fodbold Klub (1)
0
Hareskov IF (1)
3
|
|||||||||||||||||||
15. sep 2020
17:30
Virum-Sorgenfri (M)
5
Skovshoved IF (M)
3
|
|||||||||||||||||||
15. sep 2020
18:45
Høng GF (M)
5
LSF (Ø2)
7
|
|||||||||||||||||||
15. sep 2020
19:00
Måløv BK
5
Hillerød Fodbold (M)
3
|
|||||||||||||||||||
15. sep 2020
19:00
Fløng-Hedehusene Fodbold (2)
0
A27 (Ø1)
4
|
|||||||||||||||||||
15. sep 2020
19:00
FC Whop en Dei (1)
1
Sundby Bk. (Ø2)
2
|
|||||||||||||||||||
15. sep 2020
19:00
Brønshøj (Ø2)
4
FFB (Ø1)
3
|
|||||||||||||||||||
15. sep 2020
20:00
B. 73, Slagelse (Ø2)
2
Hørsholm-Usserød IK (Ø1)
4
|
|||||||||||||||||||
16. sep 2020
17:30
Taastrup FC (M)
0
Greve Fodbold (Ø1)
3
|
|||||||||||||||||||
16. sep 2020
17:45
FC Holte (1)
2
Allerød FK (Ø2)
3
|
|||||||||||||||||||
16. sep 2020
18:00
FB (M)
0
Vanløse (Ø1)
1
|
|||||||||||||||||||
16. sep 2020
18:00
Hareskov IF (1)
1
FA 2000 (Ø1)
2
|
|||||||||||||||||||
16. sep 2020
19:00
Jyllinge FC (1)
1
Holbæk (Ø1)
0
|
|||||||||||||||||||
17. sep 2020
17:30
Lundtofte Boldklub (2)
0
B 1903 (Ø2)
5
|
|||||||||||||||||||
17. sep 2020
19:00
Fremad Amager Elite (Ø1)
3
Frem (Ø1)
1
|
|||||||||||||||||||
28. sep 2020
19:30
FA 2000 (Ø1)
1
FC Helsingør (Division)
4
|
|||||||||||||||||||
29. sep 2020
18:00
AB (Division)
4
Virum-Sorgenfri (M)
0
|
|||||||||||||||||||
29. sep 2020
19:00
Jyllinge FC (1)
6
Roskilde BK
5
|
|||||||||||||||||||
29. sep 2020
19:30
Brønshøj (Ø2)
3
Hvidovre IF (Division)
7
|
|||||||||||||||||||
29. sep 2020
19:30
LSF (Ø2)
1
Slagelse B&I (Division)
4
|
|||||||||||||||||||
29. sep 2020
20:00
Hørsholm-Usserød IK (Ø1)
2
Nykøbing FC (Division)
5
|
|||||||||||||||||||
29. sep 2020
20:00
A27 (Ø1)
0
HB Køge (Division)
2
|
|||||||||||||||||||
29. sep 2020
20:00
Måløv BK
1
HIK (Division)
4
|
|||||||||||||||||||
29. sep 2020
20:00
Sundby Bk. (Ø2)
1
Næstved IF (Division)
2
|
|||||||||||||||||||
30. sep 2020
18:15
Allerød FK (Ø2)
3
Greve Fodbold (Ø1)
2
|
|||||||||||||||||||
06. okt 2020
19:05
Vanløse (Ø1)
0
B.93 (Division)
7
|
|||||||||||||||||||
08. okt 2020
18:45
B 1903 (Ø2)
1
Fremad Amager Elite (Ø1)
2
|
|||||||||||||||||||
27. okt 2020
19:00
HB Køge (Division)
7
Slagelse B&I (Division)
1
|
|||||||||||||||||||
27. okt 2020
19:00
Fremad Amager Elite (Ø1)
0
HIK (Division)
4
|
|||||||||||||||||||
04. nov 2020
18:30
Allerød FK (Ø2)
8
FC Helsingør (Division)
6
|
|||||||||||||||||||
05. nov 2020
19:00
Jyllinge FC (1)
0
B.93 (Division)
3
|
|||||||||||||||||||
17. nov 2020
19:00
AB (Division)
0
Lyngby BK (Liga)
5
|
|||||||||||||||||||
25. nov 2020
19:00
Næstved IF (Division)
0
FC København (Liga)
2
|
|||||||||||||||||||
30. nov 2020
18:30
Hvidovre IF (Division)
1
FC Nordsjælland (Liga)
2
|
|||||||||||||||||||
14. apr 2021
18:00
Allerød FK (Ø2)
1
FC Nordsjælland (Liga)
3
|
|||||||||||||||||||
21. apr 2021
19:15
B.93 (Division)
1
FC København (Liga)
6
|
|||||||||||||||||||
04. maj 2021
17:00
Nykøbing FC (Division)
2
Brøndbyernes IF (Liga)
3
|
|||||||||||||||||||
05. maj 2021
18:00
HIK (Division)
1
Lyngby BK (Liga)
3
|
|||||||||||||||||||
19. maj 2021
17:00
HB Køge (Division)
2
Brøndbyernes IF (Liga)
5
|
|||||||||||||||||||
19. maj 2021
19:15
FC Nordsjælland (Liga)
4
Lyngby BK (Liga)
2
|
|||||||||||||||||||
26. maj 2021
19:00
Brøndbyernes IF (Liga)
7
FC København (Liga)
6
|
|||||||||||||||||||
02. jun 2021
20:00
FC Nordsjælland (Liga)
2
Brøndbyernes IF (Liga)
1
|
Klubberne bedes bemærke:
1) at der ikke spilles med forlænget spilletid
Denne side opdateres efterhånden som de enkelte runder/kampe afvikles.
1. runde – 17. – 20. august (uge 34)
2. runde – 14. – 17. september (uge 38)
3. runde – 28. september – 1. oktober (uge 40)
4. runde – 26. - 29. oktober (uge 44)
5. runde – marts 2021 (1/4 finaler)
6. runde – april 2021 (semifinaler)
7. runde – Finaledato er 2. juni 2021, kl. 20:00, Sundby IP, Opvisn
Ovenstående runder/ugedatoer er vejledende.
Bemærk at ifb. med pokalkampe skal hjemmeholdet på spilledagen senest kl. 24.00 indtaste kampens resultat. Hvis dette ikke er tilfældet vil hjemmeholdet almindeligvis blive taberdømt og idømt bøde.
Resultatet fastsættes til 0-3.
Lavest rangerede hold har hjemmebane – Hold fra Division og Liga indtræder i runde 3.
Dog er der ingen seedning i semifinalerne, hvor det er lodtrækningen, der er gældende.
Flytning af kampe: Anmodning om flytning af kamp(e) skal ske via hjemmeholdet, der skal rette henvendelse til sin lokalunion.