BK Avarta
Spillested
Espelundens Idrætsanlæg
Trøje
Grøn
Shorts
Hvid
Strømper
Træner
Kim Kirkeby
Tel: / Mobil: 51853282
Træner
Jonas Suder Voss
Tel: / Mobil: 42410704
Træner
Karsten Kirkegaard Madsen
Tel: / Mobil: 60679770
Træner
Anders Sunwell Nielsen
Tel: / Mobil: 50833024
Træner
Kristian Mikkelsen
Tel: / Mobil: 24658462
Træner
Søren Ng Riis
Tel: / Mobil: 41593335
Træner
Mads Reippurt Pedersen
Tel: / Mobil: 28444881
Teamleder
Peter Koerver Schmidt
Tel: / Mobil: 23 63 85 88
Cheftræner
Anders Lorentzen
Tel: / Mobil: 28120227
Gladsaxe-Hero BK
Spillested
Gladsaxe Stadion
Trøje
Rød
Shorts
Mørkeblå
Strømper
Mørkeblå
Træner
Morten Beich
Tel: 60605457 / Mobil: 60605457
Træner
Sean Cramer-Palmquist
Tel: 25646243 / Mobil: 25646243
Træner
Thomas Pilsgaard
Tel: 31530254 / Mobil: 31530254
Hareskov IF
Spillested
Birkevang
Trøje
Blå/Hvid
Shorts
Blå
Strømper
Blå
Træner
Jacob Sahlin Olesen
Tel: / Mobil: 30171879
IF Bytoften
Spillested
Gladsaxe skole
Trøje
Blå
Shorts
Sort
Strømper
Sort
Holdleder
Malene Arndt Bennedbæk Szankowski
Tel: / Mobil: 51605100
Træner
Chris Liljekvist Wydojnik
Tel: / Mobil: 20753506
Træner
Jannik Kristensen
Tel: 28907830 / Mobil: 28907830
Træner
Lasse Oxdorf
Tel: / Mobil: 60122918
Træner
Thomas Petersson
Tel: / Mobil: 61616959
Træner
Morten Bitsch
Tel: 30685459 / Mobil: 30685459
Træner
Nicki Hinz
Tel: / Mobil: 52506646
Kampklar assistent
Thomas Dreyer
Tel: 52119075 / Mobil: 52119075
Kampklar assistent
Thomas Lindboe
Tel: / Mobil: 20117056
IF Skjold Birkerød (1)
Spillested
Birkerød Stadion
Trøje
Gul/Sort
Shorts
Sort
Strømper
Sort
Holdleder
Vita Hovkjær Jensen
Tel: / Mobil: 28601454
Holdleder
Lone Sørensen
Tel: / Mobil:
Sportschef
Frederik Andersen
Tel: / Mobil: 27154946
Assistenttræner
Jesper Jacobsen
Tel: / Mobil: 22778922
Assistenttræner
Timerlan Tatjajev
Tel: / Mobil: 50438043
Assistenttræner
Nikoline Windelborg
Tel: / Mobil: 42920260
Assistenttræner
Carla Vestergaard Bach
Tel: / Mobil: 31 57 24 40
Assistenttræner
Trygve Sørensen
Tel: / Mobil: 53664480
Assistenttræner
Alland Abdo
Tel: / Mobil: 93889588
Assistenttræner
Mattias Melkersen
Tel: / Mobil: 31315773
Kampklar assistent
Viktor-Emil Steinlein
Tel: / Mobil: 29734922
Cheftræner
Rasmus Petersen
Tel: / Mobil: 40542673
IF Skjold Birkerød (2)
Spillested
Birkerød Stadion
Trøje
Gul/Sort
Shorts
Sort
Strømper
Sort
LSF
Spillested
Smørum Idrætscenter
Trøje
Hvid
Shorts
Sort
Strømper
Sort
Holdleder
Katja Høegsberg
Tel: / Mobil: 60174692
Træner
Mark Tofte
Tel: / Mobil: 53732017
Træner
Tomas Neiiendam
Tel: / Mobil: 29707532
Træner
Martin Pfaff
Tel: / Mobil: 25340656
Træner
Oliver Hansen
Tel: / Mobil: 50626358
Træner
Jan Møller
Tel: / Mobil: 29924887
Træner
Jes Petersen
Tel: / Mobil: 40725442
Kampklar assistent
Søren Fredløv
Tel: / Mobil: 26850598
Orient GI
Spillested
Islev Skole kunst
Trøje
Hvid
Shorts
Rød
Strømper
Rød
Holdleder
Daniel Jensen
Tel: 51859582 / Mobil: 51859582
Træner
Jacob Kemp
Tel: / Mobil: 31374868
Træner
Thomas Agerlin
Tel: / Mobil: 26177903
Assistenttræner
Betim Avdija
Tel: / Mobil: 42798396
Assistenttræner
Mehmet Kilic
Tel: / Mobil: 31412326
Assistenttræner
Michael Hoffmann
Tel: / Mobil: 23112034
Assistenttræner
Ditte Bernhard Larsen
Tel: / Mobil: 23204334
Bemærk at der spilles på to 5:5-baner pr. pulje.
Mødetid: 20 minutter før puljen starter.
Førstnævnte hold stiller træner som kvalificeret bane/kampleder.
Husk at det er vigtigt at I stiller hold efter det tilmeldte niveau.
Ved 4 kampe pr. hold: spilletid 2x7 min pr. kamp.
Ved udeblivelser eller evt. oversidderpladser bedes I aftale på dagen så alle får 4 kampe.
Værtsklubben melder efter stævnet evt. udeblivelser ind på clan@dbusjaelland.dk
Der er medaljer til alle spillere. Ved 5:5-stævne: 8 medaljer pr. hold.
Medaljerne bliver leveret til værtsklubben. Der kommer nærmere info til værtsklubben.