Michael Rosenkrants VilhelmsenTel: / Mobil: 21183764
Brøndbyernes IF (3)
Spillested
Brøndby Stadion
Gul
Blå
Blå
Holdleder
Camilla HammerTel: / Mobil: 53620688
Træner
Astrid Beck VestergaardTel: / Mobil: 27108940
Træner
Maj Ærendal TewesTel: / Mobil: 31317804
Træner
Edin SejdicTel: / Mobil: 28115393
Træner
Solay BenliTel: / Mobil: 30356665
Træner
Jonas Munch JensenTel: / Mobil: 28995969
Træner
Mustafa KarakaplanTel: / Mobil: 51890965
Træner
Onur SahinTel: / Mobil: 28909179
Teamleder
Maj Ærendal TewesTel: / Mobil: 31317804
Herstedøster IC (2)
Spillested
Herstedøster Stadion
Blå
Blå
Blå
Holdleder
Karsten LyngeTel: / Mobil: 40303319
Ishøj IF (2)
Spillested
Ishøj Idrætscenter
Sort/Rød
Sort
Sort
Holdleder
Natascha HansenTel: / Mobil: 28763110
Træner
Osman CaglarTel: / Mobil: 22624685
Træner
Mohammad KhazendarTel: / Mobil: 42204532
Taastrup FC (2)
Spillested
NyBolig Park
Lime
Sort
Sort
Holdleder
Camilla Daphne KristiansenTel: / Mobil: 2815 8031
Taastrup FC (5)
Spillested
NyBolig Park
Lime
Sort
Sort
Holdleder
Camilla Daphne KristiansenTel: / Mobil: 2815 8031
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU Sjælland på mail eller på tlf: 4632 3366
Bemærk at der spilles på to 3:3-baner pr. pulje.
Mødetid: 20 minutter før puljen starter.
Der er ingen niveaudeling, så det er vigtigt at I stiller lige hold.
Førstnævnte hold stiller træner som kvalificeret bane/kampleder.
Der spilles uden målmand, sidstnævnte hold giver bolden op fra midten ved 1.halvlegs begyndelse.
Ved 4 kampe pr. hold: spilletid 2x7 min pr. kamp.
Ved udeblivelser eller evt. oversidderpladser bedes I aftale på dagen så alle får 4 kampe.
Værtsklubben melder efter stævnet evt. udeblivelser ind på jerp@dbusjaelland.dk
Husk tilmeldingsfristen den 13/5 til medaljestævnerne i 3:3 og 5:5, der spilles 15.-16. juni.
Bemærk at der spilles på to 3:3-baner pr. pulje.
Mødetid: 20 minutter før puljen starter.
Der er ingen niveaudeling, så det er vigtigt at I stiller lige hold.
Førstnævnte hold stiller træner som kvalificeret bane/kampleder.
Der spilles uden målmand, sidstnævnte hold giver bolden op fra midten ved 1.halvlegs begyndelse.
Ved 4 kampe pr. hold: spilletid 2x7 min pr. kamp.
Ved udeblivelser eller evt. oversidderpladser bedes I aftale på dagen så alle får 4 kampe.
Værtsklubben melder efter stævnet evt. udeblivelser ind på jerp@dbusjaelland.dk