Kampnr | Dato | Tid | Hjemme | Ude | Spillested | Resultat | |||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
10. apr 2023
20:30
BK Steiner
3
Vigerslev 1
5
|
|||||||||||||||||||
11. apr 2023
20:45
ESPM
6
B93 7
1
|
|||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
13. apr 2023
19:00
Oversidder
HB 15
|
|||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
13. apr 2023
20:15
Kastrup
3
Frem 11
4
|
|||||||||||||||||||
15. apr 2023
14:00
FA 2000 10
2
Union 15
1
|
|||||||||||||||||||
17. apr 2023
19:00
Vigerslev 1
1
FA 2000 10
1
|
|||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
18. apr 2023
19:30
Frem 11
Oversidder
|
|||||||||||||||||||
18. apr 2023
20:00
Union 15
4
Kastrup
2
|
|||||||||||||||||||
18. apr 2023
20:30
B93 7
4
BK Steiner
0
|
|||||||||||||||||||
22. apr 2023
13:45
HB 15
3
ESPM
5
|
|||||||||||||||||||
25. apr 2023
19:30
ESPM
4
Frem 11
0
|
|||||||||||||||||||
25. apr 2023
20:30
B93 7
4
HB 15
1
|
|||||||||||||||||||
25. apr 2023
20:45
BK Steiner
1
FA 2000 10
1
|
|||||||||||||||||||
27. apr 2023
19:00
Oversidder
Union 15
|
|||||||||||||||||||
27. apr 2023
19:30
Kastrup
3
Vigerslev 1
3
|
|||||||||||||||||||
01. maj 2023
19:00
Vigerslev 1
Oversidder
|
|||||||||||||||||||
02. maj 2023
19:30
Frem 11
2
B93 7
3
|
|||||||||||||||||||
06. maj 2023
14:00
FA 2000 10
3
Kastrup
5
|
|||||||||||||||||||
07. maj 2023
12:00
Union 15
1
ESPM
4
|
|||||||||||||||||||
07. maj 2023
13:45
HB 15
1
BK Steiner
1
|
|||||||||||||||||||
08. maj 2023
22:00
Oversidder
FA 2000 10
|
|||||||||||||||||||
09. maj 2023
20:30
B93 7
3
Union 15
5
|
|||||||||||||||||||
09. maj 2023
20:45
BK Steiner
Kastrup
HHT
|
|||||||||||||||||||
10. maj 2023
19:00
ESPM
8
Vigerslev 1
1
|
|||||||||||||||||||
11. maj 2023
19:15
HB 15
3
Frem 11
5
|
|||||||||||||||||||
15. maj 2023
19:00
Vigerslev 1
2
B93 7
2
|
|||||||||||||||||||
16. maj 2023
19:30
Frem 11
6
BK Steiner
3
|
|||||||||||||||||||
17. maj 2023
19:00
Kastrup
Oversidder
|
|||||||||||||||||||
17. maj 2023
19:30
HB 15
0
Kastrup
2
|
|||||||||||||||||||
17. maj 2023
19:45
FA 2000 10
1
ESPM
1
|
|||||||||||||||||||
21. maj 2023
14:00
Union 15
1
HB 15
4
|
|||||||||||||||||||
23. maj 2023
19:30
Frem 11
3
Union 15
2
|
|||||||||||||||||||
23. maj 2023
19:30
ESPM
11
Kastrup
2
|
|||||||||||||||||||
23. maj 2023
20:30
B93 7
1
FA 2000 10
1
|
|||||||||||||||||||
23. maj 2023
20:45
BK Steiner
Oversidder
|
|||||||||||||||||||
25. maj 2023
19:15
HB 15
Vigerslev 1
UHT
|
|||||||||||||||||||
29. maj 2023
18:00
BK Steiner
6
Union 15
9
|
|||||||||||||||||||
29. maj 2023
19:00
Vigerslev 1
4
Frem 11
8
|
|||||||||||||||||||
01. jun 2023
19:00
Oversidder
ESPM
|
|||||||||||||||||||
01. jun 2023
19:00
Kastrup
1
B93 7
1
|
|||||||||||||||||||
05. jun 2023
10:00
B93 7
Oversidder
|
|||||||||||||||||||
05. jun 2023
19:00
Frem 11
3
FA 2000 10
4
|
|||||||||||||||||||
07. jun 2023
20:15
FA 2000 10
5
HB 15
3
|
|||||||||||||||||||
10. jun 2023
10:00
Union 15
Vigerslev 1
UHHT
|
|||||||||||||||||||
10. jun 2023
11:15
ESPM
BK Steiner
UHT
|
Nyhed om afsluttende 7:7 dag i Valby IP lørdag den 10. juni 2023
Oprykning:
De 16 bedste oprykningsberettigede hold på tværs af de 7 puljer rykker op
Bedste oprykningsberettigede hold findes efter følgende i prioriteret rækkefølge:
a) ingen udeblivelser
b) bedste placering i puljen
c) bedste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe)
d) bedste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe)
e) bedste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe)
f) lodtrækning.
Nedrykning:
ingen