Kampnr | Dato | Tid | Hjemme | Ude | Spillested | Resultat | |||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
01. apr 2023
10:00
Vigerslev
8
KFB
0
|
|||||||||||||||||||
12. apr 2023
20:15
Valby
5
GVI
0
|
|||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
16. apr 2023
16:00
Føroyar
4
KFB
4
|
|||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
16. apr 2023
16:00
Vigerslev
9
FA 2000 2
0
|
|||||||||||||||||||
19. apr 2023
20:15
FA 2000 2
1
Valby
2
|
|||||||||||||||||||
22. apr 2023
10:00
KFB
GVI
UHT
|
|||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
23. apr 2023
10:00
Vigerslev
4
Valby
3
|
|||||||||||||||||||
23. apr 2023
14:00
FA 2000 2
0
Føroyar
6
|
|||||||||||||||||||
27. apr 2023
20:15
GVI
0
Føroyar
8
|
|||||||||||||||||||
29. apr 2023
10:00
KFB
1
Valby
0
|
|||||||||||||||||||
30. apr 2023
10:00
GVI
5
FA 2000 2
1
|
|||||||||||||||||||
30. apr 2023
12:00
Føroyar
1
Vigerslev
1
|
|||||||||||||||||||
03. maj 2023
18:00
Valby
2
Føroyar
4
|
|||||||||||||||||||
07. maj 2023
10:00
Vigerslev
9
GVI
0
|
|||||||||||||||||||
07. maj 2023
16:00
FA 2000 2
2
KFB
8
|
|||||||||||||||||||
14. maj 2023
12:00
Føroyar
8
GVI
0
|
|||||||||||||||||||
14. maj 2023
12:00
Valby
3
FA 2000 2
1
|
|||||||||||||||||||
14. maj 2023
14:00
Vigerslev
4
KFB
1
|
|||||||||||||||||||
20. maj 2023
10:00
KFB
0
Føroyar
10
|
|||||||||||||||||||
21. maj 2023
10:00
GVI
Valby
HHT
|
|||||||||||||||||||
21. maj 2023
16:00
FA 2000 2
0
Vigerslev
2
|
|||||||||||||||||||
23. maj 2023
19:00
GVI
2
KFB
3
|
|||||||||||||||||||
25. maj 2023
19:00
Føroyar
1
FA 2000 2
0
|
|||||||||||||||||||
04. jun 2023
10:00
Vigerslev
2
Føroyar
4
|
|||||||||||||||||||
04. jun 2023
16:00
FA 2000 2
6
GVI
2
|
|||||||||||||||||||
05. jun 2023
18:00
Valby
0
Vigerslev
3
|
|||||||||||||||||||
07. jun 2023
18:00
Valby
2
KFB
0
|
|||||||||||||||||||
09. jun 2023
18:00
KFB
0
FA 2000 2
0
|
|||||||||||||||||||
09. jun 2023
18:00
Føroyar
7
Valby
0
|
|||||||||||||||||||
09. jun 2023
19:00
GVI
1
Vigerslev
4
|
Oprykning:
De to bedste oprykningsberettigede hold på tværs af de to puljer rykker op.
Nedrykning:
Nr. 6 i begge puljer samt dårligste nr. 5 på tværs af de to puljer rykker ned.
Nedrykningen forøges med det antal DBU København-hold, der rykker ned fra Kvinde Øst.
Dårligste hold på tværs af puljer findes efter følgende i prioriteret rækkefølge:
a) dårligste placering
b) flest udeblivelser
c) dårligste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe)
d) dårligste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe)
e) dårligste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe)
f) lodtrækning.