Kampnr | Dato | Tid | Hjemme | Ude | Spillested | Resultat | |||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
17. aug 2018
17:45
Copenhagen Calcio
3
Nørrebro FF
2
|
|||||||||||||||||||
17. aug 2018
18:30
Bk. Olympia 1921
5
Amalie
3
|
|||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
18. aug 2018
11:15
ØKF
1
SSB
1
|
|||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
18. aug 2018
15:00
Bk. Vestia
6
Bk. Hekla
2
|
|||||||||||||||||||
19. aug 2018
11:45
Arctos
3
SC Amager
1
|
|||||||||||||||||||
19. aug 2018
13:30
FC Ludo
5
Nøddealliancen
3
|
|||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
23. aug 2018
19:00
Amalie
1
Bk. Vestia
4
|
|||||||||||||||||||
24. aug 2018
18:30
Nøddealliancen
3
ØKF
3
|
|||||||||||||||||||
24. aug 2018
18:45
Bk. Hekla
3
FC Culpa
1
|
|||||||||||||||||||
25. aug 2018
13:00
Bk. Pioneren
1
FC Ludo
4
|
|||||||||||||||||||
26. aug 2018
11:45
SC Amager
2
Bk. Olympia 1921
0
|
|||||||||||||||||||
26. aug 2018
13:30
SSB
0
Copenhagen Calcio
2
|
|||||||||||||||||||
26. aug 2018
15:15
Nørrebro FF
0
Arctos
1
|
|||||||||||||||||||
31. aug 2018
18:00
Copenhagen Calcio
4
Nøddealliancen
3
|
|||||||||||||||||||
31. aug 2018
18:15
Arctos
2
SSB
2
|
|||||||||||||||||||
01. sep 2018
13:30
ØKF
4
Bk. Pioneren
0
|
|||||||||||||||||||
01. sep 2018
15:00
Bk. Vestia
2
Bk. Olympia 1921
2
|
|||||||||||||||||||
02. sep 2018
13:30
FC Ludo
2
Bk. Hekla
2
|
|||||||||||||||||||
02. sep 2018
15:15
Nørrebro FF
1
SC Amager
2
|
|||||||||||||||||||
04. sep 2018
18:15
Amalie
4
FC Ludo
0
|
|||||||||||||||||||
04. sep 2018
18:15
Bk. Pioneren
1
Copenhagen Calcio
4
|
|||||||||||||||||||
04. sep 2018
19:00
Bk. Olympia 1921
1
FC Culpa
4
|
|||||||||||||||||||
04. sep 2018
20:00
Nøddealliancen
1
Arctos
2
|
|||||||||||||||||||
05. sep 2018
18:15
Bk. Hekla
2
ØKF
3
|
|||||||||||||||||||
05. sep 2018
18:15
SC Amager
0
Bk. Vestia
3
|
|||||||||||||||||||
06. sep 2018
20:00
SSB
0
Nørrebro FF
3
|
|||||||||||||||||||
07. sep 2018
18:15
Arctos
2
Bk. Pioneren
2
|
|||||||||||||||||||
08. sep 2018
13:00
FC Culpa
3
Bk. Vestia
2
|
|||||||||||||||||||
08. sep 2018
13:00
ØKF
1
Amalie
1
|
|||||||||||||||||||
08. sep 2018
15:00
Copenhagen Calcio
0
Bk. Hekla
1
|
|||||||||||||||||||
09. sep 2018
13:30
FC Ludo
5
Bk. Olympia 1921
3
|
|||||||||||||||||||
09. sep 2018
13:30
SSB
2
SC Amager
1
|
|||||||||||||||||||
09. sep 2018
15:15
Nørrebro FF
3
Nøddealliancen
1
|
|||||||||||||||||||
13. sep 2018
18:00
Amalie
2
Copenhagen Calcio
3
|
|||||||||||||||||||
14. sep 2018
19:45
Nøddealliancen
1
SSB
5
|
|||||||||||||||||||
14. sep 2018
20:00
Bk. Olympia 1921
2
ØKF
4
|
|||||||||||||||||||
15. sep 2018
13:00
Bk. Pioneren
2
Nørrebro FF
5
|
|||||||||||||||||||
15. sep 2018
15:00
Bk. Hekla
1
Arctos
4
|
|||||||||||||||||||
16. sep 2018
11:45
SC Amager
1
FC Culpa
4
|
|||||||||||||||||||
16. sep 2018
15:15
Bk. Vestia
0
FC Ludo
0
|
|||||||||||||||||||
21. sep 2018
17:45
Arctos
6
Amalie
2
|
|||||||||||||||||||
21. sep 2018
18:00
Copenhagen Calcio
1
Bk. Olympia 1921
0
|
|||||||||||||||||||
22. sep 2018
13:00
ØKF
4
Bk. Vestia
1
|
|||||||||||||||||||
23. sep 2018
11:45
FC Ludo
0
FC Culpa
7
|
|||||||||||||||||||
23. sep 2018
13:30
SSB
3
Bk. Pioneren
1
|
|||||||||||||||||||
23. sep 2018
15:15
Nørrebro FF
1
Bk. Hekla
0
|
|||||||||||||||||||
27. sep 2018
20:15
Amalie
1
Nørrebro FF
6
|
|||||||||||||||||||
28. sep 2018
20:00
Bk. Olympia 1921
3
Arctos
6
|
|||||||||||||||||||
29. sep 2018
11:15
Bk. Vestia
4
Copenhagen Calcio
2
|
|||||||||||||||||||
29. sep 2018
13:00
FC Culpa
1
ØKF
5
|
|||||||||||||||||||
29. sep 2018
13:00
Bk. Pioneren
4
Nøddealliancen
4
|
|||||||||||||||||||
29. sep 2018
15:00
Bk. Hekla
1
SSB
4
|
|||||||||||||||||||
30. sep 2018
15:15
SC Amager
0
FC Ludo
1
|
|||||||||||||||||||
05. okt 2018
18:00
Copenhagen Calcio
1
FC Culpa
3
|
|||||||||||||||||||
06. okt 2018
11:15
ØKF
3
FC Ludo
0
|
|||||||||||||||||||
06. okt 2018
13:00
Nøddealliancen
0
Bk. Hekla
2
|
|||||||||||||||||||
06. okt 2018
13:00
Bk. Pioneren
4
SC Amager
5
|
|||||||||||||||||||
06. okt 2018
13:30
Arctos
1
Bk. Vestia
2
|
|||||||||||||||||||
07. okt 2018
13:30
SSB
2
Amalie
0
|
|||||||||||||||||||
07. okt 2018
15:15
Nørrebro FF
5
Bk. Olympia 1921
3
|
|||||||||||||||||||
09. okt 2018
20:30
Bk. Hekla
3
Bk. Pioneren
0
|
|||||||||||||||||||
11. okt 2018
20:15
Amalie
2
Nøddealliancen
5
|
|||||||||||||||||||
12. okt 2018
20:00
Bk. Olympia 1921
2
SSB
4
|
|||||||||||||||||||
13. okt 2018
13:00
FC Culpa
0
Arctos
0
|
|||||||||||||||||||
13. okt 2018
15:00
Bk. Vestia
2
Nørrebro FF
2
|
|||||||||||||||||||
14. okt 2018
11:45
SC Amager
1
ØKF
2
|
|||||||||||||||||||
14. okt 2018
13:30
FC Ludo
2
Copenhagen Calcio
0
|
|||||||||||||||||||
19. okt 2018
18:00
Copenhagen Calcio
1
ØKF
1
|
|||||||||||||||||||
19. okt 2018
19:45
Nøddealliancen
3
Bk. Olympia 1921
3
|
|||||||||||||||||||
20. okt 2018
13:00
Bk. Pioneren
2
Amalie
3
|
|||||||||||||||||||
20. okt 2018
13:30
Arctos
2
FC Ludo
2
|
|||||||||||||||||||
20. okt 2018
15:00
Bk. Hekla
0
SC Amager
1
|
|||||||||||||||||||
21. okt 2018
13:30
SSB
1
Bk. Vestia
1
|
|||||||||||||||||||
21. okt 2018
15:15
Nørrebro FF
6
FC Culpa
0
|
|||||||||||||||||||
26. okt 2018
19:15
Bk. Olympia 1921
2
Bk. Pioneren
5
|
|||||||||||||||||||
26. okt 2018
19:45
Copenhagen Calcio
3
SC Amager
3
|
|||||||||||||||||||
27. okt 2018
13:00
FC Culpa
4
SSB
1
|
|||||||||||||||||||
27. okt 2018
13:30
ØKF
2
Arctos
1
|
|||||||||||||||||||
27. okt 2018
15:00
Bk. Vestia
5
Nøddealliancen
2
|
|||||||||||||||||||
28. okt 2018
11:45
FC Ludo
1
Nørrebro FF
7
|
|||||||||||||||||||
28. okt 2018
13:30
Amalie
4
Bk. Hekla
2
|
|||||||||||||||||||
31. okt 2018
20:00
FC Culpa
4
Amalie
0
|
|||||||||||||||||||
02. nov 2018
19:45
Nøddealliancen
1
SC Amager
0
|
|||||||||||||||||||
03. nov 2018
13:00
FC Culpa
4
Bk. Pioneren
0
|
|||||||||||||||||||
09. nov 2018
18:30
Nøddealliancen
2
FC Culpa
6
|
|||||||||||||||||||
10. nov 2018
11:30
Nørrebro FF
3
ØKF
2
|
|||||||||||||||||||
10. nov 2018
11:45
SC Amager
3
Amalie
3
|
|||||||||||||||||||
10. nov 2018
13:00
Bk. Pioneren
2
Bk. Vestia
2
|
|||||||||||||||||||
10. nov 2018
13:00
Bk. Hekla
1
Bk. Olympia 1921
4
|
|||||||||||||||||||
10. nov 2018
15:15
Arctos
2
Copenhagen Calcio
1
|
|||||||||||||||||||
11. nov 2018
13:30
SSB
2
FC Ludo
1
|
|||||||||||||||||||
29. mar 2019
18:30
Nøddealliancen
1
FC Ludo
5
|
|||||||||||||||||||
30. mar 2019
15:00
Bk. Hekla
0
Bk. Vestia
6
|
|||||||||||||||||||
30. mar 2019
15:30
Bk. Pioneren
2
FC Culpa
2
|
|||||||||||||||||||
30. mar 2019
16:00
SC Amager
3
Arctos
2
|
|||||||||||||||||||
31. mar 2019
13:30
Nørrebro FF
2
Copenhagen Calcio
0
|
|||||||||||||||||||
31. mar 2019
13:30
SSB
2
ØKF
6
|
|||||||||||||||||||
31. mar 2019
14:00
Amalie
2
Bk. Olympia 1921
1
|
|||||||||||||||||||
05. apr 2019
18:15
Arctos
Nørrebro FF
HHT
|
|||||||||||||||||||
05. apr 2019
18:30
Bk. Olympia 1921
1
SC Amager
3
|
|||||||||||||||||||
05. apr 2019
19:30
Copenhagen Calcio
2
SSB
3
|
|||||||||||||||||||
06. apr 2019
14:00
ØKF
Nøddealliancen
UMH
|
|||||||||||||||||||
06. apr 2019
15:00
Bk. Vestia
3
Amalie
1
|
|||||||||||||||||||
06. apr 2019
15:00
FC Culpa
4
Bk. Hekla
1
|
|||||||||||||||||||
07. apr 2019
10:00
FC Ludo
2
Bk. Pioneren
3
|
|||||||||||||||||||
11. apr 2019
18:30
Amalie
0
FC Culpa
5
|
|||||||||||||||||||
12. apr 2019
18:00
Nøddealliancen
1
Copenhagen Calcio
3
|
|||||||||||||||||||
12. apr 2019
18:30
Bk. Olympia 1921
1
Bk. Vestia
1
|
|||||||||||||||||||
13. apr 2019
13:00
Bk. Pioneren
0
ØKF
4
|
|||||||||||||||||||
13. apr 2019
15:00
Bk. Hekla
0
FC Ludo
1
|
|||||||||||||||||||
14. apr 2019
13:30
SSB
0
Arctos
1
|
|||||||||||||||||||
14. apr 2019
13:30
SC Amager
1
Nørrebro FF
2
|
|||||||||||||||||||
18. apr 2019
11:45
Bk. Vestia
2
SC Amager
1
|
|||||||||||||||||||
18. apr 2019
11:45
FC Ludo
0
Amalie
1
|
|||||||||||||||||||
18. apr 2019
11:45
Nørrebro FF
5
SSB
1
|
|||||||||||||||||||
18. apr 2019
13:30
Copenhagen Calcio
2
Bk. Pioneren
3
|
|||||||||||||||||||
18. apr 2019
13:30
Arctos
0
Nøddealliancen
6
|
|||||||||||||||||||
18. apr 2019
15:15
FC Culpa
2
Bk. Olympia 1921
2
|
|||||||||||||||||||
22. apr 2019
11:45
Bk. Pioneren
2
Arctos
2
|
|||||||||||||||||||
22. apr 2019
11:45
Bk. Hekla
0
Copenhagen Calcio
4
|
|||||||||||||||||||
22. apr 2019
11:45
Bk. Olympia 1921
3
FC Ludo
2
|
|||||||||||||||||||
22. apr 2019
11:45
Bk. Vestia
5
FC Culpa
1
|
|||||||||||||||||||
22. apr 2019
13:30
Nøddealliancen
0
Nørrebro FF
3
|
|||||||||||||||||||
22. apr 2019
13:30
SC Amager
2
SSB
1
|
|||||||||||||||||||
22. apr 2019
13:30
Amalie
0
ØKF
5
|
|||||||||||||||||||
25. apr 2019
19:00
Amalie
2
SSB
5
|
|||||||||||||||||||
28. apr 2019
11:45
FC Ludo
2
SC Amager
0
|
|||||||||||||||||||
30. apr 2019
19:00
ØKF
3
Bk. Hekla
0
|
|||||||||||||||||||
03. maj 2019
18:15
Arctos
Bk. Hekla
HHT
|
|||||||||||||||||||
03. maj 2019
19:45
Copenhagen Calcio
1
Amalie
0
|
|||||||||||||||||||
04. maj 2019
13:00
FC Culpa
SC Amager
UMH
|
|||||||||||||||||||
04. maj 2019
14:00
ØKF
4
Bk. Olympia 1921
0
|
|||||||||||||||||||
05. maj 2019
10:00
FC Ludo
1
Bk. Vestia
3
|
|||||||||||||||||||
05. maj 2019
11:45
Nørrebro FF
7
Bk. Pioneren
3
|
|||||||||||||||||||
05. maj 2019
13:30
SSB
1
Nøddealliancen
1
|
|||||||||||||||||||
10. maj 2019
18:30
Bk. Olympia 1921
1
Copenhagen Calcio
2
|
|||||||||||||||||||
10. maj 2019
19:00
Amalie
10
Arctos
1
|
|||||||||||||||||||
11. maj 2019
13:00
FC Culpa
2
FC Ludo
1
|
|||||||||||||||||||
11. maj 2019
15:00
Bk. Hekla
0
Nørrebro FF
0
|
|||||||||||||||||||
11. maj 2019
15:00
Bk. Vestia
1
ØKF
1
|
|||||||||||||||||||
12. maj 2019
11:45
SC Amager
4
Nøddealliancen
3
|
|||||||||||||||||||
12. maj 2019
13:30
Bk. Pioneren
5
SSB
5
|
|||||||||||||||||||
17. maj 2019
18:00
Nøddealliancen
1
Bk. Pioneren
1
|
|||||||||||||||||||
17. maj 2019
18:15
Arctos
Bk. Olympia 1921
HHT
|
|||||||||||||||||||
17. maj 2019
19:45
Copenhagen Calcio
Bk. Vestia
HHT
|
|||||||||||||||||||
18. maj 2019
13:00
ØKF
7
FC Culpa
0
|
|||||||||||||||||||
18. maj 2019
15:00
Nørrebro FF
3
Amalie
0
|
|||||||||||||||||||
19. maj 2019
13:30
SSB
3
Bk. Hekla
0
|
|||||||||||||||||||
23. maj 2019
19:00
FC Culpa
5
Copenhagen Calcio
1
|
|||||||||||||||||||
24. maj 2019
18:30
Bk. Olympia 1921
0
Nørrebro FF
4
|
|||||||||||||||||||
25. maj 2019
11:30
Bk. Hekla
3
Nøddealliancen
1
|
|||||||||||||||||||
25. maj 2019
15:00
Bk. Vestia
Arctos
UHT
|
|||||||||||||||||||
26. maj 2019
10:00
FC Ludo
0
ØKF
9
|
|||||||||||||||||||
26. maj 2019
11:45
SC Amager
0
Bk. Pioneren
3
|
|||||||||||||||||||
31. maj 2019
18:00
Copenhagen Calcio
1
FC Ludo
4
|
|||||||||||||||||||
31. maj 2019
18:30
Arctos
FC Culpa
HHT
|
|||||||||||||||||||
31. maj 2019
19:45
Nøddealliancen
1
Amalie
0
|
|||||||||||||||||||
01. jun 2019
13:00
ØKF
SC Amager
UHT
|
|||||||||||||||||||
01. jun 2019
13:00
Bk. Pioneren
3
Bk. Hekla
3
|
|||||||||||||||||||
02. jun 2019
11:45
Nørrebro FF
3
Bk. Vestia
2
|
|||||||||||||||||||
02. jun 2019
13:30
SSB
0
Bk. Olympia 1921
3
|
|||||||||||||||||||
07. jun 2019
18:30
Bk. Olympia 1921
0
Nøddealliancen
0
|
|||||||||||||||||||
08. jun 2019
11:15
SC Amager
1
Bk. Hekla
4
|
|||||||||||||||||||
08. jun 2019
13:00
FC Culpa
1
Nørrebro FF
4
|
|||||||||||||||||||
08. jun 2019
13:00
ØKF
Copenhagen Calcio
UHT
|
|||||||||||||||||||
08. jun 2019
15:00
Bk. Vestia
11
SSB
0
|
|||||||||||||||||||
10. jun 2019
11:45
FC Ludo
Arctos
UHT
|
|||||||||||||||||||
14. jun 2019
18:30
Arctos
ØKF
HHT
|
|||||||||||||||||||
14. jun 2019
19:45
Nøddealliancen
2
Bk. Vestia
0
|
|||||||||||||||||||
16. jun 2019
13:30
Nørrebro FF
5
FC Ludo
3
|
|||||||||||||||||||
16. jun 2019
13:30
SSB
3
FC Culpa
2
|
|||||||||||||||||||
16. jun 2019
13:30
Bk. Pioneren
2
Bk. Olympia 1921
0
|
|||||||||||||||||||
16. jun 2019
15:15
Bk. Hekla
2
Amalie
2
|
|||||||||||||||||||
19. jun 2019
19:00
Amalie
3
Bk. Pioneren
4
|
|||||||||||||||||||
19. jun 2019
19:00
SC Amager
2
Copenhagen Calcio
4
|
|||||||||||||||||||
22. jun 2019
11:15
FC Culpa
1
Nøddealliancen
1
|
|||||||||||||||||||
22. jun 2019
15:00
FC Ludo
7
SSB
4
|
|||||||||||||||||||
22. jun 2019
15:00
ØKF
1
Nørrebro FF
3
|
|||||||||||||||||||
22. jun 2019
15:00
Copenhagen Calcio
Arctos
UHT
|
|||||||||||||||||||
22. jun 2019
15:00
Amalie
SC Amager
UHT
|
|||||||||||||||||||
22. jun 2019
15:00
Bk. Olympia 1921
1
Bk. Hekla
1
|
|||||||||||||||||||
22. jun 2019
15:00
Bk. Vestia
3
Bk. Pioneren
0
|
Nr. 1 og 2 rykker op i Serie 2 pulje 4.
Nr. 3 rykker op, såfremt der ikke findes et oprykningsberettiget hold fra Serie 1, pulje 3 til Københavnsserien efter 2019 forår.
Nedrykning:
Antallet af hold, der rykker ned i Serie 4 pulje 12 svarer til antallet af DBU København 1.-hold, der rykker ud af Københavnsserien 2018/19.
Dog rykker nr. 14 altid ned.