Kampnr | Dato | Tid | Hjemme | Ude | Spillested | ||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
19. aug
17:45
Tjørring IF
Mejdal-Halgård Fodbold
|
|||||||||||||||||||
19. aug
18:00
Isenvad SF
Mejrup GU (2)
|
|||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
22. aug
18:00
KLG
Måbjerg IF
|
|||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
24. aug
11:00
Aulum IF
Hammerum IF
|
|||||||||||||||||||
25. aug
10:00
Ikast FC
Herning Fremad
|
|||||||||||||||||||
26. aug
18:00
Isenvad SF
Ikast FC
|
|||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
27. aug
18:15
Mejdal-Halgård Fodbold
KLG
|
|||||||||||||||||||
29. aug
18:00
Mejrup GU (2)
Ikast FC
|
|||||||||||||||||||
01. sep
11:00
Herning Fremad
Aulum IF
|
|||||||||||||||||||
02. sep
18:00
Hammerum IF
Tjørring IF
|
|||||||||||||||||||
03. sep
18:00
Måbjerg IF
Isenvad SF
|
|||||||||||||||||||
03. sep
18:00
Aulum IF
Mejrup GU (2)
|
|||||||||||||||||||
05. sep
17:45
Tjørring IF
Herning Fremad
|
|||||||||||||||||||
05. sep
18:00
KLG
Hammerum IF
|
|||||||||||||||||||
10. sep
18:00
Måbjerg IF
Herning Fremad
|
|||||||||||||||||||
10. sep
18:15
Mejdal-Halgård Fodbold
Isenvad SF
|
|||||||||||||||||||
12. sep
18:00
Måbjerg IF
Mejdal-Halgård Fodbold
|
|||||||||||||||||||
12. sep
18:00
Mejrup GU (2)
Tjørring IF
|
|||||||||||||||||||
14. sep
10:00
Herning Fremad
KLG
|
|||||||||||||||||||
15. sep
10:00
Ikast FC
Aulum IF
|
|||||||||||||||||||
16. sep
18:00
Hammerum IF
Måbjerg IF
|
|||||||||||||||||||
16. sep
18:00
Isenvad SF
Aulum IF
|
|||||||||||||||||||
18. sep
17:45
Tjørring IF
Ikast FC
|
|||||||||||||||||||
19. sep
18:00
KLG
Mejrup GU (2)
|
|||||||||||||||||||
20. sep
18:00
Mejdal-Halgård Fodbold
Hammerum IF
|
|||||||||||||||||||
23. sep
18:00
Hammerum IF
Isenvad SF
|
|||||||||||||||||||
24. sep
18:00
Aulum IF
Tjørring IF
|
|||||||||||||||||||
26. sep
18:00
Mejrup GU (2)
Måbjerg IF
|
|||||||||||||||||||
28. sep
11:00
Herning Fremad
Mejdal-Halgård Fodbold
|
|||||||||||||||||||
29. sep
10:00
Ikast FC
KLG
|
|||||||||||||||||||
30. sep
17:45
Isenvad SF
Tjørring IF
|
|||||||||||||||||||
01. okt
17:30
Mejdal-Halgård Fodbold
Mejrup GU (2)
|
|||||||||||||||||||
03. okt
17:45
KLG
Aulum IF
|
|||||||||||||||||||
06. okt
11:30
Måbjerg IF
Ikast FC
|
|||||||||||||||||||
07. okt
17:30
Hammerum IF
Herning Fremad
|
|||||||||||||||||||
07. okt
17:30
Tjørring IF
KLG
|
|||||||||||||||||||
08. okt
17:30
Aulum IF
Måbjerg IF
|
|||||||||||||||||||
10. okt
17:30
Mejrup GU (2)
Hammerum IF
|
|||||||||||||||||||
12. okt
11:30
Herning Fremad
Isenvad SF
|
|||||||||||||||||||
13. okt
10:00
Ikast FC
Mejdal-Halgård Fodbold
|
Fleksibel spilleform
Hjemmeholdet er ansvarlige for registrering af kampens resultat via DBU’s Fodbold App eller via ”Mit DBU” på www.dbujylland.dk.
Som noget NYT skal der som et pilotprojekt UDFYLDES HOLDKORT i denne række - læs mere her!
Et hold må sætte én ekstra spiller på banen, så længe holdet er bagud med tre mål eller mere. For hver tre mål ekstra et hold kommer bagud, må der indsættes yderligere en spiller, som tilsvarende skal tages ud ved reducering
Dommerkode 01 - her påsætter DBU Jylland neutrale dommere – udgiften afholdes af hjemmeholdet.
Dommerkode 03 - er døm-selv-kampe hvor hjemmeholdet stiller en lokal dommer.
Nyttige links:
Tilmelding til Indefodboldturnering 2024-2025 (senest 27. oktober til 1. stævne)
Tilmelding til Kunstgræsstævner 2024-2025 (senest 6. oktober til 1. stævne)