Kampnr | Dato | Tid | Hjemme | Ude | Spillested | Resultat | |||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
20. aug
18:30
Oversidder
IF Skjold Birkerød (3)
|
|||||||||||||||||||
20. aug
18:30
Ejby IF Fodbold (4)
Faxe Ladeplads IF (3)
|
|||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
20. aug
18:30
NAB (4)
Næstved I.F. (3)
|
|||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
20. aug
18:30
VG Fodbold (4)
Roskilde Boldklub (3)
|
|||||||||||||||||||
20. aug
18:30
FC Storebælt (4)
Team AS Fodbold (3)
|
|||||||||||||||||||
20. aug
18:30
B. 73, Slagelse (3)
Holbæk B&I (3) (2)
|
|||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
20. aug
18:30
FC Rudersdal (3)
BSF (3)
|
|||||||||||||||||||
20. aug
18:30
AIK 65 Strøby (3)
Ishøj IF (3)
|
|||||||||||||||||||
21. aug
18:30
Oversidder
BK Avarta (2)
|
|||||||||||||||||||
21. aug
18:30
Oversidder
Bagsværd BK (2)
|
|||||||||||||||||||
21. aug
18:30
Oversidder
Dianalund IF (2)
|
|||||||||||||||||||
21. aug
18:30
Oversidder
Espergærde IF (2)
|
|||||||||||||||||||
21. aug
18:30
Oversidder
Frederikssund IK (2)
|
|||||||||||||||||||
21. aug
18:30
Oversidder
Glostrup (2)
|
|||||||||||||||||||
21. aug
18:30
Oversidder
Greve Fodbold (3)
|
|||||||||||||||||||
21. aug
18:30
Oversidder
Græsted IF (2)
|
|||||||||||||||||||
21. aug
18:30
Oversidder
Helsingør IF Fodbold (2)
|
|||||||||||||||||||
21. aug
18:30
Nivå-Kokkedal FK (4)
Herlev IF (3)
|
|||||||||||||||||||
21. aug
18:30
Oversidder
Hillerød Fodbold (2)
|
|||||||||||||||||||
21. aug
18:30
Oversidder
Himmelev-Veddelev BK (2)
|
|||||||||||||||||||
21. aug
18:30
Oversidder
Holbæk B&I (2) (1)
|
|||||||||||||||||||
21. aug
18:30
Suså IF (3)
Holmegaard GB (3)
|
|||||||||||||||||||
21. aug
18:30
Oversidder
Humlebæk BK (3)
|
|||||||||||||||||||
21. aug
18:30
Oversidder
Hørsholm-Usserød IK (3)
|
|||||||||||||||||||
21. aug
18:30
Oversidder
Allerød FK (2)
|
|||||||||||||||||||
21. aug
18:30
Lundtofte Boldklub (3)
Fløng-Hedehusene (2)
|
|||||||||||||||||||
21. aug
18:30
Oversidder
Møns FK (3)
|
|||||||||||||||||||
21. aug
18:30
Oversidder
Ringsted IF (2)
|
|||||||||||||||||||
21. aug
18:30
Oversidder
Solrød FC (2)
|
|||||||||||||||||||
21. aug
18:30
Oversidder
Vordingborg IF (3)
|
|||||||||||||||||||
21. aug
18:30
Oversidder
FC Nakskov (2)
|
|||||||||||||||||||
21. aug
18:30
Oversidder
Nykøbing FC (2)
|
Der skal anvendes elektronisk holdkort
Der spilles ikke med forlænget spilletid - man går direkte til straffesparkskonkurrencen i tilfælde af uafgjort.
Runder:
1. runde spilles i uge 34-35
2. runde spilles i uge 36-37
3. runde spilles i uge 38-39
4. runde spilles i uge 44-49
5. runde semifinaler spilles i uge 17-18 2025
FINALEN: Ikke fastsat
Ovenstående runder/ugedatoer er vejledende.
Bemærk at ifb. med pokalkampe skal hjemmeholdet på spilledagen senest kl. 24.00 indtaste kampens resultat. Hvis dette ikke er tilfældet kan hjemmeholdet blive idømt bøde.
Lavest rangerende hold har hjemmebane – Dog er der ingen seedning i semifinalerne ren lodtrækning.
Flytning af kampe: Anmodning om flytning af kamp(e) skal ske via hjemmeholdet, der skal rette henvendelse til sin lokalunion.
Læs mere under pokalturnering på www.dbusjælland.dk
For deltagelse i ungdoms-B pokalkampe – hvor klubben kan deltage med række 2 og lavere hold samt med flere hold – gælder, at spillere som har deltaget i ungdoms-A pokalkamp for samme aldersgruppe i samme turneringshalvdel ikke efterfølgende må deltage i ungdoms-B pokalkampe, samt at spillere skal være spillet fri i den ordinære turnering