Mads Lang NørballeTel: 23962138 / Mobil: 2396 2138
Holdleder
Sebastian Peter StageTel: 6064 7789 / Mobil: 60647789
Holdleder
Magnus Emil ChristensenTel: 30246012 / Mobil: 30246012
Jægersborg 3
Spillested
Gentofte Sportspark Øst
Blå
Hvid
Blå
Real Benne
Spillested
Kløvermarkens Idrætsanlæg
Lilla
Hvid
Hvid
Cheftræner
William StenderTel: / Mobil: 60642836
Tårnby FF 3
Spillested
Vestamager Idrætsanlæg
Guld
Sort
Sort
Træner
Kim HøjlundTel: / Mobil:
Træner
Thomas BruunTel: / Mobil: 60239185
ØKF 3
Spillested
Kløvermarkens Idrætsanlæg
Blå
Hvid
Blå
Holdleder
Otto Lunden JacobsenTel: / Mobil: 51528810
Træner
Otto Lunden JacobsenTel: / Mobil: 51528810
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller på tlf: 3927 7144
Oprykning:
De 9 bedste oprykningsberettigede hold på tværs af pulje 2 – 5 rykker op.
Bedste oprykningsberettigede hold findes efter følgende i prioriteret rækkefølge: a) ingen udeblivelser b) bedste placering i puljen c) bedste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe) d) bedste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe) e) bedste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe) f) lodtrækning
NB! RPIF og Vestergaarden i pulje 2, LoneWolves FC i pulje 3 samt Real Benne i pulje 4 er alle deres klubs 1. hold og rykker efter 2024 forår til Serie 5 pulje 1 2024 efterår og skal IKKE tælles med, når man afgør de øvrige holds placering i sin pulje i forbindelse med ovenstående ”punkt b”.
Nedrykning: ingen
Bemærk at holdene i pulje 5 er eftertilmeldte hold og dermed ikke indgår i oprykning til Serie 4, pulje 2/9.
Oprykning:
De 9 bedste oprykningsberettigede hold på tværs af pulje 2 – 5 rykker op.
Bedste oprykningsberettigede hold findes efter følgende i prioriteret rækkefølge:
a) ingen udeblivelser
b) bedste placering i puljen
c) bedste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe)
d) bedste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe)
e) bedste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe)
f) lodtrækning
NB! RPIF og Vestergaarden i pulje 2, LoneWolves FC i pulje 3 samt Real Benne i pulje 4 er alle deres klubs 1. hold og rykker efter 2024 forår til Serie 5 pulje 1 2024 efterår og skal IKKE tælles med, når man afgør de øvrige holds placering i sin pulje i forbindelse med ovenstående ”punkt b”.
Nedrykning: ingen
Bemærk at holdene i pulje 5 er eftertilmeldte hold og dermed ikke indgår i oprykning til Serie 4, pulje 2/9.