Serie 2, P2/3 Forår, P2

Kampnr Dato Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
183487
on27-03 2024
20:30 B 93 Svanemølleanlæg.
4
-
1
27. mar
20:30
B.93 2
4
B 1903 3
1
183495
fr29-03 2024
20:30 Kløvermarkens Idrætsanlæg
0
-
2
29. mar
20:30
Sønderbro Fight 2
0
HB 2
2
183488
ma01-04 2024
10:00 Vestamager Idrætsanlæg
4
-
3
01. apr
10:00
Tårnby FF 2
4
FA 2000 4
3
183520
fr05-04 2024
18:00 Tårnby Stadion
3
-
2
05. apr
18:00
AB Tårnby 2
3
Tårnby FF 2
2
183521
06-04 2024
12:00 Ryparken Idrætsanlæg
3
-
1
06. apr
12:00
HB 2
3
FB 4
1
183517
07-04 2024
10:00 Kunst, KB, P. Bangs Vej
10
-
1
07. apr
10:00
KB 3
10
Sønderbro Fight 2
1
183522
07-04 2024
14:00 B1903
4
-
5
07. apr
14:00
B 1903 3
4
Fremad Valby 3
5
183523
07-04 2024
14:00 Jens Jessens Vej
0
-
3
07. apr
14:00
CBS Sport 2
0
B.93 2
3
183549
to11-04 2024
18:00 Kløvermarkens Idrætsanlæg
3
-
0
11. apr
18:00
Sønderbro Fight 2
3
B 1903 3
0
183524
fr12-04 2024
19:30 Vestamager Idrætsanlæg
1
-
1
12. apr
19:30
Tårnby FF 2
1
HB 2
1
183525
fr12-04 2024
20:00 Tingbjerg Idrætspark
0
-
1
12. apr
20:00
Brønshøj 3
0
B.93 2
1
183550
fr12-04 2024
20:00 Valby Idrætspark
1
-
1
12. apr
20:00
Fremad Valby 3
1
CBS Sport 2
1
183527
13-04 2024
14:00 Jens Jessens Vej
1
-
4
13. apr
14:00
FB 4
1
KB 3
4
183526
14-04 2024
16:00 Jens Jessens Vej
3
-
1
14. apr
16:00
FA 2000 4
3
AB Tårnby 2
1
183551
on17-04 2024
20:30 Kunst, KB, P. Bangs Vej
2
-
1
17. apr
20:30
KB 3
2
Tårnby FF 2
1
183552
on17-04 2024
20:30 B 93 Svanemølleanlæg.
2
-
3
17. apr
20:30
B.93 2
2
Fremad Valby 3
3
183571
fr19-04 2024
18:00 Tårnby Stadion
1
-
4
19. apr
18:00
AB Tårnby 2
1
Brønshøj 3
4
183572
20-04 2024
14:00 Fælledparken
2
-
2
20. apr
14:00
HB 2
2
FA 2000 4
2
183573
21-04 2024
16:00 B1903
2
-
4
21. apr
16:00
B 1903 3
2
FB 4
4
184445
to25-04 2024
18:00 Kløvermarkens Idrætsanlæg
0
-
0
25. apr
18:00
Sønderbro Fight 2
0
B.93 2
0
184444
fr26-04 2024
18:00 Tårnby Stadion
4
-
0
26. apr
18:00
AB Tårnby 2
4
HB 2
0
183575
fr26-04 2024
18:30 Vestamager Idrætsanlæg
3
-
1
26. apr
18:30
Tårnby FF 2
3
B 1903 3
1
183576
fr26-04 2024
20:00 Tingbjerg Idrætspark
4
-
4
26. apr
20:00
Brønshøj 3
4
Fremad Valby 3
4
184443
27-04 2024
12:00 Jens Jessens Vej
UHT
27. apr
12:00
FB 4
CBS Sport 2
UHT
184430
28-04 2024
16:00 Jens Jessens Vej
0
-
3
28. apr
16:00
FA 2000 4
0
KB 3
3
184447
on01-05 2024
20:30 B 93 Svanemølleanlæg.
5
-
3
01. maj
20:30
B.93 2
5
FB 4
3
184448
05-05 2024
14:00 Fælledparken
3
-
3
05. maj
14:00
HB 2
3
Brønshøj 3
3
184449
05-05 2024
14:00 Valby Idrætspark
2
-
2
05. maj
14:00
Fremad Valby 3
2
Sønderbro Fight 2
2
184450
05-05 2024
14:00 B1903
9
-
1
05. maj
14:00
B 1903 3
9
FA 2000 4
1
184451
05-05 2024
14:00 Jens Jessens Vej
0
-
1
05. maj
14:00
CBS Sport 2
0
Tårnby FF 2
1
184446
05-05 2024
16:00 Kunst, KB, P. Bangs Vej
0
-
1
05. maj
16:00
KB 3
0
AB Tårnby 2
1
184456
fr10-05 2024
18:00 Tårnby Stadion
3
-
2
10. maj
18:00
AB Tårnby 2
3
B 1903 3
2
184452
fr10-05 2024
18:30 Vestamager Idrætsanlæg
PRO
10. maj
18:30
Tårnby FF 2
B.93 2
PRO
184453
fr10-05 2024
20:00 Tingbjerg Idrætspark
6
-
2
10. maj
20:00
Brønshøj 3
6
Sønderbro Fight 2
2
184455
11-05 2024
14:00 Jens Jessens Vej
4
-
2
11. maj
14:00
FB 4
4
Fremad Valby 3
2
188006
11-05 2024
14:00 Fælledparken
1
-
4
11. maj
14:00
HB 2
1
KB 3
4
184454
12-05 2024
16:00 Jens Jessens Vej
HHT
12. maj
16:00
FA 2000 4
CBS Sport 2
HHT
188007
on15-05 2024
20:30 Kunst, KB, P. Bangs Vej
2
-
3
15. maj
20:30
KB 3
2
Brønshøj 3
3
188008
on15-05 2024
20:30 B 93 Svanemølleanlæg.
UHT
15. maj
20:30
B.93 2
FA 2000 4
UHT
188009
to16-05 2024
18:00 Kløvermarkens Idrætsanlæg
1
-
2
16. maj
18:00
Sønderbro Fight 2
1
FB 4
2
188014
19-05 2024
14:00 Valby Idrætspark
2
-
4
19. maj
14:00
Fremad Valby 3
2
Tårnby FF 2
4
188015
19-05 2024
14:00 B1903
7
-
2
19. maj
14:00
B 1903 3
7
HB 2
2
188019
19-05 2024
14:00 Jens Jessens Vej
2
-
2
19. maj
14:00
CBS Sport 2
2
AB Tårnby 2
2
188020
on22-05 2024
20:30 Kunst, KB, P. Bangs Vej
3
-
3
22. maj
20:30
KB 3
3
B 1903 3
3
188027
fr24-05 2024
18:00 Tårnby Stadion
3
-
2
24. maj
18:00
AB Tårnby 2
3
B.93 2
2
188021
fr24-05 2024
18:30 Vestamager Idrætsanlæg
3
-
2
24. maj
18:30
Tårnby FF 2
3
Sønderbro Fight 2
2
188026
fr24-05 2024
19:30 Jens Jessens Vej
0
-
2
24. maj
19:30
FA 2000 4
0
Fremad Valby 3
2
188025
fr24-05 2024
20:00 Tingbjerg Idrætspark
12
-
0
24. maj
20:00
Brønshøj 3
12
FB 4
0
188042
25-05 2024
14:00 Fælledparken
0
-
0
25. maj
14:00
HB 2
0
CBS Sport 2
0
188046
on29-05 2024
20:30 B 93 Svanemølleanlæg.
4
-
2
29. maj
20:30
B.93 2
4
HB 2
2
188047
fr31-05 2024
20:00 Tingbjerg Idrætspark
1
-
3
31. maj
20:00
Brønshøj 3
1
B 1903 3
3
188048
01-06 2024
14:00 Jens Jessens Vej
1
-
9
01. jun
14:00
FB 4
1
Tårnby FF 2
9
188050
02-06 2024
14:00 Valby Idrætspark
1
-
2
02. jun
14:00
Fremad Valby 3
1
AB Tårnby 2
2
188051
02-06 2024
14:00 Jens Jessens Vej
2
-
3
02. jun
14:00
CBS Sport 2
2
KB 3
3
183493
on05-06 2024
19:30 Tingbjerg Idrætspark
UHT
05. jun
19:30
Brønshøj 3
CBS Sport 2
UHT
188049
to06-06 2024
18:00 Kløvermarkens Idrætsanlæg
1
-
2
06. jun
18:00
Sønderbro Fight 2
1
FA 2000 4
2
183496
to06-06 2024
20:00 Valby Idrætspark
2
-
5
06. jun
20:00
Fremad Valby 3
2
KB 3
5
183494
fr07-06 2024
18:00 Tårnby Stadion
UHT
07. jun
18:00
AB Tårnby 2
FB 4
UHT
183519
09-06 2024
14:00 Jens Jessens Vej
1
-
4
09. jun
14:00
FA 2000 4
1
Brønshøj 3
4
183574
09-06 2024
14:00 Jens Jessens Vej
3
-
2
09. jun
14:00
CBS Sport 2
3
Sønderbro Fight 2
2
188059
on12-06 2024
18:30 Vestamager Idrætsanlæg
3
-
3
12. jun
18:30
Tårnby FF 2
3
Brønshøj 3
3
205693
fr14-06 2024
18:00 Tårnby Stadion
4
-
0
14. jun
18:00
AB Tårnby 2
4
Sønderbro Fight 2
0
205696
15-06 2024
14:00 Fælledparken
UHT
15. jun
14:00
HB 2
Fremad Valby 3
UHT
188058
16-06 2024
10:00 Kunst, KB, P. Bangs Vej
2
-
0
16. jun
10:00
KB 3
2
B.93 2
0
205697
16-06 2024
14:00 B1903
3
-
3
16. jun
14:00
B 1903 3
3
CBS Sport 2
3
188061
16-06 2024
16:00 Jens Jessens Vej
3
-
0
16. jun
16:00
FA 2000 4
3
FB 4
0
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller på tlf: 3927 7144
Oprykning:
De 3 bedste oprykningsberettigede hold på tværs af de to puljer rykker op.

Bedste oprykningsberettigede hold findes efter følgende i prioriteret rækkefølge: 
a) ingen udeblivelser 
b) bedste placering i puljen 
c) bedste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe) 
d) bedste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe) 
e) bedste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe) 
f) lodtrækning.

Nedrykning:
Nr. 11 og 12 i begge puljer og dårligste nr. 10 på tværs af pulje 2 og 3 rykker ned.

Nedrykningen forøges med det antal ikke-1. hold, der rykker ned fra Københavnsserien.
Nedrykningen forøges med 1 hold, hvis der ikke rykker et hold op fra Serie 1 pulje 2

Log ind