Kampnr | Dato | Tid | Hjemme | Ude | Spillested | Resultat | |||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
23. aug 2023
18:30
FFB (Ø2)
1
Holbæk B&I (Ø1)
7
|
|||||||||||||||||||
23. aug 2023
18:30
Karlslunde IF (1)
Fløng-Hedehusene Fodbold (1)
UHT
|
|||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
23. aug 2023
18:30
Herlufsholm GF (1)
4
B. 73, Slagelse (1)
3
|
|||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
13. sep 2023
18:00
Brødeskov IF (2)
1
Skovshoved IF (M)
6
|
|||||||||||||||||||
19. sep 2023
17:45
Hekla (2)
1
Køge Nord FC (1)
5
|
|||||||||||||||||||
19. sep 2023
19:00
Ringsted IF (Ø1)
0
Vanløse (Ø1)
2
|
|||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
19. sep 2023
19:00
AIK 65 Strøby Fodbold (2)
2
Værløse BK (1)
1
|
|||||||||||||||||||
20. sep 2023
17:45
Herstedøster IC (2)
1
LSF (Ø1)
9
|
|||||||||||||||||||
20. sep 2023
18:00
Friheden (2)
1
Ølstykke FC (M)
6
|
|||||||||||||||||||
20. sep 2023
18:00
Sørbymagle IF (1)
1
Vordingborg IF (Ø2)
5
|
|||||||||||||||||||
20. sep 2023
18:00
Hareskov IF/Værløse (2)
2
Skjold (M)
7
|
|||||||||||||||||||
20. sep 2023
18:30
Vallensbæk IF (M)
1
GVI (Ø1)
8
|
|||||||||||||||||||
20. sep 2023
18:30
Helsinge Fodbold (2)
4
FC Rudersdal (1)
5
|
|||||||||||||||||||
20. sep 2023
18:30
Brønshøj BK (Ø2)
1
A27 (Ø1)
0
|
|||||||||||||||||||
20. sep 2023
18:30
Hillerød Fodbold (Ø2)
6
Greve Fodbold (Ø1)
1
|
|||||||||||||||||||
20. sep 2023
18:30
FC Hornsherred (M)
4
Tuse IF (M)
1
|
|||||||||||||||||||
20. sep 2023
18:30
Karlslunde IF (1)
0
Holbæk B&I (Ø1)
9
|
|||||||||||||||||||
20. sep 2023
18:30
KFUM BK, Roskilde (Ø2)
1
B 1903 (Ø2)
2
|
|||||||||||||||||||
20. sep 2023
18:30
Slangerup & Omegn IF (2)
2
Hellas (1)
6
|
|||||||||||||||||||
20. sep 2023
18:30
Herlev IF (1)
0
Bramsnæs FB (1)
4
|
|||||||||||||||||||
20. sep 2023
18:30
Sundby Bk. (M)
4
Raklev GI (Ø2)
2
|
|||||||||||||||||||
20. sep 2023
18:30
Måløv BK (1)
1
Virum-Sorgenfri (M)
9
|
|||||||||||||||||||
20. sep 2023
18:30
Herlufsholm GF (1)
7
Vestia (1)
6
|
|||||||||||||||||||
20. sep 2023
18:30
Hørsholm-Usserød IK (Ø1)
2
FA 2000 (Ø1)
0
|
|||||||||||||||||||
20. sep 2023
18:30
Gladsaxe-Hero (1)
Taastrup FC (1)
HHT
|
|||||||||||||||||||
20. sep 2023
18:30
Himmelev-Veddelev (M)
2
Ukabuni IF (1)
4
|
|||||||||||||||||||
20. sep 2023
19:00
Bagsværd BK (M)
4
FB (Ø2)
1
|
|||||||||||||||||||
03. okt 2023
19:00
Sundby Bk. (M)
4
LSF (Ø1)
3
|
|||||||||||||||||||
03. okt 2023
19:00
Ølstykke FC (M)
3
Vordingborg IF (Ø2)
5
|
|||||||||||||||||||
03. okt 2023
19:00
AIK 65 Strøby Fodbold (2)
0
Skovshoved IF (M)
2
|
|||||||||||||||||||
03. okt 2023
19:30
Ukabuni IF (1)
2
Hørsholm-Usserød IK (Ø1)
1
|
|||||||||||||||||||
04. okt 2023
17:15
Hellas (1)
1
Skjold (M)
6
|
|||||||||||||||||||
04. okt 2023
19:00
Hillerød Fodbold (Ø2)
1
Brønshøj BK (Ø2)
2
|
|||||||||||||||||||
04. okt 2023
19:00
Køge Nord FC (1)
10
Frederiksværk Fodbold Klub (1)
9
|
|||||||||||||||||||
04. okt 2023
19:00
Herlufsholm GF (1)
3
Vanløse (Ø1)
4
|
|||||||||||||||||||
05. okt 2023
18:00
Ålholm IF (2)
1
Virum-Sorgenfri (M)
11
|
|||||||||||||||||||
05. okt 2023
18:30
Bramsnæs FB (1)
2
Bagsværd BK (M)
6
|
|||||||||||||||||||
05. okt 2023
19:00
Taastrup FC (1)
6
Frem (Ø2)
4
|
|||||||||||||||||||
11. okt 2023
19:00
FC Hornsherred (M)
4
Humlebæk (Ø2)
7
|
|||||||||||||||||||
11. okt 2023
20:30
FC Rudersdal (1)
0
GVI (Ø1)
4
|
|||||||||||||||||||
24. okt 2023
19:00
B 1903 (Ø2)
2
Holbæk B&I (Ø1)
14
|
|||||||||||||||||||
31. okt 2023
18:00
Skjold (M)
0
FC Helsingør (Division)
8
|
|||||||||||||||||||
01. nov 2023
18:00
Skovshoved IF (M)
0
AC Amager Academy (Division)
9
|
|||||||||||||||||||
01. nov 2023
18:15
Taastrup FC (1)
5
Virum-Sorgenfri (M)
1
|
|||||||||||||||||||
01. nov 2023
19:15
Vordingborg IF (Ø2)
3
Nykøbing FC (Division)
5
|
|||||||||||||||||||
01. nov 2023
19:15
Vanløse (Ø1)
1
Næstved I.F. (Division)
8
|
|||||||||||||||||||
01. nov 2023
19:15
Bagsværd BK (M)
1
B.93 (Division)
5
|
|||||||||||||||||||
01. nov 2023
19:15
GVI (Ø1)
1
AB (Division)
4
|
|||||||||||||||||||
01. nov 2023
19:15
Holbæk B&I (Ø1)
3
HIK (Division)
1
|
|||||||||||||||||||
01. nov 2023
19:15
Sundby Bk. (M)
1
HB Køge (Division)
3
|
|||||||||||||||||||
01. nov 2023
19:30
Brønshøj BK (Ø2)
2
Roskilde Boldklub (Division)
3
|
|||||||||||||||||||
04. nov 2023
13:30
Køge Nord FC (1)
0
Humlebæk (Ø2)
3
|
|||||||||||||||||||
14. nov 2023
19:30
Ukabuni IF (1)
1
Hvidovre IF (Division)
3
|
|||||||||||||||||||
06. mar
18:30
Hvidovre IF (Division)
2
FC Nordsjælland (Liga)
3
|
|||||||||||||||||||
06. mar
19:15
AC Amager Academy (Division)
8
FC København (Liga)
7
|
|||||||||||||||||||
06. mar
19:15
AB (Division)
2
Lyngby Bk (Liga)
4
|
|||||||||||||||||||
06. mar
19:15
Næstved I.F. (Division)
1
B.93 (Division)
3
|
|||||||||||||||||||
06. mar
19:15
Nykøbing FC (Division)
0
Brøndbyernes IF (Liga)
5
|
|||||||||||||||||||
06. mar
19:15
Taastrup FC (1)
2
HB Køge (Division)
7
|
|||||||||||||||||||
07. mar
18:30
Humlebæk (Ø2)
1
Roskilde Boldklub (Division)
2
|
|||||||||||||||||||
19. mar
19:00
HB Køge (Division)
1
FC Nordsjælland (Liga)
3
|
|||||||||||||||||||
21. mar
19:00
B.93 (Division)
7
Brøndbyernes IF (Liga)
6
|
|||||||||||||||||||
30. mar
13:00
Holbæk B&I (Ø1)
1
FC Helsingør (Division)
5
|
|||||||||||||||||||
17. apr
19:00
Roskilde Boldklub (Division)
2
AC Amager Academy (Division)
1
|
|||||||||||||||||||
18. apr
19:00
FC Nordsjælland (Liga)
2
B.93 (Division)
1
|
|||||||||||||||||||
24. apr
18:00
FC Helsingør (Division)
2
Lyngby Bk (Liga)
1
|
|||||||||||||||||||
01. maj
19:00
FC Helsingør (Division)
1
Roskilde Boldklub (Division)
0
|
|||||||||||||||||||
15. maj
18:30
FC Helsingør (Division)
3
FC Nordsjælland (Liga)
5
|
Klubberne bedes bemærke:
1) at der ikke spilles med forlænget spilletid
Denne side opdateres efterhånden som de enkelte runder/kampe afvikles.
1. runde – 21. – 24. august (uge 34)
2. runde – 18. – 21. september (uge 38)
3. runde – 2. – 5. oktober (uge 40)
4. runde – 30. okt - 2. november (uge 44)
5. runde – 27. feb. - 2. marts (uge 9)
6. runde – 18. - 21. marts (uge 12)
7. runde – 15. - 18. april (semifinaler) (uge 16)
8. runde – Finale afvikles onsdag den 15. maj 2024, kl. 18:30, Tingbjerg IP, Opvisn.
Ovenstående runder/ugedatoer er vejledende.
Bemærk at ifb. med pokalkampe skal hjemmeholdet på spilledagen senest kl. 24.00 indtaste kampens resultat. Hvis dette ikke er tilfældet vil hjemmeholdet almindeligvis blive taberdømt og idømt bøde.
Resultatet fastsættes til 0-3.
Lavest rangerede hold har hjemmebane – Hold fra Division indtræder i runde 4 og Liga indtræder i runde 5.
Dog er der ingen seedning i semifinalerne, hvor det er lodtrækningen, der er gældende.
Flytning af kampe: Anmodning om flytning af kamp(e) skal ske via hjemmeholdet, der skal rette henvendelse til sin lokalunion.