Johannes Østergaard AndersenTel: 20969810 / Mobil: 20969810
Træner
Johannes Østergaard AndersenTel: 20969810 / Mobil: 20969810
Assistenttræner
Magnus Deluran HendriksenTel: / Mobil: 20750202
Døvania
Spillested
Valby Idrætspark
Hvid
Rød
Rød/Hvid
Holdleder
Brian BlinaaTel: / Mobil: 42776224
Træner
Frederik Rudebeck RasmussenTel: / Mobil: 22917321
FC Ryparken
Spillested
Ryparken Idrætsanlæg
Hvid
Blå
Blå
Holdleder
Jesper EliasenTel: / Mobil: 50946797
Holdleder
Lars Michael BrunTel: 93866436 / Mobil: 93866436
Fremad Forsing
Spillested
Kløvermarkens Idrætsanlæg
Mørkeblå
Hvid
Hvid
Træner
David Nikolai ElmerTel: / Mobil: 42619496
Stefan
Spillested
Rådvadsvej
Rød
Hvid
Rød
Holdleder
Martin LarsenTel: 27576201 / Mobil:
Sydhavn FF
Spillested
Valby Idrætspark
Mørkeblå
Hvid
Mørkeblå
Holdleder
Jonas RøpkeTel: / Mobil: 20640594
Sydkysten BK
Spillested
Valby Idrætspark
Hvid
Hvid
Rød
Holdleder
Asger SkjoldenTel: 42421419 / Mobil: 42421419
Assistenttræner
Martin Djurhuus LarsenTel: / Mobil: 31423628
Cheftræner
Jeppe Kanstrup KroghTel: / Mobil: 22560278
Ørestad IF
Spillested
Kløvermarkens Idrætsanlæg
Orange
Sort
Orange
Holdleder
Rasmus Christian JohansenTel: / Mobil: 29801978
Træner
Bobby FaridTel: / Mobil: 22164334
Cheftræner
Rasmus Christian JohansenTel: / Mobil: 29801978
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller på tlf: 3927 7144
Oprykning:
De to bedst placerede oprykningsberettigede hold på tværs af pulje 1A og 1B rykker op.
Oprykningen forøges med et hold, såfremt der ikke findes en oprykker fra Serie 1 pulje 2 til Københavnsserien 2024/25.
Oprykningen forøges med 1 hold, såfremt der ikke rykker nogen 1. hold fra DBU København-klubber ned fra Københavnsserien efter 2024 forår.
Bedste oprykningsberettigede hold på tværs af de to puljer findes efter følgende i prioriteret rækkefølge:
a) ingen udeblivelser b) bedste placering i puljen c) bedste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe) d) bedste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe) e) bedste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe) f) lodtrækning.
Oprykning:
De to bedst placerede oprykningsberettigede hold på tværs af pulje 1A og 1B rykker op.
Oprykningen forøges med et hold, såfremt der ikke findes en oprykker fra Serie 1 pulje 2 til Københavnsserien 2024/25.
Oprykningen forøges med 1 hold, såfremt der ikke rykker nogen 1. hold fra DBU København-klubber ned fra Københavnsserien efter 2024 forår.
Bedste oprykningsberettigede hold på tværs af de to puljer findes efter følgende i prioriteret rækkefølge:
a) ingen udeblivelser
b) bedste placering i puljen
c) bedste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe)
d) bedste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe)
e) bedste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe)
f) lodtrækning.