Kampnr | Dato | Tid | Hjemme | Ude | Spillested | Resultat | |||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
16. aug 2023
18:30
KFB 3
3
Føroyar 2
5
|
|||||||||||||||||||
17. aug 2023
18:00
Heimdal 3
1
FB 7
1
|
|||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
19. aug 2023
12:00
FB 5
3
Skjold 4
2
|
|||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
19. aug 2023
14:00
Bispebjerg 2
Sønderbro Fight 2
UHT
|
|||||||||||||||||||
20. aug 2023
12:00
KFB 3
6
Frederiksholm Sydhavnen 3
0
|
|||||||||||||||||||
20. aug 2023
16:00
GVI 3
5
Union 5
1
|
|||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
20. aug 2023
16:00
Føroyar 2
2
Viktoria 2
9
|
|||||||||||||||||||
23. aug 2023
20:00
Viktoria 2
6
FB 5
1
|
|||||||||||||||||||
25. aug 2023
18:00
Sønderbro Fight 2
4
KFB 3
2
|
|||||||||||||||||||
26. aug 2023
12:00
Skjold 4
2
Heimdal 3
1
|
|||||||||||||||||||
27. aug 2023
10:00
Frederiksholm Sydhavnen 3
1
GVI 3
4
|
|||||||||||||||||||
27. aug 2023
14:00
FB 7
4
Bispebjerg 2
2
|
|||||||||||||||||||
27. aug 2023
14:00
Union 5
1
Føroyar 2
6
|
|||||||||||||||||||
29. aug 2023
18:15
KFB 3
1
FB 7
1
|
|||||||||||||||||||
02. sep 2023
12:00
Bispebjerg 2
1
Skjold 4
3
|
|||||||||||||||||||
03. sep 2023
12:00
GVI 3
5
Føroyar 2
2
|
|||||||||||||||||||
03. sep 2023
12:00
Frederiksholm Sydhavnen 3
5
Sønderbro Fight 2
4
|
|||||||||||||||||||
03. sep 2023
12:00
Union 5
1
FB 5
3
|
|||||||||||||||||||
06. sep 2023
20:00
Viktoria 2
7
Bispebjerg 2
1
|
|||||||||||||||||||
08. sep 2023
18:00
Skjold 4
5
KFB 3
2
|
|||||||||||||||||||
08. sep 2023
18:00
Sønderbro Fight 2
5
GVI 3
1
|
|||||||||||||||||||
10. sep 2023
14:00
FB 7
4
Frederiksholm Sydhavnen 3
1
|
|||||||||||||||||||
10. sep 2023
14:00
Union 5
4
Heimdal 3
0
|
|||||||||||||||||||
10. sep 2023
16:00
Føroyar 2
0
FB 5
2
|
|||||||||||||||||||
12. sep 2023
18:00
KFB 3
Viktoria 2
UHT
|
|||||||||||||||||||
15. sep 2023
17:30
Sønderbro Fight 2
2
FB 7
0
|
|||||||||||||||||||
16. sep 2023
12:00
Bispebjerg 2
1
Union 5
1
|
|||||||||||||||||||
17. sep 2023
12:00
GVI 3
3
FB 5
0
|
|||||||||||||||||||
17. sep 2023
12:00
Frederiksholm Sydhavnen 3
3
Skjold 4
2
|
|||||||||||||||||||
19. sep 2023
18:00
Heimdal 3
4
Føroyar 2
2
|
|||||||||||||||||||
19. sep 2023
18:00
Viktoria 2
3
Frederiksholm Sydhavnen 3
2
|
|||||||||||||||||||
23. sep 2023
14:00
Skjold 4
7
Sønderbro Fight 2
1
|
|||||||||||||||||||
23. sep 2023
14:00
Heimdal 3
1
FB 5
4
|
|||||||||||||||||||
24. sep 2023
14:00
Union 5
KFB 3
UHT
|
|||||||||||||||||||
24. sep 2023
16:00
Føroyar 2
4
Bispebjerg 2
2
|
|||||||||||||||||||
29. sep 2023
17:00
Sønderbro Fight 2
Viktoria 2
HHT
|
|||||||||||||||||||
30. sep 2023
12:00
Bispebjerg 2
1
FB 5
3
|
|||||||||||||||||||
01. okt 2023
12:00
GVI 3
5
Heimdal 3
0
|
|||||||||||||||||||
01. okt 2023
12:00
Frederiksholm Sydhavnen 3
5
Union 5
0
|
|||||||||||||||||||
01. okt 2023
12:00
FB 7
2
Skjold 4
3
|
|||||||||||||||||||
07. okt 2023
14:00
Skjold 4
2
GVI 3
0
|
|||||||||||||||||||
08. okt 2023
12:00
FB 5
KFB 3
UHT
|
|||||||||||||||||||
08. okt 2023
14:00
Union 5
1
Sønderbro Fight 2
2
|
|||||||||||||||||||
08. okt 2023
16:00
Viktoria 2
3
FB 7
0
|
|||||||||||||||||||
08. okt 2023
16:00
Føroyar 2
2
Frederiksholm Sydhavnen 3
3
|
|||||||||||||||||||
08. okt 2023
16:00
Heimdal 3
1
Bispebjerg 2
2
|
|||||||||||||||||||
12. okt 2023
19:30
FB 7
3
GVI 3
2
|
|||||||||||||||||||
13. okt 2023
18:00
Skjold 4
4
Viktoria 2
2
|
|||||||||||||||||||
15. okt 2023
12:00
KFB 3
0
Heimdal 3
0
|
|||||||||||||||||||
15. okt 2023
12:00
GVI 3
5
Bispebjerg 2
0
|
|||||||||||||||||||
15. okt 2023
12:00
Frederiksholm Sydhavnen 3
1
FB 5
3
|
|||||||||||||||||||
15. okt 2023
12:00
Sønderbro Fight 2
3
Føroyar 2
1
|
|||||||||||||||||||
15. okt 2023
14:00
FB 7
4
Union 5
4
|
|||||||||||||||||||
19. okt 2023
21:00
Heimdal 3
0
Viktoria 2
6
|
|||||||||||||||||||
21. okt 2023
12:00
Bispebjerg 2
3
KFB 3
1
|
|||||||||||||||||||
21. okt 2023
14:00
Heimdal 3
1
Frederiksholm Sydhavnen 3
2
|
|||||||||||||||||||
22. okt 2023
12:00
GVI 3
1
Viktoria 2
3
|
|||||||||||||||||||
22. okt 2023
12:00
FB 5
0
Sønderbro Fight 2
1
|
|||||||||||||||||||
22. okt 2023
12:00
Union 5
0
Skjold 4
5
|
|||||||||||||||||||
22. okt 2023
16:00
Føroyar 2
5
FB 7
3
|
|||||||||||||||||||
27. okt 2023
20:00
Viktoria 2
6
Union 5
2
|
|||||||||||||||||||
28. okt 2023
14:00
Skjold 4
9
Føroyar 2
2
|
|||||||||||||||||||
29. okt 2023
12:00
KFB 3
1
GVI 3
4
|
|||||||||||||||||||
29. okt 2023
12:00
Frederiksholm Sydhavnen 3
Bispebjerg 2
HHT
|
|||||||||||||||||||
29. okt 2023
12:00
Sønderbro Fight 2
6
Heimdal 3
0
|
|||||||||||||||||||
29. okt 2023
14:00
FB 7
0
FB 5
5
|
Oprykning:
De 6 bedste oprykningsberettigede hold på tværs af de 4 puljer rykker op.
Bedste oprykningsberettigede hold på tværs af de 4 puljer findes efter følgende i prioriteret rækkefølge:
a) ingen udeblivelser
b) bedste placering i puljen
c) bedste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe)
d) bedste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe)
e) bedste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe)
f) lodtrækning.
Nedrykning:
Nr. 10, 11 og 12 i alle 4 puljer