Kampnr | Dato | Tid | Hjemme | Ude | Spillested | Resultat | |||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
17. aug 2023
18:00
Sønderbro Fight 3
2
Amager FF 2
0
|
|||||||||||||||||||
18. aug 2023
18:00
CIK 2
1
Skovshoved IF 3
4
|
|||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
18. aug 2023
19:00
Østerbro IF 4
2
KFB 2
2
|
|||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
20. aug 2023
12:00
CBS Sport 3
FA 2000 7
HHT
|
|||||||||||||||||||
20. aug 2023
12:00
Fremad Valby 4
1
FB 8
3
|
|||||||||||||||||||
20. aug 2023
14:00
Frederiksholm Sydhavnen 2
1
B1908 3
3
|
|||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
24. aug 2023
18:30
KFB 2
0
Frederiksholm Sydhavnen 2
1
|
|||||||||||||||||||
25. aug 2023
19:00
FA 2000 7
1
Østerbro IF 4
0
|
|||||||||||||||||||
25. aug 2023
19:45
FB 8
1
CIK 2
1
|
|||||||||||||||||||
26. aug 2023
12:00
Amager FF 2
0
Fremad Valby 4
2
|
|||||||||||||||||||
26. aug 2023
12:00
B1908 3
3
Sønderbro Fight 3
0
|
|||||||||||||||||||
27. aug 2023
12:00
Skovshoved IF 3
CBS Sport 3
HHT
|
|||||||||||||||||||
31. aug 2023
18:00
Sønderbro Fight 3
1
KFB 2
2
|
|||||||||||||||||||
01. sep 2023
18:00
CIK 2
Amager FF 2
UHT
|
|||||||||||||||||||
01. sep 2023
19:00
Østerbro IF 4
4
Frederiksholm Sydhavnen 2
1
|
|||||||||||||||||||
03. sep 2023
12:00
Fremad Valby 4
2
B1908 3
1
|
|||||||||||||||||||
03. sep 2023
14:00
CBS Sport 3
4
FB 8
2
|
|||||||||||||||||||
03. sep 2023
14:00
FA 2000 7
1
Skovshoved IF 3
5
|
|||||||||||||||||||
08. sep 2023
19:45
FB 8
3
FA 2000 7
3
|
|||||||||||||||||||
09. sep 2023
12:00
Amager FF 2
0
CBS Sport 3
2
|
|||||||||||||||||||
09. sep 2023
12:00
B1908 3
3
CIK 2
1
|
|||||||||||||||||||
09. sep 2023
14:00
KFB 2
2
Fremad Valby 4
5
|
|||||||||||||||||||
10. sep 2023
12:00
Skovshoved IF 3
4
Østerbro IF 4
1
|
|||||||||||||||||||
10. sep 2023
14:00
Frederiksholm Sydhavnen 2
1
Sønderbro Fight 3
3
|
|||||||||||||||||||
15. sep 2023
18:00
CIK 2
0
KFB 2
0
|
|||||||||||||||||||
15. sep 2023
19:00
Østerbro IF 4
1
Sønderbro Fight 3
1
|
|||||||||||||||||||
16. sep 2023
12:00
FA 2000 7
2
Amager FF 2
1
|
|||||||||||||||||||
17. sep 2023
12:00
CBS Sport 3
5
B1908 3
1
|
|||||||||||||||||||
17. sep 2023
14:00
Skovshoved IF 3
2
FB 8
1
|
|||||||||||||||||||
19. sep 2023
20:30
Fremad Valby 4
2
Frederiksholm Sydhavnen 2
7
|
|||||||||||||||||||
21. sep 2023
17:15
Sønderbro Fight 3
1
Fremad Valby 4
1
|
|||||||||||||||||||
23. sep 2023
12:00
B1908 3
0
FA 2000 7
5
|
|||||||||||||||||||
23. sep 2023
14:00
KFB 2
4
CBS Sport 3
0
|
|||||||||||||||||||
24. sep 2023
12:00
Amager FF 2
3
Skovshoved IF 3
2
|
|||||||||||||||||||
24. sep 2023
12:00
FB 8
1
Østerbro IF 4
3
|
|||||||||||||||||||
24. sep 2023
14:00
Frederiksholm Sydhavnen 2
5
CIK 2
0
|
|||||||||||||||||||
29. sep 2023
18:00
CIK 2
0
Sønderbro Fight 3
5
|
|||||||||||||||||||
29. sep 2023
19:00
Østerbro IF 4
Fremad Valby 4
UHT
|
|||||||||||||||||||
30. sep 2023
16:00
FA 2000 7
5
KFB 2
1
|
|||||||||||||||||||
01. okt 2023
14:00
CBS Sport 3
1
Frederiksholm Sydhavnen 2
3
|
|||||||||||||||||||
01. okt 2023
16:00
FB 8
1
Amager FF 2
2
|
|||||||||||||||||||
02. okt 2023
20:15
Skovshoved IF 3
2
B1908 3
2
|
|||||||||||||||||||
07. okt 2023
12:00
Amager FF 2
2
Østerbro IF 4
1
|
|||||||||||||||||||
07. okt 2023
12:00
Sønderbro Fight 3
4
CBS Sport 3
2
|
|||||||||||||||||||
08. okt 2023
12:00
Fremad Valby 4
6
CIK 2
2
|
|||||||||||||||||||
08. okt 2023
12:00
B1908 3
2
FB 8
2
|
|||||||||||||||||||
08. okt 2023
14:00
Frederiksholm Sydhavnen 2
1
FA 2000 7
0
|
|||||||||||||||||||
09. okt 2023
20:00
KFB 2
1
Skovshoved IF 3
2
|
|||||||||||||||||||
13. okt 2023
19:00
Østerbro IF 4
2
CIK 2
1
|
|||||||||||||||||||
13. okt 2023
19:30
FB 8
3
KFB 2
2
|
|||||||||||||||||||
14. okt 2023
12:00
Amager FF 2
2
B1908 3
0
|
|||||||||||||||||||
14. okt 2023
14:00
FA 2000 7
1
Sønderbro Fight 3
0
|
|||||||||||||||||||
15. okt 2023
12:00
CBS Sport 3
1
Fremad Valby 4
1
|
|||||||||||||||||||
15. okt 2023
12:00
Skovshoved IF 3
3
Frederiksholm Sydhavnen 2
2
|
|||||||||||||||||||
20. okt 2023
18:00
CIK 2
1
CBS Sport 3
3
|
|||||||||||||||||||
21. okt 2023
14:00
Sønderbro Fight 3
3
Skovshoved IF 3
2
|
|||||||||||||||||||
21. okt 2023
14:00
KFB 2
4
Amager FF 2
0
|
|||||||||||||||||||
22. okt 2023
12:00
Fremad Valby 4
2
FA 2000 7
4
|
|||||||||||||||||||
22. okt 2023
14:00
Frederiksholm Sydhavnen 2
1
FB 8
1
|
|||||||||||||||||||
28. okt 2023
12:00
Amager FF 2
3
Frederiksholm Sydhavnen 2
4
|
|||||||||||||||||||
28. okt 2023
14:00
FA 2000 7
CIK 2
UHT
|
|||||||||||||||||||
29. okt 2023
12:00
B1908 3
4
KFB 2
1
|
|||||||||||||||||||
29. okt 2023
14:00
Skovshoved IF 3
2
Fremad Valby 4
5
|
|||||||||||||||||||
29. okt 2023
16:00
FB 8
4
Sønderbro Fight 3
5
|
|||||||||||||||||||
29. okt 2023
16:00
CBS Sport 3
4
Østerbro IF 4
4
|
|||||||||||||||||||
31. okt 2023
19:45
Østerbro IF 4
1
B1908 3
4
|
Oprykning:
De 6 bedste oprykningsberettigede hold på tværs af de 4 puljer rykker op.
Bedste oprykningsberettigede hold på tværs af de 4 puljer findes efter følgende i prioriteret rækkefølge:
a) ingen udeblivelser
b) bedste placering i puljen
c) bedste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe)
d) bedste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe)
e) bedste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe)
f) lodtrækning.
Nedrykning:
Nr. 10, 11 og 12 i alle 4 puljer