Kampnr | Dato | Tid | Hjemme | Ude | Spillested | Resultat | |||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
21. aug 2023
18:30
Oversidder
Union
|
|||||||||||||||||||
22. aug 2023
20:45
Rikken
Oversidder
|
|||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
23. aug 2023
20:30
Fremad Valby 2
HB 3
UHT
|
|||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
23. aug 2023
20:45
Vanløse
3
FC Soccersisters
1
|
|||||||||||||||||||
27. aug 2023
16:00
Nørrebro United 3
1
Sønderbro Fight
2
|
|||||||||||||||||||
28. aug 2023
22:00
Oversidder
Oversidder
|
|||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
29. aug 2023
18:45
Sønderbro Fight
0
Rikken
1
|
|||||||||||||||||||
29. aug 2023
20:45
FC Soccersisters
3
Nørrebro United 3
4
|
|||||||||||||||||||
31. aug 2023
20:00
Union
1
Fremad Valby 2
2
|
|||||||||||||||||||
03. sep 2023
12:30
HB 3
1
Vanløse
8
|
|||||||||||||||||||
04. sep 2023
18:30
Oversidder
Sønderbro Fight
|
|||||||||||||||||||
05. sep 2023
20:45
FC Soccersisters
5
HB 3
0
|
|||||||||||||||||||
06. sep 2023
19:15
Fremad Valby 2
Oversidder
|
|||||||||||||||||||
06. sep 2023
20:45
Vanløse
1
Union
4
|
|||||||||||||||||||
09. sep 2023
11:30
Nørrebro United 3
5
Rikken
2
|
|||||||||||||||||||
11. sep 2023
22:00
Oversidder
Vanløse
|
|||||||||||||||||||
12. sep 2023
18:00
Sønderbro Fight
1
Fremad Valby 2
2
|
|||||||||||||||||||
12. sep 2023
20:45
Rikken
Oversidder
|
|||||||||||||||||||
14. sep 2023
20:00
Union
1
FC Soccersisters
3
|
|||||||||||||||||||
16. sep 2023
11:15
HB 3
2
Nørrebro United 3
4
|
|||||||||||||||||||
19. sep 2023
20:45
FC Soccersisters
Oversidder
|
|||||||||||||||||||
20. sep 2023
18:00
HB 3
1
Union
4
|
|||||||||||||||||||
20. sep 2023
19:15
Fremad Valby 2
7
Rikken
1
|
|||||||||||||||||||
21. sep 2023
20:45
Vanløse
5
Sønderbro Fight
0
|
|||||||||||||||||||
23. sep 2023
16:00
Nørrebro United 3
Oversidder
|
|||||||||||||||||||
25. sep 2023
18:30
Oversidder
Fremad Valby 2
|
|||||||||||||||||||
25. sep 2023
22:00
Oversidder
HB 3
|
|||||||||||||||||||
26. sep 2023
20:45
Rikken
0
Vanløse
6
|
|||||||||||||||||||
27. sep 2023
17:45
Sønderbro Fight
1
FC Soccersisters
1
|
|||||||||||||||||||
28. sep 2023
20:00
Union
0
Nørrebro United 3
3
|
|||||||||||||||||||
03. okt 2023
20:45
FC Soccersisters
2
Rikken
4
|
|||||||||||||||||||
05. okt 2023
20:00
Union
Oversidder
|
|||||||||||||||||||
05. okt 2023
20:30
Vanløse
Oversidder
|
|||||||||||||||||||
07. okt 2023
16:00
Nørrebro United 3
1
Fremad Valby 2
4
|
|||||||||||||||||||
08. okt 2023
11:15
HB 3
2
Sønderbro Fight
3
|
|||||||||||||||||||
09. okt 2023
18:30
Oversidder
FC Soccersisters
|
|||||||||||||||||||
10. okt 2023
20:45
Rikken
4
HB 3
0
|
|||||||||||||||||||
11. okt 2023
20:30
Fremad Valby 2
3
Vanløse
2
|
|||||||||||||||||||
14. okt 2023
11:00
Sønderbro Fight
1
Union
6
|
|||||||||||||||||||
14. okt 2023
16:00
Nørrebro United 3
Oversidder
|
|||||||||||||||||||
23. okt 2023
22:00
Oversidder
Sønderbro Fight
|
|||||||||||||||||||
24. okt 2023
20:45
FC Soccersisters
1
Fremad Valby 2
4
|
|||||||||||||||||||
26. okt 2023
20:45
Vanløse
4
Nørrebro United 3
1
|
|||||||||||||||||||
28. okt 2023
10:00
HB 3
Oversidder
|
|||||||||||||||||||
29. okt 2023
16:00
Union
3
Rikken
0
|
Oprykning:
De 6 bedste oprykningsberettigede hold på tværs af de tre puljer rykker op
Bedste oprykningsberettigede hold på tværs af de tre puljer findes efter følgende i prioriteret rækkefølge:
a) ingen udeblivelser
b) bedste placering i puljen
c) bedste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe)
d) bedste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe)
e) bedste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe)
f) lodtrækning.
Nedrykning: nr. 9 og 10 i alle tre puljer rykker ned