Kampnr | Dato | Tid | Hjemme | Ude | Spillested | Resultat | |||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
21. aug 2023
22:00
HIK
Oversidder
|
|||||||||||||||||||
23. aug 2023
19:15
FC Udfordringen
9
Østerbro IF 2
1
|
|||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
26. aug 2023
13:00
Nørrebro United 4
Tårnby FF
UHT
|
|||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
27. aug 2023
16:00
FB
2
Sundby 4
3
|
|||||||||||||||||||
28. aug 2023
19:00
FA 2000
1
FC Nyhavn
3
|
|||||||||||||||||||
28. aug 2023
22:00
Oversidder
FB
|
|||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
30. aug 2023
18:00
FC Nyhavn
6
HIK
3
|
|||||||||||||||||||
31. aug 2023
19:00
Tårnby FF
1
FC Udfordringen
6
|
|||||||||||||||||||
31. aug 2023
20:30
Sundby 4
3
Nørrebro United 4
1
|
|||||||||||||||||||
02. sep 2023
11:30
Østerbro IF 2
FA 2000
UHT
|
|||||||||||||||||||
04. sep 2023
22:00
Sundby 4
Oversidder
|
|||||||||||||||||||
05. sep 2023
20:30
HIK
8
Østerbro IF 2
0
|
|||||||||||||||||||
09. sep 2023
14:00
FA 2000
Tårnby FF
UHHT
|
|||||||||||||||||||
10. sep 2023
14:00
FB
3
FC Nyhavn
3
|
|||||||||||||||||||
11. sep 2023
22:00
Oversidder
Nørrebro United 4
|
|||||||||||||||||||
13. sep 2023
18:30
FC Nyhavn
5
Sundby 4
3
|
|||||||||||||||||||
13. sep 2023
19:00
Tårnby FF
HIK
UHT
|
|||||||||||||||||||
13. sep 2023
19:15
FC Udfordringen
5
FA 2000
3
|
|||||||||||||||||||
16. sep 2023
11:30
Østerbro IF 2
1
FB
8
|
|||||||||||||||||||
16. sep 2023
16:00
Nørrebro United 4
2
FC Udfordringen
6
|
|||||||||||||||||||
18. sep 2023
22:00
Oversidder
FC Nyhavn
|
|||||||||||||||||||
19. sep 2023
20:30
HIK
0
FC Udfordringen
2
|
|||||||||||||||||||
21. sep 2023
19:00
FB
3
Tårnby FF
1
|
|||||||||||||||||||
21. sep 2023
20:30
Sundby 4
1
Østerbro IF 2
2
|
|||||||||||||||||||
23. sep 2023
13:00
Nørrebro United 4
4
FA 2000
2
|
|||||||||||||||||||
27. sep 2023
18:00
FC Nyhavn
6
Nørrebro United 4
0
|
|||||||||||||||||||
27. sep 2023
19:00
Tårnby FF
0
Sundby 4
10
|
|||||||||||||||||||
27. sep 2023
19:15
FC Udfordringen
4
FB
1
|
|||||||||||||||||||
27. sep 2023
19:30
Østerbro IF 2
Oversidder
|
|||||||||||||||||||
02. okt 2023
22:00
Oversidder
Tårnby FF
|
|||||||||||||||||||
05. okt 2023
20:30
FA 2000
2
HIK
3
|
|||||||||||||||||||
05. okt 2023
20:30
Sundby 4
1
FC Udfordringen
9
|
|||||||||||||||||||
07. okt 2023
12:00
FC Nyhavn
4
Østerbro IF 2
0
|
|||||||||||||||||||
10. okt 2023
20:30
HIK
5
FB
2
|
|||||||||||||||||||
11. okt 2023
19:00
Tårnby FF
FC Nyhavn
HHT
|
|||||||||||||||||||
11. okt 2023
19:15
FC Udfordringen
Oversidder
|
|||||||||||||||||||
14. okt 2023
13:00
Nørrebro United 4
5
Østerbro IF 2
2
|
|||||||||||||||||||
14. okt 2023
14:00
FA 2000
6
Sundby 4
0
|
|||||||||||||||||||
23. okt 2023
20:45
FA 2000
5
FB
2
|
|||||||||||||||||||
24. okt 2023
20:15
Nørrebro United 4
2
HIK
3
|
|||||||||||||||||||
26. okt 2023
20:30
Sundby 4
3
HIK
3
|
|||||||||||||||||||
26. okt 2023
20:30
FB
4
Nørrebro United 4
1
|
|||||||||||||||||||
28. okt 2023
12:00
FC Nyhavn
1
FC Udfordringen
5
|
|||||||||||||||||||
29. okt 2023
13:00
Østerbro IF 2
2
Tårnby FF
5
|
|||||||||||||||||||
31. okt 2023
22:00
Oversidder
FA 2000
|
Oprykning:
De 6 bedste oprykningsberettigede hold på tværs af de tre puljer rykker op
Bedste oprykningsberettigede hold på tværs af de tre puljer findes efter følgende i prioriteret rækkefølge:
a) ingen udeblivelser
b) bedste placering i puljen
c) bedste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe)
d) bedste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe)
e) bedste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe)
f) lodtrækning.
Nedrykning: nr. 9 og 10 i alle tre puljer rykker ned