Kampnr | Dato | Tid | Hjemme | Ude | Spillested | Resultat | |||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
21. aug 2023
18:00
BK Viktoria
Skovshoved IF
|
|||||||||||||||||||
22. aug 2023
20:00
Union 2
2
Fremad Valby 2
1
|
|||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
23. aug 2023
20:00
Fremad Amager
9
FB 5
0
|
|||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
26. aug 2023
16:00
FA 2000
Nørrebro United 2
UHT
|
|||||||||||||||||||
27. aug 2023
16:00
FB 2
0
Klub 14
1
|
|||||||||||||||||||
28. aug 2023
19:15
Klub 14
0
Fremad Amager
2
|
|||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
28. aug 2023
20:30
Skovshoved IF
1
Union 2
3
|
|||||||||||||||||||
29. aug 2023
20:30
FB 5
1
FA 2000
5
|
|||||||||||||||||||
30. aug 2023
18:00
Fremad Valby 2
6
FB 2
2
|
|||||||||||||||||||
01. sep 2023
18:30
Nørrebro United 2
BK Viktoria
HMH
|
|||||||||||||||||||
04. sep 2023
19:15
Klub 14
2
Fremad Valby 2
2
|
|||||||||||||||||||
05. sep 2023
18:00
BK Viktoria
1
FB 5
4
|
|||||||||||||||||||
05. sep 2023
20:00
Union 2
2
Nørrebro United 2
1
|
|||||||||||||||||||
06. sep 2023
20:00
Fremad Amager
0
FA 2000
0
|
|||||||||||||||||||
10. sep 2023
12:00
FB 2
2
Skovshoved IF
1
|
|||||||||||||||||||
11. sep 2023
20:30
Skovshoved IF
0
Klub 14
2
|
|||||||||||||||||||
11. sep 2023
20:30
FA 2000
7
BK Viktoria
2
|
|||||||||||||||||||
13. sep 2023
18:00
Fremad Valby 2
1
Fremad Amager
5
|
|||||||||||||||||||
13. sep 2023
20:15
FB 5
1
Union 2
2
|
|||||||||||||||||||
15. sep 2023
18:30
Nørrebro United 2
4
FB 2
3
|
|||||||||||||||||||
18. sep 2023
19:15
Klub 14
3
Nørrebro United 2
0
|
|||||||||||||||||||
19. sep 2023
20:00
Union 2
1
FA 2000
3
|
|||||||||||||||||||
20. sep 2023
20:00
Fremad Amager
BK Viktoria
UHT
|
|||||||||||||||||||
20. sep 2023
20:30
Fremad Valby 2
Skovshoved IF
UHT
|
|||||||||||||||||||
25. sep 2023
20:30
Skovshoved IF
2
Fremad Amager
3
|
|||||||||||||||||||
27. sep 2023
20:30
FB 5
2
Klub 14
4
|
|||||||||||||||||||
30. sep 2023
11:15
BK Viktoria
2
Union 2
5
|
|||||||||||||||||||
30. sep 2023
16:00
FA 2000
FB 2
UHT
|
|||||||||||||||||||
01. okt 2023
14:30
Nørrebro United 2
2
Fremad Valby 2
4
|
|||||||||||||||||||
02. okt 2023
19:15
Klub 14
1
FA 2000
3
|
|||||||||||||||||||
02. okt 2023
20:30
Skovshoved IF
Nørrebro United 2
HHT
|
|||||||||||||||||||
03. okt 2023
20:30
FB 2
BK Viktoria
UHT
|
|||||||||||||||||||
04. okt 2023
18:00
Fremad Valby 2
4
FB 5
2
|
|||||||||||||||||||
04. okt 2023
20:00
Fremad Amager
3
Union 2
3
|
|||||||||||||||||||
10. okt 2023
20:00
Union 2
3
FB 2
5
|
|||||||||||||||||||
10. okt 2023
20:30
FB 5
Skovshoved IF
UHT
|
|||||||||||||||||||
11. okt 2023
20:00
Fremad Amager
1
Nørrebro United 2
1
|
|||||||||||||||||||
14. okt 2023
10:00
BK Viktoria
0
Klub 14
3
|
|||||||||||||||||||
14. okt 2023
16:00
FA 2000
1
Fremad Valby 2
7
|
|||||||||||||||||||
19. okt 2023
20:30
FB 2
5
FB 5
2
|
|||||||||||||||||||
23. okt 2023
19:15
Klub 14
3
Union 2
1
|
|||||||||||||||||||
23. okt 2023
20:00
Fremad Amager
4
FB 2
0
|
|||||||||||||||||||
23. okt 2023
20:30
Skovshoved IF
FA 2000
HHT
|
|||||||||||||||||||
25. okt 2023
18:00
Fremad Valby 2
BK Viktoria
UHT
|
|||||||||||||||||||
27. okt 2023
18:30
Nørrebro United 2
7
FB 5
0
|
Oprykning:
De tre bedste oprykningsberettigede hold på tværs af de 2 puljer rykker op
Bedste oprykningsberettigede hold på tværs af de 2 puljer findes efter følgende i prioriteret rækkefølge:
a) ingen udeblivelser
b) bedste placering i puljen
c) bedste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe)
d) bedste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe)
e) bedste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe)
f) lodtrækning.
Nedrykning: Nr. 8,9 og 10 i begge puljer rykker ned