Kampnr | Dato | Tid | Hjemme | Ude | Spillested | Resultat | |||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
10. apr 2023
22:00
Oversidder
Sønderbro Fight
|
|||||||||||||||||||
11. apr 2023
20:15
Sundby 4
2
ØKF 2
6
|
|||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
12. apr 2023
18:00
Pioneren
FA 2000
HMH
|
|||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
15. apr 2023
16:00
Nørrebro United 5
1
Rikken
0
|
|||||||||||||||||||
16. apr 2023
12:00
Dragør BK
12
Østerbro IF 4
0
|
|||||||||||||||||||
16. apr 2023
14:00
FA 2000
1
Sundby 4
3
|
|||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
18. apr 2023
19:00
Dragør BK
Oversidder
|
|||||||||||||||||||
20. apr 2023
18:00
Sønderbro Fight
2
Pioneren
0
|
|||||||||||||||||||
20. apr 2023
19:30
Rikken
3
Østerbro IF 4
0
|
|||||||||||||||||||
22. apr 2023
12:00
ØKF 2
6
Nørrebro United 5
0
|
|||||||||||||||||||
24. apr 2023
22:00
Oversidder
Pioneren
|
|||||||||||||||||||
25. apr 2023
19:00
Dragør BK
4
Rikken
3
|
|||||||||||||||||||
25. apr 2023
20:15
Sundby 4
3
Sønderbro Fight
2
|
|||||||||||||||||||
26. apr 2023
19:30
Østerbro IF 4
1
ØKF 2
9
|
|||||||||||||||||||
29. apr 2023
11:30
Nørrebro United 5
2
FA 2000
5
|
|||||||||||||||||||
02. maj 2023
18:00
Sønderbro Fight
2
Nørrebro United 5
3
|
|||||||||||||||||||
03. maj 2023
18:00
ØKF 2
2
Dragør BK
0
|
|||||||||||||||||||
03. maj 2023
18:00
Pioneren
3
Sundby 4
2
|
|||||||||||||||||||
04. maj 2023
19:30
Rikken
Oversidder
|
|||||||||||||||||||
08. maj 2023
20:30
Rikken
1
ØKF 2
5
|
|||||||||||||||||||
08. maj 2023
22:00
Oversidder
Sundby 4
|
|||||||||||||||||||
09. maj 2023
18:30
Dragør BK
13
FA 2000
0
|
|||||||||||||||||||
13. maj 2023
16:00
Nørrebro United 5
3
Pioneren
0
|
|||||||||||||||||||
14. maj 2023
12:00
Østerbro IF 4
2
Sønderbro Fight
0
|
|||||||||||||||||||
14. maj 2023
14:00
FA 2000
1
Rikken
2
|
|||||||||||||||||||
15. maj 2023
22:00
ØKF 2
Oversidder
|
|||||||||||||||||||
16. maj 2023
19:15
Sønderbro Fight
0
Dragør BK
8
|
|||||||||||||||||||
17. maj 2023
18:00
Pioneren
4
Østerbro IF 4
2
|
|||||||||||||||||||
18. maj 2023
20:15
Sundby 4
2
Nørrebro United 5
1
|
|||||||||||||||||||
22. maj 2023
22:00
Oversidder
Nørrebro United 5
|
|||||||||||||||||||
24. maj 2023
19:30
Østerbro IF 4
0
Sundby 4
5
|
|||||||||||||||||||
25. maj 2023
19:00
Dragør BK
10
Pioneren
0
|
|||||||||||||||||||
25. maj 2023
19:30
Rikken
1
Sønderbro Fight
1
|
|||||||||||||||||||
27. maj 2023
12:00
ØKF 2
6
FA 2000
1
|
|||||||||||||||||||
29. maj 2023
22:00
Oversidder
FA 2000
|
|||||||||||||||||||
30. maj 2023
19:00
Dragør BK
10
Nørrebro United 5
0
|
|||||||||||||||||||
30. maj 2023
19:15
Sønderbro Fight
1
ØKF 2
4
|
|||||||||||||||||||
31. maj 2023
18:00
Pioneren
3
Rikken
0
|
|||||||||||||||||||
31. maj 2023
20:16
FA 2000
4
Østerbro IF 4
1
|
|||||||||||||||||||
01. jun 2023
20:15
Sundby 4
1
Dragør BK
7
|
|||||||||||||||||||
03. jun 2023
16:00
Nørrebro United 5
1
Østerbro IF 4
4
|
|||||||||||||||||||
07. jun 2023
18:00
ØKF 2
2
Pioneren
0
|
|||||||||||||||||||
10. jun 2023
11:15
Rikken
1
Sundby 4
3
|
|||||||||||||||||||
10. jun 2023
11:15
Østerbro IF 4
Oversidder
|
|||||||||||||||||||
10. jun 2023
11:15
FA 2000
4
Sønderbro Fight
0
|
Nyhed om afsluttende 7:7 dag i Valby IP lørdag den 10. juni 2023
Oprykning:
De 6 bedste oprykningsberettigede hold på tværs af de tre puljer rykker op
Bedste oprykningsberettigede hold findes efter følgende i prioriteret rækkefølge:
a) ingen udeblivelser
b) bedste placering i puljen
c) bedste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe)
d) bedste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe)
e) bedste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe)
f) lodtrækning.
Nedrykning:
Nr. 10 rykker i hver af de 3 puljer rykker ned