Kampnr | Dato | Tid | Hjemme | Ude | Spillested | Resultat | |||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
30. mar 2022
19:30
Fremad Amager 3
1
Skjold 8
4
|
|||||||||||||||||||
01. apr 2022
18:00
CIK 2
4
HIK 4
1
|
|||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
02. apr 2022
16:00
KB 7
5
Nørrebro United 2
0
|
|||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
03. apr 2022
14:00
B 1960 2
6
FA 2000 9
0
|
|||||||||||||||||||
03. apr 2022
14:00
FB 14
4
Valby 2
3
|
|||||||||||||||||||
08. apr 2022
18:00
Valby 2
8
CIK 2
0
|
|||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
09. apr 2022
10:00
Nørrebro United 2
6
Fremad Amager 3
2
|
|||||||||||||||||||
09. apr 2022
16:00
HIK 4
4
B 1960 2
2
|
|||||||||||||||||||
10. apr 2022
16:00
FB 14
3
Skjold 8
0
|
|||||||||||||||||||
10. apr 2022
16:00
FA 2000 9
0
KB 7
7
|
|||||||||||||||||||
13. apr 2022
19:30
Fremad Amager 3
FA 2000 9
UHT
|
|||||||||||||||||||
16. apr 2022
16:00
KB 7
2
HIK 4
2
|
|||||||||||||||||||
18. apr 2022
12:00
Skjold 8
0
Nørrebro United 2
0
|
|||||||||||||||||||
18. apr 2022
14:00
FB 14
4
CIK 2
1
|
|||||||||||||||||||
19. apr 2022
18:30
B 1960 2
3
Valby 2
1
|
|||||||||||||||||||
22. apr 2022
18:00
CIK 2
1
B 1960 2
2
|
|||||||||||||||||||
22. apr 2022
18:00
Valby 2
4
KB 7
3
|
|||||||||||||||||||
23. apr 2022
16:00
HIK 4
10
Fremad Amager 3
1
|
|||||||||||||||||||
24. apr 2022
14:00
Nørrebro United 2
1
FB 14
4
|
|||||||||||||||||||
24. apr 2022
16:00
FA 2000 9
1
Skjold 8
2
|
|||||||||||||||||||
02. maj 2022
19:30
Fremad Amager 3
1
Valby 2
9
|
|||||||||||||||||||
07. maj 2022
10:00
Skjold 8
1
HIK 4
2
|
|||||||||||||||||||
07. maj 2022
16:00
KB 7
3
CIK 2
0
|
|||||||||||||||||||
07. maj 2022
16:00
Nørrebro United 2
3
FA 2000 9
1
|
|||||||||||||||||||
08. maj 2022
14:00
FB 14
1
B 1960 2
3
|
|||||||||||||||||||
20. maj 2022
18:00
CIK 2
6
Fremad Amager 3
5
|
|||||||||||||||||||
20. maj 2022
18:00
Valby 2
4
Skjold 8
3
|
|||||||||||||||||||
21. maj 2022
16:00
HIK 4
5
Nørrebro United 2
1
|
|||||||||||||||||||
22. maj 2022
16:00
B 1960 2
0
KB 7
2
|
|||||||||||||||||||
22. maj 2022
16:00
FA 2000 9
FB 14
HHT
|
|||||||||||||||||||
24. maj 2022
19:30
Skjold 8
1
CIK 2
1
|
|||||||||||||||||||
25. maj 2022
19:30
Fremad Amager 3
B 1960 2
HHT
|
|||||||||||||||||||
28. maj 2022
16:00
Nørrebro United 2
Valby 2
UHT
|
|||||||||||||||||||
29. maj 2022
14:00
FB 14
1
KB 7
2
|
|||||||||||||||||||
29. maj 2022
16:00
FA 2000 9
1
HIK 4
8
|
|||||||||||||||||||
03. jun 2022
18:00
CIK 2
0
Nørrebro United 2
3
|
|||||||||||||||||||
03. jun 2022
18:00
Valby 2
FA 2000 9
UHT
|
|||||||||||||||||||
04. jun 2022
16:00
KB 7
Fremad Amager 3
UHT
|
|||||||||||||||||||
05. jun 2022
14:00
FB 14
2
HIK 4
4
|
|||||||||||||||||||
05. jun 2022
16:00
B 1960 2
3
Skjold 8
0
|
|||||||||||||||||||
18. jun 2022
10:00
FA 2000 9
CIK 2
HHT
|
|||||||||||||||||||
18. jun 2022
16:00
Fremad Amager 3
FB 14
HHT
|
|||||||||||||||||||
18. jun 2022
16:00
HIK 4
Valby 2
UHT
|
|||||||||||||||||||
18. jun 2022
16:00
Skjold 8
0
KB 7
6
|
|||||||||||||||||||
18. jun 2022
16:00
Nørrebro United 2
B 1960 2
HHT
|
De otte bedste oprykningsberettigede hold på tværs af pulje 2 - 7 rykker op.
Bedste oprykningsberettigede hold findes efter følgende i prioriteret rækkefølge:
a) ingen udeblivelser
b) bedste placering i puljen
c) bedste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe)
d) bedste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe)
e) bedste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe)
f) lodtrækning
Nedrykning:
Nr. 10 i puljerne 2 - 7 rykker ned.
Nedrykningen forøges med det antal ikke-1. hold, der rykker ned fra Københavnsserien efter foråret 2022.
Nedrykningen forøges med 1 hold, såfremt der ikke rykker et hold op fra Serie 1, pulje 2 efter foråret 2022.