Kampnr | Dato | Tid | Hjemme | Ude | Spillested | Resultat | |||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
18. aug 2020
18:30
Frederiksværk Fodbold Klub (2)
0
Allerød Fodbold Klub (M)
14
|
|||||||||||||||||||
18. aug 2020
18:30
Taastrup FC (1)
3
Vanløse (Ø2)
0
|
|||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
18. aug 2020
18:30
IS Skævinge (1)
Værløse BK (1)
HHT
|
|||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
18. aug 2020
18:30
Rosenhøj BK (1)
1
FC Holte (1)
3
|
|||||||||||||||||||
18. aug 2020
18:30
Avarta (M)
2
Skjold (M)
1
|
|||||||||||||||||||
18. aug 2020
18:30
Virum-Sorgenfri (2)
0
Hillerød Fodbold (M)
7
|
|||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
18. aug 2020
18:30
HIC/AIF (1)
2
Solrød FC (M)
9
|
|||||||||||||||||||
19. aug 2020
18:30
Benløse IF (2)
0
Brøndby Strand IK (Ø2)
2
|
|||||||||||||||||||
19. aug 2020
18:30
Ringsted IF (M)
4
B 1903 (M)
0
|
|||||||||||||||||||
19. aug 2020
18:30
B. 73, Slagelse (1)
7
Sorø Freja (M)
0
|
|||||||||||||||||||
19. aug 2020
18:30
Glostrup (Ø2)
1
Jægersborg BK (Ø2)
9
|
|||||||||||||||||||
19. aug 2020
18:30
BSF (1)
Himmelev-Veddelev (1)
UMH
|
|||||||||||||||||||
20. aug 2020
18:00
FB (M)
0
Ølstykke FC (Ø2)
3
|
|||||||||||||||||||
25. aug 2020
18:00
MB (2)
0
KFUM BK, Roskilde (Ø2)
3
|
|||||||||||||||||||
25. aug 2020
18:30
Brønshøj (M)
3
Helsinge Fodbold (Ø2)
0
|
|||||||||||||||||||
14. sep 2020
18:30
BSF (1)
1
IF Skjold Birkerød (M)
10
|
|||||||||||||||||||
15. sep 2020
18:00
B. 73, Slagelse (1)
0
FA 2000 (Ø1)
5
|
|||||||||||||||||||
15. sep 2020
18:30
Brønshøj (M)
0
GVI (Ø1)
5
|
|||||||||||||||||||
15. sep 2020
18:30
Brøndby Strand IK (Ø2)
5
Greve Fodbold (Ø1)
3
|
|||||||||||||||||||
15. sep 2020
18:45
Taastrup FC (1)
5
Ølstykke FC (Ø2)
6
|
|||||||||||||||||||
15. sep 2020
19:00
Værløse BK (1)
0
LSF (Ø1)
4
|
|||||||||||||||||||
15. sep 2020
19:00
Avarta (M)
0
Holbæk (Ø1)
6
|
|||||||||||||||||||
15. sep 2020
19:00
FC Holte (1)
0
FFB (Ø2)
1
|
|||||||||||||||||||
15. sep 2020
19:00
Solrød FC (M)
0
Jægersborg BK (Ø2)
4
|
|||||||||||||||||||
17. sep 2020
17:45
Ringsted IF (M)
3
KFUM BK, Roskilde (Ø2)
1
|
|||||||||||||||||||
17. sep 2020
18:30
Vallensbæk IF (Ø2)
0
Hørsholm-Usserød IK (Ø1)
4
|
|||||||||||||||||||
22. sep 2020
17:30
A27 (Ø1)
1
Sundby Bk. (Ø1)
3
|
|||||||||||||||||||
23. sep 2020
19:00
Allerød Fodbold Klub (M)
4
Fremad Amager Elite (Ø1)
7
|
|||||||||||||||||||
28. sep 2020
17:00
IF Skjold Birkerød (M)
1
AB (Division)
3
|
|||||||||||||||||||
29. sep 2020
17:45
LSF (Ø1)
3
B.93 (Division)
2
|
|||||||||||||||||||
29. sep 2020
18:30
Holbæk (Ø1)
2
Hvidovre IF (Division)
4
|
|||||||||||||||||||
29. sep 2020
18:30
Brøndby Strand IK (Ø2)
2
Slagelse B&I (Division)
0
|
|||||||||||||||||||
29. sep 2020
19:00
Ringsted IF (M)
2
Nykøbing FC
1
|
|||||||||||||||||||
30. sep 2020
18:30
Hørsholm-Usserød IK (Ø1)
5
FC Helsingør (Division)
4
|
|||||||||||||||||||
30. sep 2020
19:00
Fremad Amager Elite (Ø1)
9
Næstved IF (Division)
8
|
|||||||||||||||||||
30. sep 2020
19:30
FA 2000 (Ø1)
3
HB Køge (Division)
4
|
|||||||||||||||||||
01. okt 2020
18:30
Hillerød Fodbold (M)
4
Frem (Ø2)
1
|
|||||||||||||||||||
01. okt 2020
20:15
GVI (Ø1)
0
HIK (Division)
2
|
|||||||||||||||||||
13. okt 2020
18:30
Ølstykke FC (Ø2)
0
Roskilde BK (Division)
5
|
|||||||||||||||||||
27. okt 2020
18:15
Roskilde BK (Division)
3
Brøndbyernes IF (Liga)
2
|
|||||||||||||||||||
27. okt 2020
20:00
Jægersborg BK (Ø2)
2
Sundby Bk. (Ø1)
0
|
|||||||||||||||||||
28. okt 2020
18:30
LSF (Ø1)
3
Fremad Amager Elite (Ø1)
0
|
|||||||||||||||||||
28. okt 2020
18:45
Hørsholm-Usserød IK (Ø1)
8
Hvidovre IF (Division)
7
|
|||||||||||||||||||
28. okt 2020
19:00
Ringsted IF (M)
0
FC København (Liga)
5
|
|||||||||||||||||||
04. nov 2020
19:00
Hillerød Fodbold (M)
3
FFB (Ø2)
2
|
|||||||||||||||||||
10. nov 2020
20:00
Jægersborg BK (Ø2)
5
AB (Division)
6
|
|||||||||||||||||||
17. nov 2020
18:30
Brøndby Strand IK (Ø2)
1
HB Køge (Division)
3
|
|||||||||||||||||||
17. nov 2020
19:30
FC Nordsjælland (Liga)
2
HIK (Division)
0
|
|||||||||||||||||||
18. nov 2020
19:00
Hillerød Fodbold (M)
4
Lyngby BK (Liga)
7
|
|||||||||||||||||||
14. apr 2021
18:30
HB Køge (Division)
3
FC København (Liga)
4
|
|||||||||||||||||||
21. apr 2021
17:00
LSF (Ø1)
6
Roskilde BK (Division)
4
|
|||||||||||||||||||
21. apr 2021
18:00
AB (Division)
0
FC Nordsjælland (Liga)
2
|
|||||||||||||||||||
05. maj 2021
18:30
Hørsholm-Usserød IK (Ø1)
1
Lyngby BK (Liga)
3
|
|||||||||||||||||||
12. maj 2021
18:00
FC København (Liga)
2
LSF (Ø1)
0
|
|||||||||||||||||||
26. maj 2021
19:00
FC Nordsjælland (Liga)
4
Lyngby BK (Liga)
0
|
|||||||||||||||||||
02. jun 2021
17:30
FC København (Liga)
7
FC Nordsjælland (Liga)
8
|
Klubberne bedes bemærke:
1) at der ikke spilles med forlænget spilletid
Denne side opdateres efterhånden som de enkelte runder/kampe afvikles.
1. runde – 17. – 20. august (uge 34)
2. runde – 14. – 17. september (uge 38)
3. runde – 28. september – 1. oktober (uge 40)
4. runde – 26. - 29. oktober (uge 44)
5. runde – marts 2021 (1/4 finaler)
6. runde – april 2021 (semifinaler)
7. runde – Finaledato er 2. juni 2021, kl. 17:30, Sundby IP, Opvisn
Ovenstående runder/ugedatoer er vejledende.
Bemærk at ifb. med pokalkampe skal hjemmeholdet på spilledagen senest kl. 24.00 indtaste kampens resultat. Hvis dette ikke er tilfældet vil hjemmeholdet almindeligvis blive taberdømt og idømt bøde.
Resultatet fastsættes til 0-3.
Lavest rangerede hold har hjemmebane – Hold fra Division og Liga indtræder i runde 3.
Dog er der ingen seedning i semifinalerne, hvor det er lodtrækningen, der er gældende.
Flytning af kampe: Anmodning om flytning af kamp(e) skal ske via hjemmeholdet, der skal rette henvendelse til sin lokalunion.