Kampnr | Dato | Tid | Hjemme | Ude | Spillested | Resultat | |||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
05. sep 2018
19:00
Tuse IF (1)
0
Herlev IF (1)
6
|
|||||||||||||||||||
11. sep 2018
17:45
Karlslunde IF (1)
2
Holbæk (Division)
3
|
|||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
11. sep 2018
19:00
Dianalund IF (M)
0
Hvidovre IF (Division)
9
|
|||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
11. sep 2018
19:00
Nyråd IF (2)
1
Slagelse B&I (Øst 1)
17
|
|||||||||||||||||||
12. sep 2018
18:30
Virum-Sorgenfri BK
2
Vallensbæk IF (Mester)
1
|
|||||||||||||||||||
18. sep 2018
19:45
Herlev IF (1)
1
Vipperød BK (1)
3
|
|||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
19. sep 2018
18:00
Vestia (Mester)
4
KFUM (Mester)
1
|
|||||||||||||||||||
19. sep 2018
18:30
Ringsted IF (1)
0
KFUM BK, Roskilde (Øst 2)
4
|
|||||||||||||||||||
19. sep 2018
19:15
Glostrup (Øst 2)
7
Vanløse (Øst 1)
8
|
|||||||||||||||||||
19. sep 2018
19:30
Fløng-Hedehusene Fodbold (2)
0
FA 2000 (Øst 2)
8
|
|||||||||||||||||||
19. sep 2018
19:30
Svogerslev BK (1)
0
Amager Elite (Øst 1)
4
|
|||||||||||||||||||
19. sep 2018
19:30
B 1903 (Øst 1)
4
B.93 (Division)
2
|
|||||||||||||||||||
19. sep 2018
19:30
FB (Øst 2)
1
Greve Fodbold (Øst 1)
3
|
|||||||||||||||||||
19. sep 2018
19:30
Humlebæk BK (1)
1
Avarta (Øst 2)
4
|
|||||||||||||||||||
19. sep 2018
19:30
Slangerup & Omegn IF (1)
1
Frem (Øst 1)
13
|
|||||||||||||||||||
19. sep 2018
19:30
Husum Bk (1)
3
Skovshoved IF (Mester)
0
|
|||||||||||||||||||
19. sep 2018
19:30
Allerød Fodbold Klub (Mester)
AB (Division)
HHT
|
|||||||||||||||||||
19. sep 2018
19:30
Ballerup BK (1)
3
Hørsholm-Usserød IK (Øst 2)
4
|
|||||||||||||||||||
19. sep 2018
19:30
Lundtofte Boldklub (1)
1
LSF (Øst 1)
3
|
|||||||||||||||||||
19. sep 2018
19:30
Bagsværd BK (Mester)
0
Raklev GI (Mester)
2
|
|||||||||||||||||||
19. sep 2018
19:30
GVI (Øst 1)
1
HIK (Division)
3
|
|||||||||||||||||||
19. sep 2018
19:30
Vordingborg IF (Øst 2)
Nykøbing FC (Øst 1)
HHT
|
|||||||||||||||||||
19. sep 2018
19:30
Vemmelev SGI (Mester)
FC Helsingør (Division)
HHT
|
|||||||||||||||||||
19. sep 2018
19:30
AB Tårnby (2)
0
Skjold (Mester)
3
|
|||||||||||||||||||
19. sep 2018
19:30
Albertslund IF (Mester)
2
FC Roskilde (Division)
3
|
|||||||||||||||||||
19. sep 2018
20:00
Solrød FC (Mester)
4
Hillerød Fodbold (Mester)
1
|
|||||||||||||||||||
25. sep 2018
19:00
TFC Odsherred (Mester)
0
Næstved (Division)
1
|
|||||||||||||||||||
26. sep 2018
19:00
Værløse BK (1)
0
HB Køge (Division)
3
|
|||||||||||||||||||
02. okt 2018
19:00
Avarta (Øst 2)
2
Frem (Øst 1)
1
|
|||||||||||||||||||
02. okt 2018
19:00
Virum-Sorgenfri BK
1
B 1903 (Øst 1)
6
|
|||||||||||||||||||
03. okt 2018
19:00
Nykøbing FC (Øst 1)
1
Brøndbyernes IF (Liga)
5
|
|||||||||||||||||||
03. okt 2018
19:00
KFUM BK, Roskilde (Øst 2)
3
Holbæk (Division)
0
|
|||||||||||||||||||
03. okt 2018
19:00
Solrød FC (Mester)
AB (Division)
HMH
|
|||||||||||||||||||
03. okt 2018
19:00
Raklev GI (Mester)
0
HIK (Division)
9
|
|||||||||||||||||||
03. okt 2018
20:00
Hørsholm-Usserød IK (Øst 2)
1
LSF (Øst 1)
2
|
|||||||||||||||||||
04. okt 2018
19:30
FA 2000 (Øst 2)
5
Amager Elite (Øst 1)
6
|
|||||||||||||||||||
09. okt 2018
19:00
Slagelse B&I (Øst 1)
6
FC Helsingør (Division)
7
|
|||||||||||||||||||
10. okt 2018
19:00
Husum Bk (1)
1
Hvidovre IF (Division)
5
|
|||||||||||||||||||
10. okt 2018
19:30
FFB (Øst 2)
5
Skjold Birkerød (Øst 2)
2
|
|||||||||||||||||||
23. okt 2018
18:00
Skjold (Mester)
3
FC Roskilde (Division)
7
|
|||||||||||||||||||
23. okt 2018
19:00
Greve Fodbold (Øst 1)
0
FC København (Liga)
5
|
|||||||||||||||||||
23. okt 2018
19:15
Vanløse (Øst 1)
0
FC Nordsjælland (Liga)
6
|
|||||||||||||||||||
24. okt 2018
18:00
Vestia (Mester)
1
HB Køge (Division)
4
|
|||||||||||||||||||
24. okt 2018
19:00
Vipperød BK (1)
1
Næstved (Division)
5
|
|||||||||||||||||||
25. okt 2018
19:30
FFB (Øst 2)
1
Lyngby (Liga)
2
|
|||||||||||||||||||
31. okt 2018
18:00
Amager Elite (Øst 1)
1
FC Nordsjælland (Liga)
10
|
|||||||||||||||||||
31. okt 2018
19:00
KFUM BK, Roskilde (Øst 2)
1
FC Roskilde (Division)
4
|
|||||||||||||||||||
31. okt 2018
20:00
Hvidovre IF (Division)
3
AB (Division)
1
|
|||||||||||||||||||
07. nov 2018
19:00
B 1903 (Øst 1)
1
HB Køge (Division)
2
|
|||||||||||||||||||
07. nov 2018
19:00
LSF (Øst 1)
2
Lyngby (Liga)
6
|
|||||||||||||||||||
15. nov 2018
19:00
Avarta (Øst 2)
0
FC København (Liga)
2
|
|||||||||||||||||||
21. nov 2018
19:00
FC Helsingør (Division)
7
Brøndbyernes IF (Liga)
4
|
|||||||||||||||||||
21. nov 2018
19:30
Næstved (Division)
1
HIK (Division)
0
|
|||||||||||||||||||
19. mar 2019
19:15
Næstved (Division)
4
Lyngby (Liga)
2
|
|||||||||||||||||||
20. mar 2019
18:30
HB Køge (Division)
3
FC København (Liga)
5
|
|||||||||||||||||||
02. apr 2019
19:00
Hvidovre IF (Division)
2
FC Nordsjælland (Liga)
1
|
|||||||||||||||||||
17. apr 2019
18:30
FC Roskilde (Division)
2
FC Helsingør (Division)
3
|
|||||||||||||||||||
24. apr 2019
18:30
FC Helsingør (Division)
1
Hvidovre IF (Division)
3
|
|||||||||||||||||||
30. apr 2019
19:00
Næstved (Division)
5
FC København (Liga)
6
|
|||||||||||||||||||
29. maj 2019
19:00
Hvidovre IF (Division)
0
FC København (Liga)
1
|
Klubberne bedes bemærke:
1) at der ikke spilles med forlænget spilletid
Denne side opdateres efterhånden som de enkelte runder/kampe afvikles.
1. runde – 20. – 23. august (uge 34)
2. runde – 17. september – 20. september (uge 38)
3. runde – 1. oktober – 4. oktober (uge 40)
4. runde – 29. oktober - 1. november (uge 44)
5. runde – marts 2019 (1/4 finaler)
6. runde – april 2019 (semifinaler)
7. runde – 29. maj 2019, kl. 19:00 på Frederiksberg stadion, kunst (finale)
Ovenstående runder/ugedatoer er vejledende.
Bemærk at ifb. med pokalkampe skal hjemmeholdet på spilledagen senest kl. 24.00 indtaste kampens resultat. Hvis dette ikke er tilfældet vil hjemmeholdet almindeligvis blive taberdømt og idømt bøde.
Resultatet fastsættes til 0-3.
Lavest rangerede hold har hjemmebane – Hold fra række Øst og Division indtræder i runde 2 og Liga i runde 3.
Dog er der ingen seedning i semifinalerne, hvor det er lodtrækningen, der er gældende.
Flytning af kampe: Anmodning om flytning af kamp(e) skal ske via hjemmeholdet, der skal rette henvendelse til sin lokalunion.