2006-2010
Række |
2006 |
2007 |
2008 |
2009 |
2010 |
SuperLigaen |
1FCK |
1FCK |
3FCK |
1FCK |
1FCK |
Division I |
5Fr Amager 10Frem 11HIK 15Skjold 16Brønshøj |
5Frem 13HIK 15Fr Amager |
9Hvidovre 11Frem 14HIK |
8Hvidovre 11Frem 15FC Amager |
12Hvidovre 15Frem |
Division II |
3Hvidovre 5KB 8B93 10AB 70 |
Ø3Hvidovre Ø5KB Ø6B 93 Ø11Brønhøj Ø14AB 70 V13Skjold |
Ø2Fr Amager Ø3Brønshøj Ø6KB Ø8Skjold Ø9B 93 Ø151908 V12Vanløse V15AB70 |
Ø2B 93 Ø3Brønshøj Ø5HIK Ø7KB Ø9Skjold Ø14Vanløse |
Ø1Brønahøj Ø2B 93 Ø7HIK Ø8Vanløse Ø9KB Ø14B 1908 Ø16Skjold |
Danmarks Serien
|
3B 1908 4Vanløse 5Amager U 11Skjold 12Østerbro 16Frem 14Sundby 15Jægersborg |
1Vanløse 3B 1908 10Østerbro 12Skjold 13Amager U |
F9Kastrup F15Østerbro F16Skjold |
1B 1908 5AB Tårnby 7GVI 8Kastrup 10B 1903 11Frem |
5FB 7GVI 9B 1903 10AB Tårnby 12Frem |
Kvalifikations Rækken * |
5B 1903 6Skovshoved 8Dragør |
F7Jægersborg F4 FB E4 FB E1Jægersborg |
2B 1903 3Hvidovre 4FB 7Jægersborg |
|
|
I 3. division er øverste talrække Østkredsen, nederste Vestkredsen
I Danmarksserien og Kvalifikationsrækken er øverste tarækkel Kreds 1, nederste Kreds
2009 : FC Amager gik konkurs – og blev efterfølgende opløst.
Række |
2006 |
2007 |
2008 |
2009 |
2010 |
Kvinde Elite Division |
|
6Skjold |
8Skjold |
8Skjold |
9Damsø |
Kvinde Division 1 |
1Skjold |
|
8Tårnby |
2Damsø |
1Skjold 10AB Tårnby |
Danmarks Serien Kvinde Øst |
2Damsø 3Tårnby 6Skjold 2 |
1Tårnby 3Damsø 4Sundby |
3Damsø 5Heimdal 8Sundby |
1Skjold 2 2AB Tårnby 3Heimdal |
2Frem 4Heimdal 6Skjold 2 |
Række |
2006 |
2007 |
2008 |
2009 |
2010 |
Ynglinge Liga
|
4KB 6Hvidovre |
7Hvidovre 8KB 12B 93 |
|
|
|
U19 drenge Ligaen |
|
|
|
7FCK 8Hvidovre |
5FCK 10Hvidovre |
U18 drenge Ligaen |
|
|
F2Hvidov F11KB |
|
|
Ynglinge DM – 1.div
|
2B 93 |
|
|
|
|
U19 drenge Divisionen
|
|
|
|
6B 93 10Frem 15FC Amager |
2B 93 |
U18 drenge Divisionen |
|
|
F2B 93 F3Frem |
|
|
Ynglinge DM – 2.div |
1HIK 5Amager 6Frem 8Skjold |
3 Frem 8 HIK |
|
|
|
U19 drenge Elite Øst |
|
|
E2 Vanløse E6 KB 2 E5 HIK E6 B 1903 E9 Skjold |
F1Vanløse F5KB F51903 F6HIK F9KFUM F10Frem |
|
U19 drenge 2. division |
|
|
E2 HIK E3 Vanløse E6 Frem E9 AB Tårnby E14Kastrup |
F1AB Tårnby F5HIK F8Frem F13Vanløse E1AB Tårnby E5Kastrup E8HIK E12Frem E14KB |
|
Ynglinge 3. division øst |
2Hvidovre 2 5GVI 2KB 2 3B 1903 6HIK 2 |
4B 1903 5KFUM 6Hvidovre 2 2Amager 4B93 2 3KB 2 4Skjold |
|
|
|
U19 drenge 3. division øst |
|
|
|
E6 1903 E7 KB2 E10Skjold E11 B 93 2 |
F3FIX F5KB F6Kastrup F101903 E11FIX |
U18 drenge 3. division øst |
|
|
F1FC Amager F5Tårnby F3Vanløse F4HIK F5KB F6Skjold |
|
|
Junior Liga |
5Hvidovre 6Frem 7KB |
5KB 12Hvidovre |
|
|
|
U17 drenge Ligaen |
|
|
|
4FCK 12Hvidovre |
4FCK |
U16 drenge Ligaen |
|
|
F9KB F11Hvidovre |
|
|
Junior DM – 1. division
|
7B 93 |
5B 93 8Frem |
|
|
|
U17 drenge Divisionen |
|
|
|
6B 93 13Frem |
5Hvidovre 6Frem 9B 93 10Vanløse |
U16 drenge Divisionen |
|
|
F3B 93 F4Frem F5Tårnby |
|
|
Junior DM – 2. division |
4Amager U 8Vanløse |
7Tårnby |
|
|
|
U17 drenge Elite Øst |
|
|
E1 KB 2 E2 Vanløse E10 B 1908 E3 HIK E6 Tårnby E9 B 1903 |
F1AB Tårnby F3FC Amager F5 HIK F5 KB F6 Vanløse F10Frem |
|
U17 drenge 2. division |
|
|
|
E8 AB Tårnby E10Frem 2 E11 HIK E13 KB 2 E14 B 1908 |
F7Frem F9HIK F10ABTårnby E8B 19o8 E10KB E13AB Tårnby E14B 1903 |
Junior 3. division øst |
2KB 5B 1903 3B 93 6Skjold |
4HIK 5B 93 2 1Skjold 5Hvidovre 2 3KB 2 5Frem 2 6Amager |
|
|
|
U17 drenge 3. division øst |
|
|
|
E4 B 1903 E11 Kastrup E12 B 93 2 |
F2B 1903 F9Hvidovre F11KB F12B 1908 E11Kastrup |
U16 drenge 3. division øst |
|
|
F4B 1908 F6Skjold F2B 1903 F6Vanløse F3KB F5HIK |
|
|
Drenge Elite Øst
|
1KB 4Skjold 7Hvidovre 9B 93 |
|
|
|
|
U15 drenge Elite Øst |
|
|
|
F1FCK F3Frem F7 B 1908 E2 HIK E4 FCK E8 Hvidovre E12 B 93 E13 Vanløse |
F3FCK F6HIK F7B 93 F10Hvidovre F12Skjold E2FCK E10Skjold E121908 E13Vanløse E14B 93 |
U14 drenge Elite Øst |
|
5KB 7Vanløse 10Hvidovre |
|
|
|
Række |
2006 |
2007 |
2008 |
2009 |
2010 |
PigeJunior Elite Øst
|
3Tårnby 6GVI 2Rødov 4Fr Amager |
|
|
|
|
U18 pige Elite Øst |
|
|
F2Damsø F8B 93 F9Tårnby E9 Damsø E10 AB70 |
E9 AB Tårnby |
F1Fr Valby F12AB Tårnby |
U17 pige Elite Øst |
|
3Damsø 6Rødovre 2Tårnby 4Skjold 6B 93 |
|
|
|
U18 pige Elite Øst M |
|
|
|
|
E3Fr Valby |
U18 pige Elite Øst 1 |
|
|
|
|
E4AB Tårnby |
Pige Elite Øst |
4Damsø 5B 93 10GVI |
|
|
|
|
U15 pige Elite Øst |
|
|
|
F8Damsø F9FrValby E8 Damsø E9 AB Tårnby |
F7Damsø F10Dragør |
U15 pige Elite Øst M |
|
|
|
|
E6Damsø |
U15 pige Elite Øst 1 |
|
|
|
|
E4HIK E6AB Tårnby |
U14 pige Elite Øst |
|
6HIK 8Damsø 9B 93 |
|
|
|
2009/10 Herrer Futsal Liga Øst
Nr. 1 Sport Italia 5 k 13 p 40 - 9
Nr. 3 Nørrebro Bk. 5 k 9 p 22 - 16
2009/10 Kvinder Futsal Liga Øst
Nr. 2 FC Damsø 5 k 9 p 12 – 9
Nr. 5 Skjold 5 k 6 p 13 - 16