DBUs guld- og sølvnåle
Modtagere af DBUs guldnål
Andersen, Julius – Frem, 1932
Asmussen, Aksel – B 1903, 1963
Bekker, Thorkild – B 1903, 1974
Danin, Leo – KB, 1956
Degner, P. W. – AB, 1960
Frederiksen, Leo – AB, 1935
Gandil, Johannes – B 93, 1935
Hansen, Edvin – AB, 1959
Hansen, K.K. (Kai Kristian) – KFUM, 1969
Hjorth, Kjeld – Skjold, 1985
Jessen, Byrge – Viktoria, 1971
Klint, Godtfred – B 93, 1935
Langvold, Bernhard – Frem, 1960
Larsen, Erik Spang – HIK, 1960
Larsen, Henry – B 1903, 1935
Lykke, Ivar – KB, 1949
Middelboe, Kristian – KB, 1932
Middelboe, Niels – KB, 1935
Mogensen, Torben – GVI, 2005
Nielsen, Carl – Fremad Amager, 1949
Nielsen, Kurt – Frem, 1984
Nielsen, Sophus – Frem, 1956
Nielsen, Steen – B 1903, 1935
Olsen, Benny - B 1903, 2019
Olsen, Oscar – Mariendal, 1953
Pockendahl, Børge – KB, 1966
Rasmussen, Erik – Brønshøj, 1978
Ravnild, Henrik - Union, 2019
Ryberg, Finn – Brønshøj, 2012
Scharff, Helge – B 93, 1953
Schwartz, Ebbe – AB, 1956
Skousen, Vilhelm – Frem, 1963
Sylow, Ludvig – KB, 1932
Sørensen, Emil – FB, 1964
Tarp, Fritz – B 93, 1957
Østrup, Louis – Frem, 1933
DBUs sølvnål
Ahrensberg, H. – Borup, 1961
Aldorf, Hjalmar – ØB, 1960
Andersen, Frank – B 1950, 2000
Andersen, Knud – Fremad Amager, 1994
Andersen, Leo – Valby, 1983
Andersen, Richard – Dragør, 1957
Antonsen, Kurt – Hvidovre, 1989
Bengtsson, John – Brønshøj, 1985
Benthien, Alfred – Fremad Amager, 1953
Bidsted, Erling – GVI, 1976
Bjarnholt, Claus – Fremad Amager, 1985
Bjerregaard, Kjeld – Fremad Amager, 1994
Boldt, Svend – Union, 1963
Bolton, Hereward – HIK, 1959
Christensen, Bent – Rødovre, 2007
Christensen, Børge – B 93, 1973
Christensen, Ole – Stefan, 2005
Christensen, Steen – KBU Bestyrelse (Ryvang/Østerbro), 2003
Christensen, Vagn – KBUs Bestyrelse (KFUM), 2003
Christensen, Verner – B 93, 1979
Dürr, Kaj – Brønshøj, 1965
Frederiksen, Axel – Alliancen, 1965
Frederiksen, Svend – Frem, 1980
Friedmann, Harald – B 1903, 1975
Frost, Christian – Olympia, 1958
Granquist, Valther – Skjold, 1964
Haasum, Ronald – Valby, 1987
Hansen, Anders – FB, 1972
Hansen, Erik – KB, 1988
Hansen, Erik Krøger – Fremad Amager, 1982
Hansen, Finn – HB, 2012
Hansen, Johan – Fremad Amager, 1961
Hansen, Kjeld – FB, 1968
Hansen, K.K. (Kai Kristian) – KFUM, 1957
Hansen, Sigurd – Heimdal, 1959
Helge, Leo – Københavns Fodbold Dommerklub, 1980
Henriksen, Find – B 1903, 1968
Henriksen, Gerhard – Fremad Valby, 1994
Henriksen, Ib – Frem, 1986
Hjorth, Kjeld – Skjold, 1978
Ingwersen, Einer A, - Dalgas, 1955
Jacobsen, Arne – Fremad Valby, 1984
Jensen, Børge – Københvans Fodbold Dommerklub, 1986
Jensen, Charly – B 1903, 1986
Jensen, Thorvald E. – Kastrup, 1956
Jeppesen, Helga – Fremad Amager, 1979
Jespersen, Henrik – Brønshøj, 1968
Jønsson, Arne – B 1908, 1958
Jønsson, Axel – Viktoria, 1965
Jørgensen, Gorm – KB, 1992
Jørgensen, Kaj Aage – Skjold, 1980
Jørgensen, Mogens – KBUs Bestyrelse (Skjold), 2003
Jørgensen, Poul Tarp – KB, 2001
Jørgensen, Vilhelm – B 1903, 1957
Jørkov, Ludvig – B 1903, 1953
Knudsen, Palle – Fremad Amager, 1989
Kristensen, Henrik – Fremad Amager, 1994
Kønig, Jørn – HIK, 2003
Larsen, Aage – HB, 1954
Larsen, Bent E. – B 1903, 1983
Larsen, Ingemann – Vebro, 1964
Larsen, Jens Selchau – HB, 1986
Larsen, John – KBUs Bestyrelse (Standard), 2003
Lindhardtsen, Frank – Sønderbro Fight, 2011
Lindholm, Henrik – B 93, 2007
Lohse, Benny – Brønshøj, 1994
Maes, Svend – Københavns Fodbold Dommerklub, 1986
Mathiasen, Peter Anders – Fremad Amager, 1987
Miltoft, Erik – FB, 1956
Mogensen, Torben – GVI, 1981
Mortensen, Egon – Brønshøj, 1959
Motte, Viggo de la – Politiet, 1977
Nathansohn, Reinhold – Hakoah, 1964
Nielsen, Arne Uhde – KFUM, 1974
Nielsson, Arno – B 1908, 1958
Nielsson, Karl M. – Viktoria, 1965
Nygaard, Ib Aage – Sylvia, 1980
Olsen, Børge – Tårnby, 1972
Olsen, Leif (”Foler”) – HB, 1994
Olsen, Paul Greve – Fremad Valby, 1984
Pankoke, Hans Christian – Vanløse, 1994
Pehrson, Kaj – Fremad Valby, 1962
Petersen, Cai – Dragør, 1970
Petersen, Gunnar – Skjold, 1980
Petersen, Sven – Frem, 1981
Petersen, Søren Bannow – Ryvang/Østerbro, 2005
Petersen, Valdemar – Frem, 1957
Pind, Jørgen – Hekla, 1980
Rasmussen, Hans – Fremad Amager, 1968
Ravnild, Henrik – DBU Københavns Bestyrelse (Union), 2013
Ritnagel, Jørgen – B 93, 2007
Rode-Jepsen, G. – B 93, 1971
Rohde, Michael – B 93, 1953
Ryberg, Finn – Brønshøj, 2005
Rønnert, Carl – KFUM, 1954
Rådberg, Kaj – Skjold, 1970
Samuelsen, John – Viktoria, 1981
Sieben, Georg – Husum, 1959
Sonne, Evan – Vanløse, 1965
Weidemann, Preben – KFUM, 1994
Werge, Bendt – Frem, 1986
Westergaard, Henning – Vanløse, 1980
Willumsen, Henning – Fremad Amager, 1960