Kampnr | Dato | Tid | Hjemme | Ude | Spillested | Resultat | |||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
13. aug
18:00
Brødeskov IF (1)
5
Frederikssund IK (Liga 2)
3
|
|||||||||||||||||||
13. aug
19:00
Værløse BK (Mester)
1
B. 1973, Herlev (Liga 2)
3
|
|||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
13. aug
19:00
IS Skævinge (1)
Ålholm IF (1)
HHT
|
|||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
13. aug
19:00
Stenløse BK (2)
1
KFUM BK, Roskilde (Mester)
7
|
|||||||||||||||||||
13. aug
19:00
Svogerslev BK (1)
0
Ishøj IF (Mester)
5
|
|||||||||||||||||||
13. aug
19:00
FC Storebælt (Mester)
2
Raklev GI (Liga 2)
3
|
|||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
13. aug
19:00
Holmegaard GB (1)
6
B. 73, Slagelse (Mester)
4
|
|||||||||||||||||||
13. aug
19:00
Store Merløse/Tølløse BK (1)
4
Tuse IF (Mester)
5
|
|||||||||||||||||||
13. aug
19:00
Vallensbæk IF (1)
Taastrup FC (Liga 2)
HHT
|
|||||||||||||||||||
13. aug
19:00
Herstedøster IC (2)
0
BK Friheden (Mester)
9
|
|||||||||||||||||||
13. aug
19:00
Helsinge Fodbold (1)
3
Humlebæk BK (Mester)
6
|
|||||||||||||||||||
13. aug
19:00
Herlev IF (1)
Virum-Sorgenfri BK (Mester)
PRO
|
|||||||||||||||||||
13. aug
19:00
FC Hornsherred (1)
Allerød Fodbold Klub (1)
UHT
|
|||||||||||||||||||
13. aug
19:00
Oversidder
AB (Division)
|
|||||||||||||||||||
13. aug
19:00
Oversidder
Brøndbyernes IF (Liga )
|
|||||||||||||||||||
13. aug
19:00
Oversidder
FC Helsingør (Division)
|
|||||||||||||||||||
13. aug
19:00
Oversidder
FC Nordsjælland (Liga)
|
|||||||||||||||||||
13. aug
19:00
Oversidder
Greve Fodbold. (Liga 1)
|
|||||||||||||||||||
13. aug
19:00
Oversidder
HB Køge (Division)
|
|||||||||||||||||||
13. aug
19:00
Oversidder
Hillerød Fodbold (Liga 1)
|
|||||||||||||||||||
13. aug
19:00
Oversidder
Holbæk B&I (Liga 1)
|
|||||||||||||||||||
13. aug
19:00
Oversidder
Hørsholm-Usserød IK. (Liga 1)
|
|||||||||||||||||||
13. aug
19:00
Oversidder
LSF (Liga 1)
|
|||||||||||||||||||
13. aug
19:00
Oversidder
Lyngby Boldklub 1921 (Liga)
|
|||||||||||||||||||
13. aug
19:00
Oversidder
Næstved I.F. (Division)
|
|||||||||||||||||||
13. aug
19:00
Oversidder
Ringsted IF (Liga 1)
|
|||||||||||||||||||
13. aug
19:00
Oversidder
Roskilde Boldklub (Division)
|
|||||||||||||||||||
13. aug
19:00
Oversidder
Slagelse B&I (Liga 1)
|
|||||||||||||||||||
13. aug
19:00
Oversidder
Nykøbing FC (Division)
|
|||||||||||||||||||
13. aug
19:00
Football Club Albertslund (2)
8
Bagsværd BK (Mester)
7
|
|||||||||||||||||||
15. aug
18:00
FC Rudersdal (1)
2
Frem Hellebæk (Mester)
1
|
|||||||||||||||||||
20. aug
18:45
Hvalsø IF (2)
Himmelev-Veddelev BK (1)
|
|||||||||||||||||||
26. aug
18:30
Brødeskov IF (1)
FC Hornsherred (1)
|
|||||||||||||||||||
27. aug
18:00
Herlev IF (1)
Vinder Hvalsø-Himmelev
|
|||||||||||||||||||
27. aug
18:00
Football Club Albertslund (2)
BK Friheden (Mester)
|
|||||||||||||||||||
27. aug
18:00
Ringsted IF (Liga 1)
HB Køge (Division)
|
|||||||||||||||||||
27. aug
18:00
KFUM BK, Roskilde (Mester)
Taastrup FC (Liga 2)
|
|||||||||||||||||||
27. aug
18:00
Ålholm IF (1)
Vinder FCR-Frem Hel
|
|||||||||||||||||||
27. aug
18:00
Hørsholm-Usserød IK. (Liga 1)
FC Helsingør (Division)
|
|||||||||||||||||||
27. aug
18:00
Ishøj IF (Mester)
Brøndbyernes IF (Liga )
|
|||||||||||||||||||
27. aug
18:00
Holmegaard GB (1)
Nykøbing FC (Division)
|
|||||||||||||||||||
27. aug
18:00
LSF (Liga 1)
FC Nordsjælland (Liga)
|
|||||||||||||||||||
27. aug
18:00
Slagelse B&I (Liga 1)
Næstved I.F. (Division)
|
|||||||||||||||||||
27. aug
18:00
B. 1973, Herlev (Liga 2)
Lyngby Boldklub 1921 (Liga)
|
|||||||||||||||||||
27. aug
18:00
Greve Fodbold. (Liga 1)
AB (Division)
|
|||||||||||||||||||
27. aug
18:00
Raklev GI (Liga 2)
Roskilde Boldklub (Division)
|
|||||||||||||||||||
27. aug
18:00
Humlebæk BK (Mester)
Hillerød Fodbold (Liga 1)
|
|||||||||||||||||||
28. aug
18:00
Tuse IF (Mester)
Holbæk B&I (Liga 1)
|
OBS: Står der oversidder ud for ens kamp, så kan der stadig komme en modstander på kampen
Der skal anvendes elektronisk holdkort
Der spilles ikke med forlænget spilletid - man går direkte til straffesparkskonkurrencen i tilfælde af uafgjort.
1. runde 13.8.24
2. runde 27.8.24 Lodtrækning 3.runde 29.8. kl. 12.00 Facebook DBU Sjælland
3.runde 17.9.24 Lodtrækning 4. runde 19.9. kl.12.00 Facebook DBU Sjælland
4. runde 9.10.24 Lodtrækning semifinalerne 28.11. kl.12.00 Facebook DBU Sjælland
4 runde 29.4.25 semifinaler
5. runde 14.5.25 eller 25.5 Finale