Kampnr | Dato | Tid | Hjemme | Ude | Spillested | Resultat | |||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
30. apr
18:00
Watan FC
5
Bk. Vestia
1
|
|||||||||||||||||||
30. apr
18:00
KFB
2
Amalie
1
|
|||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
30. apr
18:00
Sønderbro Fight
0
GVI
2
|
|||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
30. apr
18:15
SC Amager
0
Sporting Fønix CF
2
|
|||||||||||||||||||
30. apr
18:15
Husum Bk.
0
Vigerslev Bk.
3
|
|||||||||||||||||||
30. apr
18:15
Fix
6
Nøddealliancen
3
|
|||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
30. apr
18:30
Bk. Olympia 1921
5
Amandas Sønner
2
|
|||||||||||||||||||
30. apr
18:30
Fremad Valby
2
FC Nyhavn
1
|
|||||||||||||||||||
30. apr
18:30
Bk. Hellas
1
Skovshoved IF
4
|
|||||||||||||||||||
30. apr
19:00
CIK
0
Union
2
|
|||||||||||||||||||
30. apr
19:00
CBS Sport
7
CSC
0
|
|||||||||||||||||||
30. apr
19:30
FC Ryparken
0
Rødovre
9
|
|||||||||||||||||||
30. apr
20:00
Jægersborg Bk.
8
Stefan
1
|
|||||||||||||||||||
01. maj
17:30
Borghaven IF
Oversidder
|
|||||||||||||||||||
01. maj
18:15
NV FK Herman
Copenhagen Celtic
UHT
|
|||||||||||||||||||
01. maj
18:30
Copenfalster FF
3
IF Føroyar
4
|
|||||||||||||||||||
01. maj
18:30
Bk. Hekla
3
Frederiksholm Sydhavnen
5
|
|||||||||||||||||||
01. maj
19:00
Ørestad IF
LoneWolves FC
UHT
|
|||||||||||||||||||
01. maj
20:00
Nørrebro FF
2
Dragør Bk.
4
|
|||||||||||||||||||
01. maj
22:00
Fremad Forsing
Bk. Viktoria
HHT
|
|||||||||||||||||||
01. maj
22:00
KP Zebras
FK Prespa
HHT
|
|||||||||||||||||||
02. maj
18:00
Bk. Sommersol
1
Uganda Danish Cranes
0
|
|||||||||||||||||||
13. maj
20:30
Blue Star Academy
Valby Bk.
|
|||||||||||||||||||
14. maj
18:00
Watan FC
Union
|
|||||||||||||||||||
14. maj
18:30
Rødovre
Vigerslev Bk.
|
|||||||||||||||||||
14. maj
18:30
FC Nordhavn
KFUM
|
|||||||||||||||||||
14. maj
19:00
GVI
Bk. Viktoria
|
|||||||||||||||||||
14. maj
20:00
Jægersborg Bk.
Olympiakos København
|
|||||||||||||||||||
15. maj
17:30
Borghaven IF
Kastrup Bk
|
|||||||||||||||||||
15. maj
18:00
Nordvest FC
Vestergården
|
|||||||||||||||||||
15. maj
18:30
Dankurd IF
Skovshoved IF
|
|||||||||||||||||||
15. maj
19:00
Amager FF
Champeinz United
|
|||||||||||||||||||
15. maj
19:00
Ørestad IF
NV FK Herman
|
|||||||||||||||||||
15. maj
22:01
Bk. Sommersol
Young Urbans FC
|
|||||||||||||||||||
15. maj
22:01
FC Newborn
FB
|
|||||||||||||||||||
15. maj
22:01
Real Benne
Bk. Olympia 1921
|
|||||||||||||||||||
15. maj
22:01
Dunses Disciple
FC Whop en Dei
|
|||||||||||||||||||
15. maj
22:01
MBFF
PI Fodbold
|
|||||||||||||||||||
15. maj
22:01
Oversidder
ØKF
|
|||||||||||||||||||
15. maj
22:01
VLI
KFB
|
|||||||||||||||||||
15. maj
22:01
Sydhavn FF
FC Culpa
|
|||||||||||||||||||
15. maj
22:01
Sporting Fønix CF
HB
|
|||||||||||||||||||
15. maj
22:01
Sydkysten BK
Østerbro IF
|
|||||||||||||||||||
15. maj
22:01
FC ESPM
Fix
|
|||||||||||||||||||
15. maj
22:01
Frederiksholm Sydhavnen
B.1960
|
|||||||||||||||||||
15. maj
22:01
Panteras C.F.
Sporting 43
|
|||||||||||||||||||
15. maj
22:01
IF Føroyar
Fremad Valby
|
|||||||||||||||||||
15. maj
22:01
KodaSyd FC
Bk. Heimdal
|
|||||||||||||||||||
15. maj
22:01
Døvania
Folehaven
|
|||||||||||||||||||
15. maj
22:01
Slægtens Bk
CBS Sport
|
|||||||||||||||||||
16. maj
18:00
FK Prespa
Dragør Bk.
|
|||||||||||||||||||
21. maj
20:00
Nørrebro United
Bispebjerg Bk.
|
Denne side opdateres efterhånden som de enkelte runder/kampe afvikles.
Runderne afvikles således:
1. runde - 29. april - 2. maj 2024 (uge 18)
2. runde - 13. - 16. maj 2024 (uge 20)
3. runde - 27. - 30. maj 2024 (uge 22)
4. runde - 10. - 13. juni 2024 (uge 24)
Ovenstående runder/ugedatoer er vejledende.
Bemærk at ifb. med pokalkampe skal hjemmeholdet på spilledagen senest kl. 24.00 indtaste kampens resultat. Hvis dette ikke er tilfældet vil hjemmeholdet almindeligvis blive taberdømt og idømt bøde. Resultatet fastsættes til 0-3.
Lavest rangerede hold har hjemmebane - dog kan hold uden egen hjemmebane ikke påregne at spille "hjemme". Det er HJEMMEHOLDETS ansvar (i Københavns kommune), at kampene er fastlagt korrekt samt at banen er booket hos Københavns kommune.
Der er forlænget spilletid og evt. straffespark i tilfælde, hvor stillingen er uafgjort efter ordinær spilletid i henhold til DBU's propositioner for DBU Pokalen § 5.6.
Klubber fra Danmarksserien indtræder i pokalturneringens runde 3.
DBU København skal levere 9 hold til DBU