Kampnr | Dato | Tid | Hjemme | Ude | Spillested | Resultat | |||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
06. apr
11:15
KFB
1
Nørrebro United
2
|
|||||||||||||||||||
08. apr
22:00
Heimdal
Oversidder
|
|||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
08. apr
22:00
Vanløse
Oversidder
|
|||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
09. apr
19:00
Oversidder
Dragør
|
|||||||||||||||||||
10. apr
19:00
Vestia
2
Cøpenhavn United
1
|
|||||||||||||||||||
15. apr
22:00
Oversidder
Oversidder
|
|||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
16. apr
18:00
Heimdal
1
Nørrebro United
7
|
|||||||||||||||||||
16. apr
19:00
Dragør
12
Vanløse
0
|
|||||||||||||||||||
16. apr
20:00
Cøpenhavn United
1
KFB
1
|
|||||||||||||||||||
17. apr
19:15
Oversidder
Vestia
|
|||||||||||||||||||
20. apr
12:30
KFB
Oversidder
|
|||||||||||||||||||
22. apr
22:00
Dragør
Oversidder
|
|||||||||||||||||||
23. apr
19:00
Oversidder
Nørrebro United
|
|||||||||||||||||||
24. apr
20:45
Vanløse
5
Vestia
1
|
|||||||||||||||||||
29. apr
19:30
Heimdal
4
Cøpenhavn United
1
|
|||||||||||||||||||
29. apr
22:00
Oversidder
Vanløse
|
|||||||||||||||||||
30. apr
19:30
Cøpenhavn United
Oversidder
|
|||||||||||||||||||
01. maj
19:00
Vestia
3
KFB
0
|
|||||||||||||||||||
01. maj
19:15
Oversidder
Heimdal
|
|||||||||||||||||||
06. maj
18:00
Heimdal
1
Vestia
6
|
|||||||||||||||||||
06. maj
19:00
Vanløse
1
KFB
1
|
|||||||||||||||||||
06. maj
22:00
Oversidder
Nørrebro United
|
|||||||||||||||||||
07. maj
18:30
Dragør
5
Cøpenhavn United
0
|
|||||||||||||||||||
07. maj
19:00
Oversidder
Oversidder
|
|||||||||||||||||||
12. maj
14:30
Nørrebro United
2
Dragør
3
|
|||||||||||||||||||
13. maj
18:00
Cøpenhavn United
Oversidder
|
|||||||||||||||||||
15. maj
19:00
Vestia
Oversidder
|
|||||||||||||||||||
15. maj
19:15
Oversidder
Dragør
|
|||||||||||||||||||
18. maj
14:30
Nørrebro United
4
Vanløse
0
|
|||||||||||||||||||
20. maj
19:15
Vanløse
1
Heimdal
2
|
|||||||||||||||||||
20. maj
22:00
Oversidder
Oversidder
|
|||||||||||||||||||
21. maj
19:00
Dragør
7
Vestia
0
|
|||||||||||||||||||
21. maj
19:00
Oversidder
KFB
|
|||||||||||||||||||
25. maj
16:00
Nørrebro United
6
Cøpenhavn United
1
|
|||||||||||||||||||
26. maj
11:15
KFB
0
Heimdal
1
|
|||||||||||||||||||
27. maj
18:00
Heimdal
Oversidder
|
|||||||||||||||||||
27. maj
20:45
Vanløse
7
Cøpenhavn United
0
|
|||||||||||||||||||
27. maj
22:00
Vestia
Oversidder
|
|||||||||||||||||||
29. maj
19:15
Oversidder
Nørrebro United
|
|||||||||||||||||||
04. jun
18:30
KFB
5
Dragør
0
|
|||||||||||||||||||
06. jun
18:30
Dragør
1
Heimdal
7
|
|||||||||||||||||||
08. jun
10:00
Nørrebro United
Vestia
UHT
|
|||||||||||||||||||
08. jun
10:00
Oversidder
Vanløse
|
|||||||||||||||||||
08. jun
10:00
Cøpenhavn United
Oversidder
|
|||||||||||||||||||
08. jun
17:30
Oversidder
KFB
|
Oprykning:
De 3 bedste oprykningsberettigede hold på tværs af de 2 puljer rykker op
Bedste oprykningsberettigede hold på tværs af puljer findes efter følgende i prioriteret rækkefølge:
a) ingen udeblivelser
b) bedste placering i pulje
c) bedste pointgennemsnit (antal point divideret med antal kampe)
d) bedste målscoregennemsnit (målscore divideret med antal kampe)
e) bedste snit for scorede mål (antal scorede mål divideret med antal kampe)
f) lodtrækning.
Nedrykning:
Nr. 8,9 og 10 i begge puljer rykker ned