Kampnr | Dato | Tid | Hjemme | Ude | Spillested | Resultat | |||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
23. aug 2023
18:30
ØVIF (M)
7
Herlufsholm GF (1)
6
|
|||||||||||||||||||
23. aug 2023
18:30
Ejby IF 1968 (3)
0
Nykøbing FC (M)
8
|
|||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
23. aug 2023
18:30
Hareskov IF/Værløse BK (M)
Oversidder
|
|||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
23. aug 2023
18:30
MB (2)
10
Næstved I.F. (M)
11
|
|||||||||||||||||||
23. aug 2023
18:30
Albertslund IF (3)
Hekla (Ø2)
HHT
|
|||||||||||||||||||
23. aug 2023
18:30
Farum BK (1)
1
Dianalund IF (M)
2
|
|||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
23. aug 2023
18:30
Sorø Freja (2)
B 1908 (1)
UHT
|
|||||||||||||||||||
23. aug 2023
18:30
Virum-Sorgenfri (M)
1
Friheden (M)
2
|
|||||||||||||||||||
23. aug 2023
18:30
Karise IK (3)
3
Ølstykke FC (3)
0
|
|||||||||||||||||||
23. aug 2023
18:30
Slangerup & Omegn IF (3)
0
HIK (M)
14
|
|||||||||||||||||||
23. aug 2023
18:30
Stenløse BK (M)
10
Bagsværd BK (1)
9
|
|||||||||||||||||||
23. aug 2023
18:30
Måløv BK (2)
0
Nivå-Kokkedal (M)
2
|
|||||||||||||||||||
23. aug 2023
18:30
Store Heddinge (2)
6
Hellas (M)
7
|
|||||||||||||||||||
23. aug 2023
18:30
Borup IF Fodbold (2)
4
Svogerslev BK (1)
3
|
|||||||||||||||||||
23. aug 2023
18:30
Skjold Birkerød (2)
2
Frederiksværk FK (M)
0
|
|||||||||||||||||||
23. aug 2023
18:30
AIK 65 Strøby (3)
0
Tuse IF (M)
2
|
|||||||||||||||||||
23. aug 2023
18:30
Raklev GI (1)
1
Taastrup FC (Ø2)
2
|
|||||||||||||||||||
23. aug 2023
18:30
Herstedøster IC (2)
0
FC Rudersdal (M)
6
|
|||||||||||||||||||
23. aug 2023
18:30
Fløng-Hedehusene (2)
1
Avarta (M)
6
|
|||||||||||||||||||
23. aug 2023
18:30
Ejby IF Fodbold (3)
0
BSF (Ø1)
2
|
|||||||||||||||||||
23. aug 2023
18:30
Slagslunde-Ganløse (2)
2
Espergærde IF (M)
6
|
|||||||||||||||||||
13. sep 2023
18:30
Tuse IF (M)
1
Taastrup FC (Ø2)
2
|
|||||||||||||||||||
19. sep 2023
18:00
FC Rudersdal (M)
2
FA 2000 (Ø1)
1
|
|||||||||||||||||||
20. sep 2023
17:30
Nødebo IF (3)
HIK (M)
HMH
|
|||||||||||||||||||
20. sep 2023
17:45
Hellas (M)
2
Himmelev-Veddelev (Ø1)
3
|
|||||||||||||||||||
20. sep 2023
18:30
Borup IF Fodbold (2)
2
Svebølle BI 2016 (M)
5
|
|||||||||||||||||||
20. sep 2023
18:30
Skjold Birkerød (2)
4
GVI (Ø1)
0
|
|||||||||||||||||||
20. sep 2023
18:30
Espergærde IF (M)
0
B.93 (M)
5
|
|||||||||||||||||||
20. sep 2023
18:30
ØVIF (M)
0
Nykøbing FC (M)
1
|
|||||||||||||||||||
20. sep 2023
18:30
Hareskov IF/Værløse BK (M)
4
Lyngby Bk (Ø1)
2
|
|||||||||||||||||||
20. sep 2023
18:30
Næstved I.F. (M)
5
Hekla (Ø2)
2
|
|||||||||||||||||||
20. sep 2023
18:30
Sorø Freja (2)
0
Friheden (M)
6
|
|||||||||||||||||||
20. sep 2023
18:30
Stenløse BK (M)
0
KB (Ø1)
6
|
|||||||||||||||||||
20. sep 2023
18:30
Nivå-Kokkedal (M)
1
Ringsted IF (Ø2)
0
|
|||||||||||||||||||
26. sep 2023
18:45
Dianalund IF (M)
2
LSF (Ø1)
3
|
|||||||||||||||||||
27. sep 2023
18:00
Karise IK (3)
0
KFUM BK, Roskilde (Ø1)
7
|
|||||||||||||||||||
28. sep 2023
18:00
Avarta (M)
3
BSF (Ø1)
1
|
|||||||||||||||||||
01. nov 2023
19:00
Nykøbing FC (M)
4
Hareskov IF/Værløse BK (M)
1
|
|||||||||||||||||||
01. nov 2023
19:00
Nivå-Kokkedal (M)
3
Himmelev-Veddelev (Ø1)
1
|
|||||||||||||||||||
01. nov 2023
19:00
Skjold Birkerød (2)
2
Svebølle BI 2016 (M)
6
|
|||||||||||||||||||
01. nov 2023
19:30
FC Rudersdal (M)
3
Taastrup FC (Ø2)
1
|
|||||||||||||||||||
05. nov 2023
14:15
Friheden (M)
3
KFUM BK, Roskilde (Ø1)
1
|
|||||||||||||||||||
09. nov 2023
19:00
Næstved I.F. (M)
2
LSF (Ø1)
4
|
|||||||||||||||||||
09. nov 2023
19:30
HIK (M)
1
KB (Ø1)
2
|
|||||||||||||||||||
20. nov 2023
19:30
Avarta (M)
1
B.93 (M)
12
|
|||||||||||||||||||
17. mar
14:15
Friheden (M)
1
KB (Ø1)
3
|
|||||||||||||||||||
20. mar
19:15
FC Rudersdal (M)
5
B.93 (M)
1
|
|||||||||||||||||||
20. mar
19:15
Nykøbing FC (M)
6
LSF (Ø1)
1
|
|||||||||||||||||||
23. mar
12:00
Nivå-Kokkedal (M)
6
Svebølle BI 2016 (M)
7
|
|||||||||||||||||||
17. apr
19:00
KB (Ø1)
7
Nykøbing FC (M)
8
|
|||||||||||||||||||
21. apr
13:00
FC Rudersdal (M)
4
Svebølle BI 2016 (M)
1
|
|||||||||||||||||||
04. jun
18:30
FC Rudersdal (M)
2
Nykøbing FC (M)
3
|
Klubberne bedes bemærke:
1) at der ikke spilles med forlænget spilletid
Denne side opdateres efterhånden som de enkelte runder/kampe afvikles.
1. runde – 21. – 24. august (uge 34)
2. runde – 18. – 21. september (uge 38)
3. runde – 2. – 5. oktober (uge 40)
4. runde – 18. - 21. marts (uge 12)
5. runde – 15. - 18. april (semifinaler) (uge 16)
6. runde – Finaledato er tirsdag den 4. juni 2024, kl. 18:30, Tingbjerg IP, Opvisn.
Ovenstående runder/ugedatoer er vejledende.
Bemærk at ifb. med pokalkampe skal hjemmeholdet på spilledagen senest kl. 24.00 indtaste kampens resultat. Hvis dette ikke er tilfældet vil hjemmeholdet almindeligvis blive taberdømt og idømt bøde.
Resultatet fastsættes til 0-3.
Lavest rangerede hold har hjemmebane - dog er der ingen seedning i semifinalerne, hvor det er lodtrækningen, der er gældende.
Flytning af kampe: Anmodning om flytning af kamp(e) skal ske via hjemmeholdet, der skal rette henvendelse til sin lokalunion.