Kampnr | Dato | Tid | Hjemme | Ude | Spillested | Resultat | |||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
18. aug 2020
18:30
Bagsværd BK (1)
0
LSF (Ø1)
7
|
|||||||||||||||||||
18. aug 2020
18:30
Tune IF (2)
0
Fremad Amager
1
|
|||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
18. aug 2020
18:30
Værløse BK (1)
5
GVI (Ø2)
6
|
|||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
18. aug 2020
18:30
Borup IF (1)
KB (Ø2)
UHT
|
|||||||||||||||||||
18. aug 2020
18:30
TGB (2)
0
Vordingborg IF (Ø2)
6
|
|||||||||||||||||||
18. aug 2020
18:30
Hvidovre IF (2)
AIK 65 Strøby Fodbold (1)
UHT
|
|||||||||||||||||||
|
|||||||||||||||||||
18. aug 2020
20:00
HIK (1)
1
FA 2000 (Ø2)
3
|
|||||||||||||||||||
19. aug 2020
18:00
Skjold (2)
3
Herstedøster IC (M)
6
|
|||||||||||||||||||
19. aug 2020
18:30
Hornbæk IF (2)
0
A27 (Ø1)
4
|
|||||||||||||||||||
21. aug 2020
19:00
Sørbymagle IF (3)
2
Brøndby Strand IK (Ø2)
1
|
|||||||||||||||||||
15. sep 2020
17:30
Hvidovre IF (2)
5
KFUM (M)
0
|
|||||||||||||||||||
15. sep 2020
17:30
FC Rudersdal (1)
3
Hørsholm-Usserød IK (Ø1)
5
|
|||||||||||||||||||
15. sep 2020
19:00
Fremad Amager
5
FB (Ø2)
4
|
|||||||||||||||||||
15. sep 2020
19:15
FA 2000 (Ø2)
2
Union (Ø1)
0
|
|||||||||||||||||||
15. sep 2020
20:00
GVI (Ø2)
1
Farum BK (Ø1)
3
|
|||||||||||||||||||
16. sep 2020
17:30
Jægersborg (2)
LSF (Ø1)
HHT
|
|||||||||||||||||||
16. sep 2020
18:00
Måløv BK (2)
Slagelse B&I
UHT
|
|||||||||||||||||||
16. sep 2020
19:00
IF Skjold Birkerød (M)
0
A27 (Ø1)
8
|
|||||||||||||||||||
16. sep 2020
19:00
Stenløse BK (M)
7
Vallensbæk IF (Ø1)
6
|
|||||||||||||||||||
16. sep 2020
19:00
Herfølge BK (1)
3
Herstedøster IC (M)
1
|
|||||||||||||||||||
16. sep 2020
19:00
Frederiksværk FK (2)
0
B. 73, Slagelse (M)
3
|
|||||||||||||||||||
16. sep 2020
19:00
Herlufsholm GF (Ø1)
8
Tuse IF (3)
0
|
|||||||||||||||||||
21. sep 2020
18:30
Borup IF (1)
1
Vordingborg IF (Ø2)
6
|
|||||||||||||||||||
23. sep 2020
19:00
Lyngby Boldklub
2
Virum-Sorgenfri (Ø2)
0
|
|||||||||||||||||||
23. sep 2020
19:00
Nivå-Kokkedal (M)
9
B.93 (Ø2)
2
|
|||||||||||||||||||
28. okt 2020
19:00
Stenløse BK (M)
0
A27 (Ø1)
8
|
|||||||||||||||||||
28. okt 2020
19:00
Hvidovre IF (2)
0
Lyngby Boldklub
2
|
|||||||||||||||||||
28. okt 2020
19:00
Måløv BK (2)
0
FA 2000 (Ø2)
10
|
|||||||||||||||||||
28. okt 2020
19:00
Nivå-Kokkedal (M)
7
LSF (Ø1)
6
|
|||||||||||||||||||
28. okt 2020
19:00
Sørbymagle IF (3)
2
Sundby Bk. (Ø1)
1
|
|||||||||||||||||||
28. okt 2020
19:30
Fremad Amager
4
Hørsholm-Usserød IK (Ø1)
1
|
|||||||||||||||||||
11. nov 2020
18:30
Sørbymagle IF (3)
1
Herfølge BK (1)
2
|
|||||||||||||||||||
11. nov 2020
20:00
B. 73, Slagelse (M)
1
Farum BK (Ø1)
8
|
|||||||||||||||||||
31. mar 2021
18:00
Vordingborg IF (Ø2)
0
Herlufsholm GF (Ø1)
1
|
|||||||||||||||||||
26. apr 2021
19:00
Nivå-Kokkedal (M)
7
FA 2000 (Ø2)
5
|
|||||||||||||||||||
27. apr 2021
18:30
Herfølge BK (1)
1
Fremad Amager
2
|
|||||||||||||||||||
28. apr 2021
18:30
Lyngby Boldklub
6
A27 (Ø1)
5
|
|||||||||||||||||||
28. apr 2021
18:30
Herlufsholm GF (Ø1)
2
Farum BK (Ø1)
3
|
|||||||||||||||||||
18. maj 2021
19:00
Fremad Amager
3
Nivå-Kokkedal (M)
2
|
|||||||||||||||||||
19. maj 2021
19:00
Lyngby Boldklub
4
Farum BK (Ø1)
0
|
|||||||||||||||||||
26. maj 2021
19:00
Lyngby Boldklub
5
Fremad Amager
1
|
Klubberne bedes bemærke:
1) at der ikke spilles med forlænget spilletid
Denne side opdateres efterhånden som de enkelte runder/kampe afvikles.
1. runde – 17. – 20. august (uge 34)
2. runde – 14. – 17. september (uge 38)
3. runde – 26. - 29. oktober (uge 44)
4. runde – marts 2021 (1/4 finaler)
5. runde – april 2021 (semifinaler)
6. runde – Finaledato er 26. maj 2021, kl. 19:00, Sundby IP, Opvisn
Ovenstående runder/ugedatoer er vejledende.
Bemærk at ifb. med pokalkampe skal hjemmeholdet på spilledagen senest kl. 24.00 indtaste kampens resultat. Hvis dette ikke er tilfældet vil hjemmeholdet almindeligvis blive taberdømt og idømt bøde.
Resultatet fastsættes til 0-3.
Lavest rangerede hold har hjemmebane.
Dog er der ingen seedning i semifinalerne, hvor det er lodtrækningen, der er gældende.
Flytning af kampe: Anmodning om flytning af kamp(e) skal ske via hjemmeholdet, der skal rette henvendelse til sin lokalunion.