Ungdomspokal U16 Drenge (03) 18/19 (2019)

Kampnr Dato Tid Hjemme Ude Spillested Resultat
353020
ti14-08 2018
18:30 Jægersborg BK (1) Bagsværd BK (Øst) Gentofte Sportspark Vest
0
-
1
14. aug 2018
18:30
Jægersborg BK (1)
0
Bagsværd BK (Øst)
1
353005
ti21-08 2018
18:30 Stubbekøbing (3) Sorø Freja (1) XL byg P.W. Wulff arena
1
-
3
21. aug 2018
18:30
Stubbekøbing (3)
1
Sorø Freja (1)
3
353006
on22-08 2018
18:00 TGB (3) Tingsted (1) TGB´s anlæg
6
-
5
22. aug 2018
18:00
TGB (3)
6
Tingsted (1)
5
353007
on22-08 2018
18:30 Præstø IF (3) B. 73, Slagelse (Øst) Nybolig Stadion Præstø
HHT
22. aug 2018
18:30
Præstø IF (3)
B. 73, Slagelse (Øst)
HHT
353009
on22-08 2018
18:30 AIK 65 Strøby Fodbold (1) AB Tårnby (Mester) Strøbyhallen
7
-
6
22. aug 2018
18:30
AIK 65 Strøby Fodbold (1)
7
AB Tårnby (Mester)
6
353010
on22-08 2018
18:30 Frem (Øst) Skjold (Mester) Valby Idrætspark
9
-
10
22. aug 2018
18:30
Frem (Øst)
9
Skjold (Mester)
10
353011
on22-08 2018
18:30 BK Vest, Rødovre (3) B.93 (Mester) Nørrekær
0
-
11
22. aug 2018
18:30
BK Vest, Rødovre (3)
0
B.93 (Mester)
11
353012
on22-08 2018
18:30 GVI (Mester) Skovshoved IF (Mester) GVI. Nymosen
0
-
1
22. aug 2018
18:30
GVI (Mester)
0
Skovshoved IF (Mester)
1
353014
on22-08 2018
18:30 HIK (1) Vanløse (Øst) HIK
5
-
0
22. aug 2018
18:30
HIK (1)
5
Vanløse (Øst)
0
353015
on22-08 2018
18:30 Farum BK (2) Brønshøj (1) Farum Park
HHT
22. aug 2018
18:30
Farum BK (2)
Brønshøj (1)
HHT
353017
on22-08 2018
18:30 FFB (Øst) FA 2000 (1) Frederikssund Stadion
6
-
7
22. aug 2018
18:30
FFB (Øst)
6
FA 2000 (1)
7
353018
on22-08 2018
18:30 Allerød FK (1) Hvidovre IF (M) Allerød Idrætspark
0
-
8
22. aug 2018
18:30
Allerød FK (1)
0
Hvidovre IF (M)
8
353019
on22-08 2018
18:30 Fredensborg BI (1) FB (Mester) Fredensborg Stadion
UHT
22. aug 2018
18:30
Fredensborg BI (1)
FB (Mester)
UHT
353016
on22-08 2018
19:00 Husum (1) Vestia (Mester) Husumparken
0
-
25
22. aug 2018
19:00
Husum (1)
0
Vestia (Mester)
25
353008
on05-09 2018
18:30 Jernløse/Undløse BK (1) Viby IF (2) Undløse Stadion
UHT
05. sep 2018
18:30
Jernløse/Undløse BK (1)
Viby IF (2)
UHT
353013
on05-09 2018
18:45 Solrød FC (1) Union (Mester) Solrød Idrætscenter kunstgræs
2
-
3
05. sep 2018
18:45
Solrød FC (1)
2
Union (Mester)
3
972839
09-09 2018
14:00 Tølløse BK (3) B. 73, Slagelse (Øst) Tølløse Kunstgræsbane
0
-
8
09. sep 2018
14:00
Tølløse BK (3)
0
B. 73, Slagelse (Øst)
8
706630
ti11-09 2018
17:30 Gladsaxe-Hero BK (1) Bagsværd BK (Øst) Gladsaxe stadion Kunstgræs
0
-
2
11. sep 2018
17:30
Gladsaxe-Hero BK (1)
0
Bagsværd BK (Øst)
2
911285
ti18-09 2018
19:00 Herlufsholm GF (3) Sorø Freja (1) Maglemølle Storhallen
2
-
3
18. sep 2018
19:00
Herlufsholm GF (3)
2
Sorø Freja (1)
3
396335
on19-09 2018
17:30 Havdrup GI (2) Skjold (Mester) Havdrup Idrætscenter
0
-
2
19. sep 2018
17:30
Havdrup GI (2)
0
Skjold (Mester)
2
394128
on19-09 2018
18:30 IS Skævinge (1) AIK 65 Strøby Fodbold (1) Skævinge Kunst
3
-
4
19. sep 2018
18:30
IS Skævinge (1)
3
AIK 65 Strøby Fodbold (1)
4
926399
on19-09 2018
18:30 TGB (3) Vemmelev SGI (2) TGB´s anlæg
UHT
19. sep 2018
18:30
TGB (3)
Vemmelev SGI (2)
UHT
488412
on19-09 2018
18:30 Ålholm IF (1) Union (Mester) Hillerød Stadion Kunstgræs
9
-
1
19. sep 2018
18:30
Ålholm IF (1)
9
Union (Mester)
1
488414
on19-09 2018
18:30 KBK Hillerød (1) HIK (1) FIF-Stadion Kunstgræs
HHT
19. sep 2018
18:30
KBK Hillerød (1)
HIK (1)
HHT
488416
on19-09 2018
18:30 Herlev IF (1) Vestia (Mester) Herlev IF Stadion (Kunst)
HHT
19. sep 2018
18:30
Herlev IF (1)
Vestia (Mester)
HHT
532153
on19-09 2018
19:00 Fredensborg BI (1) Lyngby Bk (Øst) Fredensborg Stadion, Kunstgræs
1
-
5
19. sep 2018
19:00
Fredensborg BI (1)
1
Lyngby Bk (Øst)
5
981683
on19-09 2018
19:00 Oversidder Jernløse/Undløse BK (1)
19. sep 2018
19:00
Oversidder
Jernløse/Undløse BK (1)
208200
on19-09 2018
19:00 Måløv BK (1) FA 2000 (1) Måløv Idrætspark, Kunstgræs
1
-
3
19. sep 2018
19:00
Måløv BK (1)
1
FA 2000 (1)
3
226871
on19-09 2018
19:00 Hvidovre IF (M) HUI (Øst) Avedøre Stadion Kunstgræs
0
-
2
19. sep 2018
19:00
Hvidovre IF (M)
0
HUI (Øst)
2
396336
on19-09 2018
19:00 B.93 (Mester) KFUM BK, Roskilde (Øst) Kunst, B93
8
-
0
19. sep 2018
19:00
B.93 (Mester)
8
KFUM BK, Roskilde (Øst)
0
457363
on19-09 2018
19:00 Herstedøster IC (1) Skovshoved IF (Mester) Albertslund Stadion Kunstgræs
6
-
4
19. sep 2018
19:00
Herstedøster IC (1)
6
Skovshoved IF (Mester)
4
488415
on26-09 2018
18:30 Brønshøj (1) Ølstykke FC (Øst) Tingbjerg Idrætspark
3
-
2
26. sep 2018
18:30
Brønshøj (1)
3
Ølstykke FC (Øst)
2
552740
ti09-10 2018
19:00 TGB (3) Sorø Freja (1) TGB´s anlæg
1
-
3
09. okt 2018
19:00
TGB (3)
1
Sorø Freja (1)
3
552780
on10-10 2018
19:00 Herstedøster IC (1) B.93 (Mester) Albertslund Stadion Kunstgræs
2
-
3
10. okt 2018
19:00
Herstedøster IC (1)
2
B.93 (Mester)
3
552741
on31-10 2018
19:00 Jernløse/Undløse BK (1) B. 73, Slagelse (Øst) Tølløse Kunstgræsbane
1
-
6
31. okt 2018
19:00
Jernløse/Undløse BK (1)
1
B. 73, Slagelse (Øst)
6
552781
on31-10 2018
19:00 Ålholm IF (1) HIK (1) Hillerød Stadion Kunstgræs
3
-
10
31. okt 2018
19:00
Ålholm IF (1)
3
HIK (1)
10
552783
on31-10 2018
19:30 FA 2000 (1) HUI (Øst) Jens Jessens Vej
HMH
31. okt 2018
19:30
FA 2000 (1)
HUI (Øst)
HMH
552742
on07-11 2018
19:30 AIK 65 Strøby Fodbold (1) Skjold (Mester) Strøbyhallen Kunstgræs
3
-
1
07. nov 2018
19:30
AIK 65 Strøby Fodbold (1)
3
Skjold (Mester)
1
552782
to08-11 2018
19:00 Brønshøj (1) Vestia (Mester) Tingbjerg Idrætspark
7
-
5
08. nov 2018
19:00
Brønshøj (1)
7
Vestia (Mester)
5
552784
11-11 2018
15:30 Lyngby Bk (Øst) Bagsværd BK (Øst) Lyngby Stadion
4
-
2
11. nov 2018
15:30
Lyngby Bk (Øst)
4
Bagsværd BK (Øst)
2
877296
on20-03 2019
18:30 HUI (Øst) Lyngby Bk (Øst) Hørsholm Idrætspark Kunstgræs
0
-
2
20. mar 2019
18:30
HUI (Øst)
0
Lyngby Bk (Øst)
2
877293
on20-03 2019
19:30 AIK 65 Strøby Fodbold (1) B.93 (Mester) Strøbyhallen Kunstgræs
0
-
3
20. mar 2019
19:30
AIK 65 Strøby Fodbold (1)
0
B.93 (Mester)
3
877295
to21-03 2019
20:00 HIK (1) Brønshøj (1) Gentofte Sportspark Vest
13
-
1
21. mar 2019
20:00
HIK (1)
13
Brønshøj (1)
1
877294
23-03 2019
12:00 Sorø Freja (1) B. 73, Slagelse (Øst) Sorø Stadion
1
-
4
23. mar 2019
12:00
Sorø Freja (1)
1
B. 73, Slagelse (Øst)
4
496276
on10-04 2019
19:00 Lyngby Bk (Øst) B.93 (Mester) Lyngby Stadion
1
-
0
10. apr 2019
19:00
Lyngby Bk (Øst)
1
B.93 (Mester)
0
496275
to02-05 2019
18:00 HIK (1) B. 73, Slagelse (Øst) Gentofte Sportspark Vest
4
-
1
02. maj 2019
18:00
HIK (1)
4
B. 73, Slagelse (Øst)
1
720554
on22-05 2019
19:00 HIK (1) Lyngby Bk (Øst) Frederiksberg IP, kunst
3
-
2
22. maj 2019
19:00
HIK (1)
3
Lyngby Bk (Øst)
2
Spørgsmål omkring denne række skal rettes til DBU København på mail eller på tlf: 3927 7144

Klubberne bedes bemærke:
1) at der ikke spilles med forlænget spilletid

Denne side opdateres efterhånden som de enkelte runder/kampe afvikles. 

1. runde – 20. august – 23. august (uge 34)
2. runde – 17. – 20. september (uge 38)
3. runde – 29. oktober - 1. november (uge 44)
4. runde – marts 2019 (1/4 finaler)
5. runde – april 2019 (semifinaler)
6. runde – 22. maj 2019, kl. 19:00 på Frederiksberg stadion, kunst (finale)

Ovenstående runder/ugedatoer er vejledende

Bemærk at ifb. med pokalkampe skal hjemmeholdet på spilledagen senest kl. 24.00 indtaste kampens resultat. Hvis dette ikke er tilfældet vil hjemmeholdet almindeligvis blive taberdømt og idømt bøde.
Resultatet fastsættes til 0-3.

Lavest rangerede hold har hjemmebane. 

Dog er der ingen seedning i semifinalerne, hvor det er lodtrækningen, der er gældende.

Flytning af kampe:
 Anmodning om flytning af kamp(e) skal ske via hjemmeholdet, der skal rette henvendelse til sin lokalunion.

Log ind