Futsal 2012/13

Futsal 2012-13 Herrer

Københavnsserien
Nr. 1 FIB Futsal 9 k 21 p 53 – 24
Nr. 2 Nørrebro Bk. 9 k 19 p 45 – 26
Nr. 3 København Futsal 2 9 k 19 p 30 – 25
Nr. 4 Jyden 9 k 13 p 43 – 25
Nr. 5 HB 9 k 13 p 40 – 36
Nr. 6 SBV 09 9 k 13 p 31 – 45
Nr. 7 Østerbro 9 k 12 p 38 – 35
Nr. 8 Dynamo 08 9 k 9 p 29 – 39
Nr. 9 Amager FF 9 k 9 p 30 – 62
Nr. 10 Tårnby FF 9 k 3 p 32 - 54 –

Serie 1
Nr. 1 HP Idrætsforening 7 k 16 p 29 – 15
Nr. 2 Valby 7 k 15 p 42 – 26
Nr. 3 Heimdal 7 k 10 p 43 – 37
Nr. 4 Prespa 7 k 10 p 35 – 43
Nr. 5 DASAC 7 k 9 p 31 – 34
Nr. 6 Skovshoved 7 k 9 p 33 - 33 -
Nr. 7 ØKF 7 k 7 p 26 - 40 -
Nr. 8 Hekla 7 k 6 p 29 - 40 –

Serie 2 pulje 1
Nr. 1 HIK 3 k 9 p 38 – 9
Nr. 2 FC Damsø 3 k 6 p 26 – 29
Nr. 3 HB 3 k 3 p 21 – 20
Nr. 4 CBS Sport 3 k 0 p 5 - 32

Serie 2 pulje 2
Nr. 1 AB Tårnby 7 k 21 p 45 – 21
Nr. 2 Hekla 7 k 16 p 37 - 24 -
Nr. 3 B 1903 7 k 13 p 57 – 32
Nr. 4 Nyhavn 7 k 9 p 43 – 34
Nr. 5 Real l' Hôpital 7 k 7 p 36 – 38
Nr. 6 FC Culpa 7 k 7 p 23 - 28 -
Nr. 7 Døvania 7 k 1 p 21 – 78
Nr. 8 Randoms 7 k 6 p 34 – 41 tr

Serie 2 pulje 3
Nr. 1 1Way FF 8 k 24 p 68 – 9
Nr. 2 KFB 8 k 21 p 57 – 21
Nr. 3 Bispebjerg 8 k 16 p 47 – 40
Nr. 4 FB 8 k 12 p 56 – 29 -
Nr. 5 FFV 8 k 9 p 23 – 53
Nr. 6 Babylon 8 k 9 p 30 - 62 -
Nr. 7 Frem 8 k 8 p 29 – 39
Nr. 8 ØKF 8 k 7 p 31 – 53 -
Nr. 9 Amager FF 8 k 0 p 15 – 50 -

Futsal Kvinder 2012-13

Københavnsserien
Nr. 1 B 93 2 8 k 15 p 31 – 20
Nr. 2 AB Tårnby 8 k 15 p 23 – 16
Nr. 3 Sundby 8 k 9 p 28 – 31
Nr. 4 Hvidovre 8 k 8 p 21 – 30
Nr. 5 FB 8 k 7 p 21 - 27

Serie 1
Nr. 1 Hellas 10 k 24 p 51 – 22
Nr. 2 Heimdal 10 k 22 p 41 – 24
Nr. 3 GVI 10 k 19 p 30 – 27
Nr. 4 Tårnby FF 10 k 13 p 22 - 20 -
Nr. 5 CBS Sport 10 k 6 p 15 – 41
Nr. 6 FC Spark 10 k 4 p 11 – 36 tr

Serie 2
Nr. 1 Amager FF 8 k 19 p 26 – 9
Nr. 2 Østerbro (1) 8 k 17 p 36 – 22
Nr. 3 Østerbro (2) 8 k 11 p 22 – 22
Nr. 4 KFUM 8 k 10 p 36 – 30
Nr. 5 Døvania 8 k 10 p 30 – 37
Nr. 6 Føroyar 8 k 10 p 28 – 38
Nr. 7 Heimdal 2 8 k 10 p 31 – 38 -
Nr. 8 Valby 8 k 9 p 29 – 27
Nr. 9 FB 2 8 k 6 p 17 - 32

 

Futsal Ungdom 2012-13

U19 drenge
Finale Vanløse – Dragør 8-3
Semifinaler
AB Tårnby-Dragør 5-6
Vanløse-B 1908 8-5

Mellemrunde
Gruppe A
Nr. 1 AB Tårnby 4 k 10 p 14 – 3
Nr. 2 Vanløse 4 k 6 p 12 – 6
Nr. 3 B 1908 4 k 5 p 8 – 6
Nr. 4 Dragør 4 k 4 p 6 - 14 -
Nr. 5 B 1903 4 k 1 p 5 - 16
Gruppe B
Nr. 1 Hellas 8 k 13 p 21 – 16
Nr. 2 KB 8 k 13 p 18 – 13
Nr. 3 Østerbro 8 k 9 p 13 - 23 -

Indledende runde
Pulje 1
Nr. 1 B 1903 5 k 13 p 29 – 10
Nr. 2 AB Tårnby 5 k 12 p 18 – 7
Nr. 3 Vanløse 5 k 10 p 22 – 9
Nr. 4 Østerbro 5 k 3 p 9 – 20
Nr. 5 Hellas 5 k 3 p 9 – 22
Nr. 6 KB 5 k 3 p 9 - 28
Pulje 2
Nr. 1 B 1908 4 k 12 p 15 – 4
Nr. 2 Dragør 4 k 9 p 13 – 6
Nr. 3 Frem 2 k 0 p 0 - 6 tr
Nr. 3 Hvidovre 2 k 0 p 0 - 6 tr
Nr. 3 Skovshoved 2 k 0 p 0 – 6 tr

U17 drenge
A-finale Skjold – B 1908 4-3
A-semifinaler
B 1908-HIK 5-4
Skjold-KFUM 5-1
B-finale Skjold 2 – Nørrebro United 5-2
B-semifinaler
Hvidovre-Skjold 2 3-6
Nørrebro United 1-Nørrebrui United 2=vuk

Mellemrunde
Gruppe A
Nr. 1 B 1908 5 k 9 p 18 – 13
Nr. 2 Skjold 5 k 9 p 14 – 10
Nr. 3 KFUM 5 k 9 p 14 – 11
Nr. 4 HIK 5 k 9 p 17 – 15
Nr. 5 AB Tårnby 5 k 6 p 18 – 21
Nr. 6 B 1908 2 5 k 3 p 12 - 23
Gruppe B
Nr. 1 Hvidovre 5 k 15 p 32 – 5
Nr. 2 Nørrebro United 5 k 12 p 14 – 8
Nr. 3 Nørrebro United 2 5 k 9 p 11 – 14
Nr. 4 Skjold 2 5 k 6 p 11 – 14
Nr. 5 Viktoria 4 k 0 p 2 - 17 -
Nr. 6 Brønshøj 4 k 0 p 0 - 12 tr

Indledende runde
Pulje 1
Nr. 1 B 1908 5 k 15 p 17 – 5
Nr. 2 AB Tårnby 5 k 12 p 20 – 5
Nr. 3 Skjold 5 k 9 p 23 – 6
Nr. 4 Viktoria 5 k 6 p 9 – 18
Nr. 5 Nørrebro United 5 k 3 p 10 – 15
Nr. 6 Brønshøj 5 k 0 p 7 - 37
Pulje 2
Nr. 1 HIK 6 k 16 p 20 – 5
Nr. 2 B 1908 2 6 k 13 p 26 – 10
Nr. 3 KFUM 6 k 13 p 17 – 11
Nr. 4 Skjold 2 6 k 9 p 14 – 14
Nr. 5 Nørrebro United 2 6 k 6 p 8 – 12
Nr. 6 Hvidovre 6k 4 p 9 – 24
Nr. 7 Skovshoved 6 k 0 p 0 - 18 tr

U15 drenge
A-finale Hvidovre – GVI 2-1
A-Semifinaler
Hvidovre-Fr Amager 6-4
B 1908-GVI 3-6
B-finale KB 2 – KFUM 10-9
B-semifinaler
Brønshøj-KFUM 1-4
KB 2-Dragør 6-3

Mellemrunde
Gruppe A
Nr. 1 Hvidovre IF 5 k 12 p 13 – 2
Nr. 2 B 1908 5 k 9 p 10 – 4
Nr. 3 GVI 5 k 7 p 7 – 7
Nr. 4 Fr Amager 5 k 6 p 6 – 6
Nr. 5 AB Tårnby 5 k 6 p 4 – 10
Nr. 6 Vestia 5 k 4 p 5 - 16
Gruppe B-pulje 1
Nr. 1 Brønshøj 4 k 12 p 12 – 1
Nr. 2 KB 2 4 k 9 p 8 – 2
Nr. 3 Dragør 2 4 k 6 p 7 – 9
Nr. 4 Nørrebro United 4 k 3 p 8 – 11
Nr. 5 Østerbro 4 k 0 p 0 – 12 tr
Gruppe B-pulje 2
Nr. 1 Dragør 4 k 10 p 11 – 2
Nr. 2 KFUM 4 k 7 p 11 – 7
Nr. 3 Amager FF 4 k 6 p 8 – 7
Nr. 4 KB 4 k 6 p 4 – 6
Nr. 5 Skovshoved 4 k 0 p 0 – 12 tr

Indledende puljer
Pulje 1
Nr. 1 Hvidovre 5 k 15 p 17 – 4
Nr. 2 B 1908 5 k 12 p 15 – 5
Nr. 3 KFUM 5 k 9 p 15 – 12
Nr. 4 Skovshoved 5 k 4 p 10 – 14
Nr. 5 KB 2 5 k 4 p 6 – 14
Nr. 6 Dragør 2 5 k 0 p 4 - 18
Pulje 2
Nr. 1 GVI 4 k 10 p 18 – 3
Nr. 2 AB Tårnby 4 k 10 p 14 – 5
Nr. 3 Østerbro 4 p 4 p 3 – 11
Nr. 4 Dragør 4 k 3 p 6 – 12
Nr. 5 Amager FF 4 k 1 p 4 - 14
Pulje 3
Nr. 1 Fr Amager 4 k 12 p 12 – 3
Nr. 2 Vestia 4 k 9 p 8 – 3
Nr. 3 Nørrebro United 4 k 6 p 16 – 9
Nr. 4 Brønshøj 4 k 3 p 4 – 7
Nr. 5 KB 4 k 0 p 1 - 19

U14 drenge
Nr. 1 Fr Amager 5 k 15 p 21 – 0
Nr. 2 FrAmager 2 5 k 9 p 13 – 6
Nr. 3 GVI 2 k 3 p 3 – 4
Nr. 4 B 1908 2 k 0 p 0 – 8
Nr. 5 B 1908 2 2 k 0 p 0 – 8
Nr. 6 Skjold 2 k 0 p 0 – 11

U18 piger
Finale B 93 – Damsø 3-2
Semifinaler
Damsø-AB Tårnby 2-0
B 93-Frenad Valby 3-2

Indledende pulje
Nr. 1 FC Damsø 10 k 24 p 26 – 1
Nr. 2 B 93 10 k 17 p 19 – 13
Nr. 3 Fremad Valby 10 k 13 p 10 – 9
Nr. 4 AB Tårnby 10 k 10 p 15 – 21
Nr. 5 Rødovre 10 k 9 p 8 – 19
Nr. 6 Dragør 10 k 0 p 7 - 22

U15 piger
Nr. 1 FC Damsø 9 k 23 p 29 – 4
Nr. 2 AB Tårnby 9 k 13 p 10 – 12
Nr. 3 Fremad Valby 9 k 9 p 7 – 24
Nr. 4 Vanløse 9 k 7 p 10 – 16