Futsal 2017/18
Futsal Københavnsserien
1 |
LA 12 |
8k |
|
|
|
81 |
- |
24 |
21p |
||||||||||||||
2 |
Nørrebro Bk Futsal 2 |
8k |
|
|
|
71 |
- |
40 |
17p |
||||||||||||||
3 |
Føroyar |
8k |
|
|
|
61 |
- |
54 |
15p |
||||||||||||||
4 |
Brønshøj |
8k |
|
|
|
58 |
- |
68 |
15p |
||||||||||||||
5 |
Skovshoved |
8k |
|
|
|
59 |
- |
60 |
13p - |
||||||||||||||
6 |
Ørestad |
8k |
|
|
|
52 |
- |
50 |
10p |
||||||||||||||
7 |
Volvox |
8k |
|
|
|
56 |
- |
71 |
9p |
||||||||||||||
8 |
CPH Beach Soccer Club |
8k |
|
|
|
35 |
- |
39 |
6p |
||||||||||||||
9 |
Sønderbro Fight |
8k |
|
|
|
48 |
- |
115 |
0p |
Futsal Serie 1 (Pulje 1)
1 |
Copenhagen Calcio |
11k |
71 |
- |
28 |
33p |
||||||||||||||
2 |
Nørrebro FF |
11k |
84 |
- |
57 |
27p |
||||||||||||||
3 |
Brønshøj 2 |
11k |
51 |
- |
33 |
23p |
||||||||||||||
4 |
Føroyar 2 |
11k |
88 |
- |
46 |
21p - |
||||||||||||||
5 |
HB 2 |
11k |
43 |
- |
43 |
19p |
||||||||||||||
6 |
Amalie |
11k |
55 |
- |
58 |
17p - |
||||||||||||||
7 |
Vigerslev |
11k |
47 |
- |
41 |
15p - |
||||||||||||||
8 |
Skovshoved 2 |
11k |
43 |
- |
54 |
12p - |
||||||||||||||
9 |
Rikken |
11k |
45 |
- |
57 |
9p |
||||||||||||||
10 |
Nørrebro United |
11k |
37 |
- |
60 |
7p |
||||||||||||||
11 |
Nanoq |
11k |
34 |
- |
103 |
3p |
||||||||||||||
12 |
Skjold |
11k |
24 |
- |
42 |
9p tr |
Futsal Serie 1 (Pulje 2)
1 |
Sundby |
9k |
49 |
- |
28 |
21p |
||||||||||||||
2 |
Brønshøj 3 |
9k |
52 |
- |
25 |
19p |
||||||||||||||
3 |
Husum |
9k |
54 |
- |
39 |
19p |
||||||||||||||
4 |
FB |
9k |
53 |
- |
45 |
15p |
||||||||||||||
5 |
KB |
9k |
29 |
- |
29 |
15p |
||||||||||||||
6 |
Føroyar 3 |
9k |
33 |
- |
28 |
14p - |
||||||||||||||
7 |
Skovshoved 3 |
9k |
43 |
- |
41 |
14p |
||||||||||||||
8 |
Hekla |
9k |
17 |
- |
41 |
7p - |
||||||||||||||
9 |
SC Amager 2 |
9k |
19 |
- |
58 |
0p - |
||||||||||||||
10 |
Vanløse |
9k |
16 |
- |
31 |
6p tr |
Futsal Serie 2 (Pulje 1)
1 |
Nørrebro United |
9k |
66 |
- |
36 |
19p |
||||||||||||||
2 |
Skjold |
9k |
57 |
- |
35 |
19p |
||||||||||||||
3 |
Pioneren |
9k |
62 |
- |
44 |
17p |
||||||||||||||
4 |
VLI (1) |
9k |
45 |
- |
40 |
13p |
||||||||||||||
5 |
HB (1) |
9k |
45 |
- |
32 |
12p |
||||||||||||||
6 |
Bispebjerg |
9k |
43 |
- |
43 |
12p - |
||||||||||||||
7 |
Vigerslev (1) |
8k |
32 |
- |
37 |
9p |
||||||||||||||
8 |
Vanløse (1) |
9k |
20 |
- |
73 |
9p - |
||||||||||||||
9 |
FB (2) |
9k |
24 |
- |
42 |
8p - |
||||||||||||||
10 |
Zahle Zebras |
8k |
32 |
- |
44 |
7p |
Resultat af Vigerslev-Zahle Zebras ikke noteret
Futsal Serie 2 (Pulje 2)
1 |
Nordhavn |
8k |
55 |
- |
26 |
22p |
||||||||||||||
2 |
Real l' Hôpital |
8k |
51 |
- |
30 |
19p |
||||||||||||||
3 |
Stefan |
8k |
44 |
- |
33 |
15p |
||||||||||||||
4 |
HIK |
8k |
35 |
- |
29 |
13p |
||||||||||||||
5 |
Brønshøj 4 |
8k |
33 |
- |
56 |
12p |
||||||||||||||
6 |
FB 2 |
8k |
51 |
- |
41 |
10p - |
||||||||||||||
7 |
Vigerslev 2 |
8k |
37 |
- |
34 |
10p - |
||||||||||||||
8 |
Østerbro |
8k |
17 |
- |
36 |
4p - |
||||||||||||||
9 |
Hermanos |
8k |
3 |
- |
41 |
0p tr |
Futsal Serie 2 (Pulje 3)
1 |
Kastrup |
8k |
|
|
50 |
- |
20 |
21p - |
||||||||||||||
2 |
Amager FF |
8k |
|
|
44 |
- |
16 |
19p |
||||||||||||||
3 |
Real Copenhagen |
8k |
|
|
64 |
- |
31 |
18p |
||||||||||||||
4 |
Fremad Valby |
8k |
|
|
46 |
- |
16 |
18p |
||||||||||||||
5 |
Dragør |
8k |
|
|
35 |
- |
46 |
10p - |
||||||||||||||
6 |
VLI 2 |
8k |
|
|
20 |
- |
40 |
9p - |
||||||||||||||
7 |
Sundby KFUM |
8k |
|
|
21 |
- |
44 |
6p - |
||||||||||||||
8 |
Deaf Futsal Team |
8k |
|
|
24 |
- |
50 |
3p - |
||||||||||||||
9 |
Brønshøj 5 |
8k |
|
|
26 |
- |
67 |
3p - |
- = udeblevet i mindst 1 kamp
tr = udgået undervejs i turneringen
Futsal Københavnsserien (Kvinder)
1 |
KFB |
|
9k |
|
|
|
88 |
- |
16 |
27p |
|
||||||||||||
2 |
FB |
|
9k |
|
|
|
52 |
- |
27 |
21p |
|||||||||||||
3 |
KFUM |
|
9k |
|
|
|
45 |
- |
31 |
16p |
|||||||||||||
4 |
Skjold |
|
9k |
|
|
|
42 |
- |
29 |
16p |
|||||||||||||
5 |
Føroyar |
|
9k |
|
|
|
35 |
- |
42 |
13p |
|||||||||||||
6 |
FC Damsø 2 |
|
9k |
|
|
|
36 |
- |
35 |
10p - |
|||||||||||||
7 |
GVI |
|
9k |
|
|
|
21 |
- |
35 |
9p - |
|||||||||||||
8 |
Valby |
|
9k |
|
|
|
32 |
- |
57 |
7p |
|||||||||||||
9 |
Heimdal |
|
9k |
|
|
|
25 |
- |
57 |
7p |
|||||||||||||
10 |
Hvidovre |
|
9k |
|
|
|
12 |
- |
59 |
6p tr |
Futsal Serie 1 (Kvinder) (Pulje 1)
1 |
B 93 |
7k |
62 |
- |
7 |
21p |
||||||||||||||
2 |
AB Tårnby |
7k |
44 |
- |
27 |
18p |
||||||||||||||
3 |
USG Q 2 |
7k |
26 |
- |
20 |
12p |
||||||||||||||
4 |
ØKF |
7k |
15 |
- |
24 |
10p |
||||||||||||||
5 |
Medicinerne |
7k |
13 |
- |
30 |
9p |
||||||||||||||
6 |
FB 2 |
7k |
19 |
- |
24 |
6p |
||||||||||||||
7 |
Nyhavn |
7k |
12 |
- |
31 |
4p - |
||||||||||||||
8 |
Østerbro |
7k |
7 |
- |
35 |
3p - |
Futsal Serie 1 (Kvinder) (Pulje 2)
1 |
Sundby |
6k |
50 |
- |
15 |
16p |
||||||||||||||
2 |
Østerbro 2 |
6k |
25 |
- |
21 |
13p |
||||||||||||||
3 |
Skjold 2 |
6k |
17 |
- |
21 |
10p - |
||||||||||||||
4 |
VLI |
6k |
19 |
- |
19 |
9p |
||||||||||||||
5 |
HB |
6k |
11 |
- |
18 |
6p - |
||||||||||||||
6 |
Valby 2 |
6k |
12 |
- |
22 |
4p |
||||||||||||||
7 |
Hvidovre 2 |
6k |
7 |
- |
25 |
3p tr |
- = Udeblevet i mindst 1 kamp
tr = udgået undervejs i turneringen
Futsal U17 Drenge A DM Kval (01-02)
1 |
Vanløse |
3k |
10 |
- |
4 |
9p |
|||||||||||||||
2 |
Avarta |
3k |
13 |
- |
14 |
3p |
|||||||||||||||
3 |
FB |
3k |
13 |
- |
15 |
3p |
|||||||||||||||
4 |
Skjold |
3k |
10 |
- |
13 |
3p |
Futsal U17 Drenge B (01-02)
1 |
JB Futsal Gentofte |
2k |
18 |
- |
6 |
6p |
|||||||||||||||
2 |
Kastrup |
2k |
6 |
- |
10 |
3p |
|||||||||||||||
3 |
Hellas |
2k |
7 |
- |
15 |
0p |
Futsal U14 Drenge (04)
1 |
JB Futsal Gentofte |
5k |
|
|
39 |
- |
12 |
15p |
||
2 |
JB Futsal Gentofte 2 |
5k |
|
|
30 |
- |
10 |
12p |
||
3 |
Dragør |
5k |
|
|
18 |
- |
24 |
6p |
||
4 |
KB (1) |
4k |
|
|
12 |
- |
20 |
3p |
||
5 |
KB (3) |
4k |
|
|
7 |
- |
31 |
3p |
||
6 |
AB Tårnby |
5k |
|
|
15 |
- |
24 |
3p - |
I Kampen KB (1) – KB (3) er begge hold taberdømt
- = udeblevet i mindst 1 kamp
Futsal U13 Drenge A (05)
1 |
GVI |
4k |
33 |
- |
13 |
12p |
|
|||||||||||||
2 |
HIK |
4k |
27 |
- |
19 |
7p |
|
|||||||||||||
3 |
Kastrup |
4k |
14 |
- |
23 |
4p - |
||||||||||||||
4 |
Sundby (1) |
3k |
8 |
- |
21 |
3p |
||||||||||||||
5 |
Sundby (2) |
3k |
8 |
- |
14 |
0p - |
I kampen Sundby 1-Sundby 2 er begge holdt taberdømt p.g.a. manglende holdkort og kampen tæller derfor ikke med i den samlede stilling.
Futsal U13 Drenge B (05)
1 |
GVI |
4k |
20 |
- |
13 |
9p |
||
2 |
B 93 |
4k |
20 |
- |
16 |
9p |
||
3 |
Vestia |
4k |
19 |
- |
18 |
6p |
||
4 |
Dragør |
4k |
16 |
- |
19 |
6p |
||
5 |
Hakoah |
4k |
4 |
- |
13 |
0p - |
- = udeblevet i 1-flere kampe
Futsal U14 Piger (04)
1 |
B 1908 |
4k |
28 |
- |
9 |
9p |
|||
2 |
FA 2000 |
4k |
16 |
- |
11 |
9p |
|||
3 |
Vestia |
4k |
3 |
- |
27 |
0p |
Futsal U13 Piger A (05)
1 |
HIK |
2k |
|
4 |
- |
1 |
4p |
|||
2 |
Hvidovre |
2k |
|
3 |
- |
3 |
2p |
|||
3 |
Sundby |
2k |
|
2 |
- |
2 |
1p |
Futsal U13 Piger B (05)
1 |
AB Tårnby (1) |
5k |
|
|
|
26 |
- |
6 |
13p |
||
2 |
Hellas |
6k |
|
|
|
22 |
- |
18 |
10p |
||
3 |
GVI |
6k |
|
|
|
13 |
- |
16 |
9p |
||
4 |
HIK |
5k |
|
|
|
11 |
- |
9 |
7p |
||
5 |
AB Tårnby (2) |
5k |
|
|
|
10 |
- |
16 |
6p |
||
6 |
Vestia |
6k |
|
|
|
13 |
- |
26 |
6p |
||
7 |
Hvidovre |
5k |
|
|
|
8 |
- |
12 |
4p - |
I kampene AB Tårnby 1-AB Tårnby 2 samt HIK-Hvidovre er begge hold taberdømt p.g.a. manglende holdkort i U13 piger B og det samme gælder returopgør i U13 piger A og kampene indgår derfor ikke i den samlede stilling