De baneejende klubbers turneringer

I efteråret 1911 holdt de 4 baneejende klubber KB, AB, B 93 og Frem sig sammen med Dania ude af KBUs turnering og afviklede deres egne turneringsrækker.

Kampprogrammet :

Senior 1. hold
17. september 1911 Frem I – AB I 8-1
24. september 1911 KB I – B 93 I 3-1
15. oktober 1911 AB I – B 93 I 4-4
15. oktober 1911 KB I – Frem I 4-1
5. november 1911 KB I – AB I 5-1
5. november 1911 B 93 I – Frem I 6-2
12. november 1911 AB I – Frem I 5-4
12. november 1911 KB I – B 93 I 3-1
19. november 1911 AB I – B 93 I 3-2
26. november 1911 KB I – Frem I 5-0
3. december 1911 AB I – KB I 2-2
10. december 1911 Frem I – B 93 I 6-1

Stilling
Nr. 1 KB 6 kampe 11 point 22-6
Nr. 2 AB 6 kampe 6 point 16-25
Nr. 3 Frem 6 kampe 4 point 21-22
Nr. 4 B 93 6 kampe 3 point 15-21

Senior 2. hold
17. september 1911 AB II – Frem II 8-4
24. september 1911 KB II – B 93 II 2-1
24. september 1911 Frem II – Dania 4-0
1. oktober 1911 AB II – B 93 II 3-2
8. oktober 1911 AB II – KB II 5-1
8. oktober 1911 B 93 II – Dania 7-0
15. oktober 1911 AB II – Dania 7-1
15. oktober 1911 Frem II – KB II 3-2
29. oktober 1911 B 93 II – Frem II 2-2
29. oktober 1911 KB II – Dania 11-1

Stilling
Nr. 1 AB 4 kampe 8 point 23-8
Nr. 2 Frem 4 kampe 5point 13-12
Nr. 3 KB 4 kampe 4 point 16-10
Nr. 4 B 93 4 kampe 4 point 12-7
nr. 5 Dania 4 kampe 0 point 2-29

Senior 3. hold
17. september 1911 AB III – Frem III 3-1
24. september 1911 AB III – B 93 III 7-2
24. september 1911 Frem III – Dania II 8-0
8. oktober 1911 B 93 III – AB IIIb 3-2
8. oktober 1911 KB III – Frem III 4-3
15. oktober 1911 B 93 III – Dania II 7-1
15. oktober 1911 KB III – AB IIIb 4-1
22. oktober 1911 AB III – KB III 3-4
29. oktober 1911 KB III – B 93 III 5-2

Stilling
Nr. 1 KB 4 kampe 8 point 17-9
Nr. 2 ABa 3 kampe 4 point 13-7
Nr. 3 B 93 4 kampe 4 point 14-15
Nr. 4 Frem 3 kampe 2 point 12-7
Nr. 5 ABb 2 kampe 0 point 3-7
Nr. 5 Dania 2 kampe 0 point 1-15

Ynglinge
22. oktober 1911 B 93 – Frem 4-1
29. oktober 1911 AB – Frem 5-0

Stilling
Nr. 1 B 93 1 kamp 2 point 4-1
Nr. 1 AB 1 kamp 2 point 5-0
Nr. 3 Frem 2 kampe 0 point 1-9

Junior 1. hold
17. september 1911 AB – Frem 3-2
24. september 1911 KB – B 93 4-1
1. oktober 1911 B 93 – Frem 3-2
15. oktober 1911 KB – Frem 1-0
15. oktober 1911 B 93 – AB 1-0, men ikke færdigspillet
29. oktober 1911 AB – KB 2-1

Stilling
Nr. 1 KB 3 kampe 4 point 6-3
Nr. 2 AB 3 kampe 4 point 5-4
Nr. 3 B 93 3 kampe 4 point 5-6
Nr. 4 Frem 3 kampe 0 point 4-7

Junior 2. hold
24. september 1911 Frem – Dania 23-0
24. september 1911 AB – B 93 5-1
15. oktober 1911 Frem – KB 3-0
22. oktober 1911 B 93 – Frem 0-2
29. oktober 1911 AB – Frem 3-2
Dania mødte ikke til kampen mod B 93

Stilling
Nr. 1 Frem 4 kampe 6 point 30-3
Nr. 2 AB 2 kampe 4 point 8-3
Nr. 3 B 93 3 kampe 2 point 1-7
Nr. 4 KB 1 kamp 0 point 0-3
Nr. 5 Dania 2 kamp 0 point 0-23

Junior 3. hold
24. september 1911 AB – B 93 6-0
8. oktober 1911 Frem – KB 1-1
22. oktober 1911 B 93 – Frem 1-2
29. oktober 1911 AB – Frem 4-2

Stilling
Nr. 1 AB 2 kampe 4 point 10-2
Nr. 2 Frem 3 kampe 3 point 5-6
Nr. 3 KB 1 kamp 1 point 1-1
Nr. 4 B 93 2 kampe 0 point 1-8