1996-2000
Række |
1996 |
1997 |
1998 |
1999 |
2000 |
SuperLigaen |
7FCK |
8FCK 12Hvidovre |
3FCK |
7FCK 12B 93 |
8FCK |
Division I |
1Hvidovre 3Brønshøj 7Fr Amager 8B 93 14HIK |
8B 93 11Fr Amager 14Brønshøj |
2B 93 8Hvidovre 9Frem 10Fr Amager |
7Fr Amager 9Frem 11Hvidovre 16Brønshøj |
3B93 7Frem 9Hvidovre 11Fr Amager |
Division II |
3Frem 5B 1908 8Dragør |
1Frem 3HIK 4Skovshoved 7B 1908 |
4Brønshøj 6Skovshoved 7HIK 9B 1908 |
11Tårnby 12HIK 13Skovshoved 15B1908 |
4Brønshøj 8HIK 15Tårnby |
Kvalifikations Rækken |
|
|
1Tårnby 6Vanløse |
4Vanløse |
5Vanløse 6Skovshoved 7B 1908 |
Danmarks Serien
|
1Vanløse 7Hvidovre 10FB 14Rødovre |
2Tårnby 8Valby 11Dragør 12Kastrup 2Vanløse 6Hvidovre 7FB 9KB 14Ryvang
|
2KB 9Hvidovre 11Brønshøj 12Kastrup 14Dragør 2B 93 10FB 12Valby |
3Brønshøj 11B 93 12GVI 13Valby 2KB 8Hvidovre 9FB 12AB 70 |
2Skjold 5B 93 8FB 10Brønshøj 14B1908 1KB 4Hvidovre 13Skovshoved 14Prespa |
For 3. division er øverste talrække Østkredsen, nederste Vestkredsen
Danmarksserien er øverste talrække Kreds 1, nederste Kreds 2
Række |
1996 |
1997 |
1998 |
1999 |
2000 |
Dame Elite Division |
3Rødovre |
4Rødovre |
4Rødovre |
4FB 5Rødovre |
5FB 6Rødovre |
Dame Division I |
8Brønshøj |
3FB |
1FB |
|
|
Danmarks Serien Dame Øst |
1FB 3Sundby 6Skjold 7Rødovre 2 11B 1960 |
2Skjold 4Hvidovre 5Rødovre 7Sundby 8B 1960 |
4Skjold 5Hvidovre 6Sundby 8Brønshøj 9B 1960 10Tårnby 11Rødovre 2 |
3Skjold 5Tårnby 6Hvidovre 7Pioneren 8Sundby 10Brønshøj |
2Skjold 3FB 2 6Hvidovre 9Pioneren 10Brønshøj 11Tårnby 12Sundby |
Række |
1996 |
1997 |
1998 |
1999 |
2000 |
Ynglinge Liga |
|
|
|
2KB 11B 93 |
1KB 9B 93 |
Ynglinge Elite Div |
|
2 KB |
3KB |
|
|
Ynglinge DM – 1.div |
2KB 4B 93 6Hvidovre |
1Frem 5B 1903 6B 93 |
E3B 93 E4B 1903 E5Frem F5Hvidovre |
3Frem 7Hvidovre |
7Frem |
Ynglinge DM – 2.div |
3Frem 5B 1903 4Fr Amager |
E1Fr Amager F1B 1903 F2Hvidovre F3Fr Amager |
2Brønshøj 5Fr Amager |
5B 1903 |
1Hvidovre 3B 1903 8B 1908 |
Ynglinge 3. div |
5Rødovre 7Dragør 8HIK 1Kastrup 3FB 5KB |
3GVI 1Brønshøj 3HIK 5Kastrup |
3B 1908 5Frem 6FB 5HIK |
3HIK 6Tårnby 3B 1908 5GVI 1Brønshøj |
2Rødovre 3FB 5Brønshøj 3GVI |
Junior Liga |
|
|
|
7KB 9B 93 |
2B 93 5KB |
Junior Elite Div |
|
2KB |
4KB |
|
|
Junior DM – 1. div |
2KB 3Frem 5B 93 |
1B 93 5Frem |
1B 93 4Frem |
2Hvidovre |
2Frem 4Hvidovre 6B 1903 |
Junior DM – 2. div |
2Fr Amager 3Hvidovre 5B 1903 |
3Hvidovre |
3Hvidovre 5B 1903 6Fr Amager 1GVI 2Vanløse 5B 1908 |
3B 1903 6Vanløse |
|
Junior KBU/ LFBU/ FBU |
|
|
3HIK 6Tårnby 4Brønshøj |
|
|
Junior 3. div |
4FB 5Frem 7HIK 3Brønshøj 5KB |
Vanløse Brønshøj Kastrup B 1908 Fr Amager HIK |
|
3Fr Amager 6B 93 5B 1908 6Frem 6KB |
2B 93 3Fr Amager 4Vanløse 6Brønshøj 2Dragør 3GVI |
I flere tilfælde har der været mere end 1 pulje – i så fald refererer placeringerne til de forskellige puljer med laveste puljenummer nævnt øverst
Række |
1996 |
1997 |
1998 |
1999 |
2000 |
Damejun DM |
|
|
1Hvidovre 4Vanløse |
3Hvidovre 4Vanløse |
5Hvidovre 6Skjold/ Stefan |