Senior
|
Mesterrække 1 |
K |
P |
score |
1 |
B 93 |
7 |
12 |
25-15 |
2 |
KB |
7 |
10 |
26-12 |
3 |
AB |
7 |
8 |
24-18 |
4 |
Frem |
7 |
7 |
14-16 |
4 |
Skovshoved |
7 |
7 |
13-17 |
4 |
B 1903 |
7 |
7 |
20-16 |
7 |
HIK |
7 |
5 |
8-14 |
8 |
Fr Amager |
7 |
0 |
4-26 |
Fremad Amager møder B 1908 om en plads i Mesterrække 1. B 1908 vinder første kamp 3-1, mens Fremad Amager vinder kamp nr. 2 med 3-0 og forbliver i Mesterrække 1.
|
Mesterrække 2 |
K |
P |
score |
1 |
Frem |
14 |
23 |
45-13 |
2 |
B 1903 |
14 |
22 |
59-13 |
3 |
AB |
14 |
18 |
32-29 |
4 |
B 93 |
14 |
16 |
40-20 |
4 |
KB |
14 |
16 |
43-24 |
6 |
HIK |
14 |
13 |
30-39 |
7 |
Fr Amager |
14 |
3 |
17-65 |
8 |
Skovshoved |
14 |
1 |
18-81 |
|
Mesterrække 3 |
K |
P |
Score |
1 |
B 1903 a |
20 |
35 |
105-20 |
2 |
B 93 |
20 |
33 |
98-20 |
3 |
HIK |
20 |
29 |
70-30 |
4 |
Frem |
20 |
25 |
82-49 |
5 |
KB |
20 |
24 |
70-42 |
6 |
Fr Amager a |
20 |
19 |
38-57 |
7 |
AB a |
20 |
17 |
44-81 |
8 |
AB b |
20 |
17 |
43-47 |
9 |
B 1903 b |
20 |
11 |
53-89 |
10 |
Skovshoved |
20 |
9 |
36-104 |
11 |
Fr Amager b |
20 |
1 |
26-126 |
|
Mesterrække 4 |
K |
P |
Score |
1 |
AB |
18 |
36 |
84-25 |
2 |
B 93 a |
18 |
27 |
114-26 |
2 |
KB a |
18 |
27 |
63-49 |
4 |
Frem a |
18 |
23 |
73-56 |
5 |
Frem b |
18 |
18 |
74-63 |
6 |
B 93 b |
18 |
15 |
51-35 |
7 |
HIK |
18 |
11 |
47-65 |
8 |
KB b |
18 |
11 |
47-72 |
9 |
B 1903 |
18 |
8 |
36-108 |
10 |
Fr Amager |
18 |
4 |
24-114 |
|
Senior A 1 |
K |
P |
score |
1 |
B 1908 |
14 |
28 |
69-19 |
2 |
KFUM |
14 |
22 |
66-20 |
3 |
Mariendal |
14 |
18 |
44-27 |
4 |
ØB |
14 |
17 |
34-29 |
5 |
Valby |
14 |
16 |
46-26 |
6 |
Brønshøj |
14 |
16 |
36-34 |
7 |
HB |
14 |
15 |
38-36 |
8 |
Standard |
14 |
14 |
22-33 |
9 |
Union |
14 |
14 |
28-37 |
10 |
Viktoria |
14 |
13 |
23-36 |
11 |
Stefan |
14 |
11 |
27-35 |
12 |
Borup |
14 |
9 |
31-54 |
13 |
Fremad Valby |
14 |
7 |
24-41 |
14 |
FB |
14 |
6 |
25-44 |
15 |
Ydun |
14 |
4 |
13-55 |
|
Senior A 2 |
K |
P |
Score |
1 |
KFUM b |
17 |
32 |
94-26 |
2 |
B 1908 |
17 |
31 |
97-10 |
3 |
KFUM a |
17 |
29 |
125-29 |
4 |
Union |
17 |
26 |
55-25 |
5 |
Valby |
17 |
23 |
81-39 |
6 |
ØB |
17 |
21 |
62-49 |
7 |
Mariendal |
17 |
18 |
36-49 |
8 |
Stefan |
17 |
18 |
58-46 |
9 |
Viktoria |
17 |
17 |
41-49 |
10 |
Brønshøj a |
17 |
17 |
61-54 |
11 |
Fremad Valby |
17 |
15 |
45-75 |
12 |
HB |
17 |
14 |
37-44 |
13 |
Borup |
17 |
13 |
24-69 |
14 |
FB b |
17 |
11 |
46-70 |
15 |
Brønshøj b |
17 |
10 |
32-57 |
16 |
FB a |
17 |
6 |
17-76 |
17 |
Ydun |
17 |
3 |
21-95 |
18 |
Standard |
17 |
2 |
19-89 |
|
Senior A 3 |
K |
P |
Score |
1 |
Union |
20 |
35 |
102-21 |
2 |
FB |
20 |
34 |
116-34 |
3 |
Mariendal a |
20 |
30 |
51-30 |
4 |
Viktoria |
20 |
30 |
72-40 |
5 |
KFUM a |
20 |
29 |
63-31 |
6 |
Brønshøj a |
20 |
27 |
74-36 |
7 |
HB b |
20 |
25 |
59-79 |
8 |
B 1908 b |
20 |
24 |
43-43 |
9 |
B 1908 a |
20 |
23 |
67-29 |
10 |
Mariendal b |
20 |
20 |
57-45 |
11 |
Brønshøj b |
20 |
19 |
51-62 |
12 |
Valby a |
20 |
18 |
57-70 |
13 |
HB a |
20 |
18 |
62-62 |
14 |
KFUM b |
20 |
16 |
47-86 |
15 |
ØB |
20 |
14 |
40-98 |
16 |
Fremad Valby |
20 |
14 |
50-79 |
17 |
Brønshøj c |
20 |
13 |
29-75 |
17 |
Valby b |
20 |
13 |
57-90 |
19 |
Stefan |
20 |
9 |
30-90 |
trukket |
Borup |
20 |
8 |
37-57 |
trukket |
Standard |
20 |
1 |
7-14 |
|
Senior B 1 |
K |
P |
score |
1 |
Vanløse |
22 |
39 |
88-22 |
2 |
CIK |
22 |
35 |
96-24 |
3 |
Olympia |
22 |
33 |
90-43 |
4 |
Blågård |
22 |
30 |
92-46 |
5 |
Dragør |
22 |
28 |
85-63 |
6 |
Husum |
22 |
23 |
61-50 |
6 |
Kammeraterne |
22 |
23 |
63-46 |
8 |
Dalgas |
22 |
20 |
54-67 |
9 |
Sylvia |
22 |
13 |
39-85 |
10 |
Astoria |
22 |
7 |
33-97 |
10 |
Scott |
22 |
7 |
21-118 |
12 |
Landbohøjskolen |
22 |
6 |
26-87 |
|
Senior B 2 |
K |
P |
Score |
1 |
Dalgas |
10 |
17 |
33-11 |
2 |
Kammeraterne |
10 |
16 |
37-15 |
3 |
Dragør |
10 |
15 |
31-15 |
3 |
Vanløse |
10 |
15 |
44-24 |
5 |
Olympia |
10 |
12 |
27-18 |
6 |
CIK |
10 |
10 |
26-19 |
7 |
Astoria |
10 |
7 |
12-41 |
7 |
Husum |
10 |
7 |
23-28 |
7 |
Sylvia |
10 |
7 |
10-34 |
10 |
Blågård |
10 |
4 |
11-33 |
trukket |
Landbohøjskolen |
10 |
0 |
1-17 |
|
Senior B 3 |
K |
P |
score |
1 |
CIK a |
16 |
30 |
83-23 |
2 |
CIK b |
16 |
23 |
54-33 |
3 |
Olympia |
16 |
16 |
46-40 |
4 |
Blågård |
16 |
15 |
66-67 |
5 |
Husum |
16 |
13 |
43-58 |
6 |
Vanløse a |
16 |
13 |
21-35 |
7 |
Kammeraterne |
16 |
12 |
39-55 |
7 |
Vanløse b |
16 |
12 |
43-49 |
9 |
Dalgas |
16 |
10 |
35-70 |